עוד על פנמה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

פנמה - טיסות לפנמה

אם קוסטה ריקה היא גן עדן לגולשים ונופשים וגואטמלה היא יעד חובה לתרמילאים, פנמה היא גילוי חדש של השנים האחרונות. עד לפני מספר שנים פנמה הייתה בעיקר יעד שעוברים בו בדרך לדרום אמריקה מצפון ומרכז אמריקה ופעמים רבות היא אפילו לא נכללה במסלול.
 

התרמילאים האמיצים שכבר ביקרו בפנמה התחילו להעביר הלאה את המסר שמדובר במדינה יפיפייה ומעניינת, עם הרבה מקומות חדשים לגלות. כתוצאה מכך פנמה חווה בשנים האחרונות תנופה תיירותית והרבה מאד ישראלים מחפשים טיסות לפנמה מישראל כדי לבקר בה באופן מיוחד או להתחיל ממנה את הטיול במרכז ובדרום אמריקה.
 

לא ישיר, אבל שווה את המסע

נכון לכרגע, אין טיסות לפנמה באופן ישיר מישראל. חברת אל-על מציעה טיסות לארצות הברית, בעיקר לניו יורק ומשם המשך בטיסה של חברה זרה לפנמה. בגלל שהטיסות מארצות הברית לפנמה הן בתדירות פחותה מטיסות למקסיקו, לקוסטה ריקה ולמדינות אחרות במרכז אמריקה, רבים בוחרים לטוס לקוסטה ריקה ומשם לקחת טיסה קצרה וזולה לפנמה.

קונטיננטל ודלתא הן שתי חברות שאפשר לסמוך עליהן בכל הקשור להזמנת טיסות לפנמה דרך ארצות הברית. אפשרות אחרת היא כמובן להשתמש בחברות תעופה אירופאיות. טיסה לאירופה, נחיתה בעיר אירופאית כלשהי ומשם טיסות לפנמה ישירות, ללא עצירות נוספות. חברות שמציעות טיסות לפנמה דרך אירופה הן איבריה (שמציעה טיסה ממדריד), אייר פראנס (שעל הטיסה שלה עולים כמובן בפריז) וחברת KLMההולנדית.
 

דברים שכדאי לדעת בדרך...

באופן כללי טיסות לפנמה מישראל נמשכות בממוצע כ-15 שעות, לא כולל את העצירות באירופה ובארצות הברית. קחו בחשבון המתנה ממושכת בארצות הברית אם אתם מזמינים טיסות לפנמה, זאת משום שהתדירות היא כאמור פחותה מטיסות ליעדים אחרים במרכז אמריקה. המחירים של טיסות לפנמה הם מעט יותר יקרים מטיסות ליעדים אחרים במרכז אמריקה, וזוהי עוד סיבה להגיע דרך מדינה אחרת באיזור.
 

חשוב מאד לדעת שאם אתם מתכננים לעבור דרך ארצות הברית בדרך לפנמה, תצטרכו לדאוג לויזת כניסה לארצות הברית, גם אם מדובר בתחנת מעבר.

כל הטיסות לפנמה נוחתות בנמל התעופה בפנמה סיטי. אין צורך בויזה מיוחדת להיכנס למדינה, אבל יש צורך בכרטיס תייר.

כרטיס התייר הוא כרטיס שמצהיר למעשה שאתם מגיעים למדינה לטיול בלבד, ולא לעבודה, למגורים או לשהייה ארוכת טווח. את הכרטיס אפשר לקבל במשרדי חברות הנסיעות ולכן חשוב לשאול את סוכן הנסיעות ממנו אתם מזמינים טיסות לפנמה מה הפרוצדורה. את הכרטיס הזה תצטרכו להציג בנמל התעופה בפנמה סיטי, במהלך החתמת הדרכון על ידי הפקידים.
 

להגיע לפנמה לא רק בטיסה

לא חייבים להזמין טיסות לפנמה כדי להגיע לתוך המדינה. אם אתם מטיילים במרכז אמריקה תוכלו להגיע לפנמה דרך מעברי הגבול השונים, באמצעות אוטובוס. מעברי הגבול הבטוחים ביותר הם אלו שניצבים בין קוסטה ריקה לפנמה. בסך הכל יש שלושה מעברי גבול, שהגדול והפופולרי במיוחד הוא פאסו קאנואס.
 

דרך נוספת להגיע לפנמה, דרך מעניינת ומדהימה ביופיה, היא באמצעות שיט מקולומביה. מהעיר קרטחנה (Cartagana) יוצא שיט מדי כמה ימים ואפשר להזמין כרטיסים דרך המלונות וההוסטלים בקולומביה. במהלך השיט עוצרים בכמה איים בדרך ומגיעים לפנמה בדרך עוצרת נשימה ועם לא מעט חוויות.
 

מדינה שמחכה להתגלות

הזמנת טיסות לפנמה מישראל עדיין לא כזאת פופולרית כמו הזמנה של טיסות ליעדים אחרים במרכז אמריקה, ורוב המטיילים מעדיפים להתחיל את הטיול במקומות כמו קולומביה, קוסטה ריקה או מקסיקו, לא כדאי לפספס ביקור בפנמה. מדינה שמתגלה לאט לאט לתיירים ומטיילים כמקום ששווה להגיע אליו, דרך האוויר, הים או דרך היבשה.