עוד על פנמה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

פנמה - טיסות פנים בפנמה

על אף שמדובר במדינה קטנה יחסית ואולי דווקא בגלל העובדה הזו, התחבורה בפנמה היא קלה ופשוטה. כל מי שמטייל בפנמה יגלה שיש הרבה מאד אופציות לא יקרות להגיע ממקום למקום. מצי האוטובוסים הנוח ועד לקו אוטובוס הלילה שנוסע ליעדים שונים במדינה ומאפשר למטיילים לישון עד להגעה ליעד.

כמו כן, ישנן הרבה מאד חברות שמסדרות שאטלים מאורגנים ליעדים תיירותיים ברחבי המדינה, הכל כדי לעודד את התיירים לטייל והרבה.
 

רוב המטיילים מחפשים תחבורה בין פנמה סיטי, הבירה בה נוחתות כל הטיסות הבינלאומיות לפנמה ובין האיים – איי סאן בלאס ואיי בוקאס דל טורו. טיסות פנים בפנמה מספקות פתרון מהיר להגעה ליעדים האלו, אבל הן לא הפתרון הזול ביותר.
 

כך עולים על טיסת פנים בפנמה – המדריך המעופף

התחבורה הציבורית היעילה גורמת לרוב התיירים לוותר על טיסות פנים בפנמה ולבחור באופציה של אוטובוסים או שאטלים. אם בכל זאת החלטתם להזמין טיסות פנים בפנמה, שתי חברות יציעו לכם את האופציות הכי בטוחות: חברת Aeroperlasוחברת Albrook.
 

הטיסות יוצאות משדה התעופה הקטן שנמצא כקילומטר ממערב לפנמה סיטי, שדה התעופה Albrook Marcos A.Gelabert. הטיסות יוצאות מספר פעמים ביום לאיי סאן בלאס ולאיי בוקאס דל טורו.

בתקופת השיא, בין החודשים ינואר לאפריל, מגדילות החברות את מספר הטיסות ביום ולכן כדאי להתעדכן דרך אתרי האינטרנט של החברות.
 

מחירי טיסות פנים בפנמה נעים בין 70-80 דולרים לכרטיס הלוך ושוב ולכן מדובר בהוצאה יחסית סבירה. אם זאת, מחירי האוטובוסים הרבה יותר נמוכים ולכן כדאי תמיד לשקול האם כדאי לעלות על טיסה.
 

טיסות פנים מפנמה לשכנותיה

חברות כמו Tacaמציעות מגוון טיסות פנים בפנמה ליעדים מחוץ למדינה, למשל לגואטמלה, לקוסטה ריקה ולקולומביה. אם אתם מתכננים לנפוש בפנמה כמה ימים באחד האיים ולהמשיך משם ליעד מחוץ למדינה, כדאי לכם לבדוק באתרי האינטרנט של Tacaאו Copaאת מחירי הטיסות.
 

 טיסות פנים בפנמה וגם טיסות מפנמה או אל פנמה דרך יעדים אחרים במרכז אמריקה אפשר להזמין מראש עוד מישראל. חברות נסיעות רבות בישראל המתמחות בטיולים במרכז אמריקה יוכלו לכוון אתכם מהיכן להזמין או להזמין את הטיסות עבורכם. אפשרות אחרת היא כמובן להזמין דרך האינטרנט באופן ישיר מהחברות המציעות את הטיסות האלו, אבל חשוב לבדוק שמדובר בחברות אמינות.

כדאי תמיד להזמין באתר שהוא דובר אנגלית.

מחירי הטיסות מפנמה ליעדים סמוכים לה משתנים כמובן בהתאם לחברת התעופה, למועד הטיסה, לעונה בה אתם מטיילים וליעד אליו אתם נוסעים, אבל טווח המחירים הוא בין 100 דולרים ויכול להגיע גם ל-300 דולרים.
 

מטוסים קטנים, קצת ישנים

אולי החסרון הגדול ביותר של טיסות פנים בפנמה הוא דווקא המטוסים שבהם משתמשות החברות. מדובר בדרך כלל במטוסים קטנים, קצת חורקים ולא תמיד נותנים את ההרגשה הבטוחה שאנחנו אוהבים לקבל כשאנחנו עולים למטוס. אם אתם לא ממהרים לנסוע ליעד שלכם ויכולים לקחת את הזמן, תוכלו לוותר על טיסות פנים ולהגיע באמצעות תחבורה ציבורית בצורה יותר בטוחה ופחות מפחידה.
 

אז מהם הכללים החשובים בנושא של טיסות פנים לפנמה?

לבדוק האם כדאי לכם להשקיע בטיסה או לעלות על אוטובוס לילה, במקרה שיש כזה ליעד שאליו אתם רוצים לנסוע.

לזכור ששדה התעופה שממנו יוצאות טיסות הפנים הוא ממש לא שדה התעופה הגדול של פנמה, אלא דווקא השדה הקטן שנמצא בצד השני של העיר.

לבדוק היטב האם מדובר בחברה מוכרת וטובה, כדי שלא תמצאו את עצמכם על מטוס קטן ורעוע.

הזמין מראש, במיוחד בתקופות עמוסות.

עוד בזזנו:
נופש בפנמה
טיסות לפנמה
טיול מאורגן לפנמה
ביטוח נסיעות לפנמה