עוד על פנמה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

פנמה - טיול מאורגן לפנמה

מי שעדיין לא מוכן לטיול עצמאי עם תרמיל וכרטיס טיסה ליחיד, יכול היום למצוא טיול מאורגן לפנמה במסגרת קבוצתית ואפילו במסגרת פרטית עם מספר אנשים מצומצם. חברות התיירות הגדולות מציעות היום טיולים מאורגנים לפנמה בלבד או כאלו שמשולבים עם מדינות נוספות במרכז אמריקה – בעיקר קוסטה ריקה.
 

שני סוגים של טיולים מאורגנים לבחירה

האחד הוא טיול מאורגן לפנמה שהוא במסגרת קבוצתית קלאסית, כלומר טיול שיוצא מישראל עם קבוצה מאורגנת מראש, שלעיתים קרובות גם נפגשת לפני הטיול עצמו במפגש הכרות קבוצתי עם המדריך.

המדריך הוא אדם שמכיר את פנמה ולמד אותה היטב ויש לו ניסיון בהדרכה מקומית במדינה. חברת הטיולים דואגת מכאן, מהארץ, לכל מה שצריך – מחדרים במלונות בכל יעד שבו שוהים ללילה ועד לאוטובוס תיירים, נהג צמוד, כניסה לאטרקציות ועוד.
 

הסוג השני של טיול מאורגן לפנמה הוא טיול תפור באופן אישי. כלומר אדם בודד, זוג, משפחה או קבוצה קטנה מבקשת לארגן טיול מא' ועד ת' דרך חברת הטיולים פה בישראל.

לרוב מה שיקרה הוא שהחברה תדאג לטיסות, תשדך בין המטיילים ובין חברת טיולים מקומית שיש לה מדריכים באנגלית והמדריך הזה ילווה את הקבוצה הקטנה ממקום למקום. לא תמיד מדובר בטיולים שבהם סידורי התחבורה מעיר לעיר כוללים אוטובוסים גדולים ולפעמים יש צורך בהשכרת רכב. תלוי במספר האנשים בקבוצה.
 

מקרה נוסף הוא כאשר חברת התיירות מסדרת טיול מאורגן לפנמה דרך חברה מקומית שמוציאה קבוצות מאורגנות של תיירים מכל רחבי העולם, לפי תאריכים קבועים מראש. אז כל מטייל מגיע לפנמה בזמנו החופשי ונפגש עם הקבוצה והמדריך במקום.
 

מה כולל טיול מאורגן לפנמה?

טיול מאורגן לפנמה יכלול בדרך כלל עצירה בתחנות העיקריות שבמדינה והוא יימשך, כאשר מדובר בטיול לפנמה בלבד, בין שבוע לעשרה ימים. הטיול יכלול הגעה לפנמה סיטי, הבירה של פנמה ועצירה בעיר למשך מספר ימים. הסיבה לכך היא שמדובר בעיר מאד אטרקטיבית, עם הרבה מאד אטרקציות, מקומות בילוי, חנויות ומסעדות. העצירה בפנמה סיטי יכולה להיות גם בסוף הטיול, לכמה ימים של כיף והנאה במקום אחד.
 

עוד יעד שבדרך כלל לא מפספסים בכל טיול מאורגן לפנמה הוא קבוצת האיים בוקאס דל טורו. קבוצת האיים הזו נמצאת במרחק נסיעה של כמה שעות מפנמה סיטי אבל המסע הזה ישתלם לכל קבוצה. מדובר בקבוצת איים גדולה שיש בה הרבה מה לראות – משמורות טבע, דרך חופים יפים ועד למקומות בילוי רבים. זהו גם מקום שבו אפשר לנפוש לכמה ימים במסגרת הטיול.
 

יעד נוסף שבדרך כלל נכלל במסלול של טיול מאורגן לפנמה הוא העיר פורטובלו. זוהי העיר שבה הוקם הנמל הקריביאני הראשון במרכז אמריקה ושרידים, אמנם מעטים, ממנו אפשר למצוא עדיין בעיר. בנוסף זו עיר צבעונית ושמחה מאד עם תחושה מסורתית ואותנטית.
 

יעדים אופציונליים שלא כדאי להחמיץ

יש חברות טיולים שמציעות כמה מסלולים שונים של טיול מאורגן בפנמה ומוסיפות למסלול אתרים מיוחדים. כך למשל לא כדאי לפספס את איי סן בלאס שנמצאים סמוך לחופי פנמה ומציעים מפגש אותנטי עם שבטים עתיקים שעדיין מקיימים אורח חיים קאריביאני מסורתי על האי.
 

לאס טבאלס היא עוד עיירה שלא תמיד נמצאת במסלול של טיול מאורגן לפנמה, אבל כדאי לבקר בה. העיירה הזו מפורסמת בעיקר בזכות הקרנבלים שמתקיימים בה ומציעים לכל קבוצה הרבה מאד צבע בעיניים. כמו כן בעיירה יש שוק נחמד שכיף לעשות בו קניות.
 

כמה זה עולה לנו?

טיול מאורגן לפנמה יכול לעלות בין 800 דולרים לאדם בחדר זוגי ועד 1500 דולרים, תלוי בסוג הטיול, במשך הטיול ובחברת הטיולים.