ניו זילנד - עבודה בניו זילנד

צעירים רבים חולמים על טיול בניו זילנד לאורך חודשים רבים, אבל רוצים בזמן הזה גם להרוויח כסף. חלקם מקווים לחסוך קצת כסף במהלך הטיול ואחרים דווקא רוצים לממן לעצמם את השהייה בניו זילנד לכמה שיותר זמן. אפשר למצוא עבודות שונות בניו זילנד שמתאימות למטיילים ישראלים – תזדקקו לויזת תייר עם אישור עבודה למימון השהייה או ויזת עבודה אם אתם רוצים להישאר כאן תקופה ארוכה של למעלה משנה.
 

היום יש לא מעט חברות השמה שמציעות עבודה בניו זילנד בכמה תחומים עיקריים:
 

עבודה בחוות
בניו זילנד ישנן חוות שנמצאות באיזורים חקלאיים שונים, גם באי הצפוני וגם באי הדרומי. חוואים יהיו מוכנים לתת עבודה בחקלאות תמורת מגורים ומשכורת בסיסית. לצורך עבודה בניו זילנד בתחום הזה כמו בכל תחום אחר צריך ויזת תייר עם אישור לעבוד למימון השהייה, דבר שצריך לדאוג לו מראש לפני הטיסה לניו זילנד. בנוסף, צריך מכתב מהמעסיק שמאשר שאתם עובדים אצלו.
 

החסרון של עבודה בניו זילנד דווקא בחוות הוא שלפעמים פשוט אחרי עונת הקטיף או כשמגיע החורף החקלאי לא צריך אתכם יותר והוא ישחרר אתכם מהעבודה. בדרך כלל צריך לקחת מראש בחשבון שמדובר בעבודה זמנית בלבד. בנוסף, חלק מהחוות נמצאות במקומות מרוחקים מהערים הגדולות ואם אתם רוצים שהות קצת יותר תוססת בניו זילנד, זו לא האפשרות הכי אידיאלית. העבודה בחקלאות נפוצה בעיקר באיזורים של קריקרי, אלכסנדרה, בלנהיים ומוטואקה.
 

עבודה במכירות
אחת הדרכים למצוא עבודה בניו זילנד יחסית בקלות היא ליצור קשר עם חברות ישראליות, בדרך כלל אפשר לעשות זאת דרך חברות השמה בישראל. החברות הישראליות פועלות בדרך כלל במסגרת מכירות בעגלות מכירה של תמונות, מוצרי ים המלח ועוד כל מיני מוצרים. הן מקימות תחנות מכירה בקניונים בערים גדולות וקטנות, בהתאם לביקוש ולהצלחה במכירות.
 

היתרון של עבודה בניו זילנד בעגלות היא האפשרות לעבוד עם עוד ישראלים. יש חברות שמציעות גם משכורת בסיס, גם מגורים וגם בונוסים על מכירות. מצד שני מדובר בעבודה תובענית עם משמרות עבודה ארוכות והחופש לנסוע ולטייל וגם לראות את ניו זילנד לא ממש קיים כאן, אלא אם אתם לוקחים ימי חופש במהלך העבודה. בנוסף לפעמים דורשים מכם להיות מוכרנים אגרסיביים במיוחד ולדקלם תסריטי מכירות קצת מופרכים, לכן מומלץ לבחור בחברות הכי אמינות ומקצועיות שאתם מכירים ולהתייעץ עם מטיילים שכבר עברו את המסלול הזה בניו זילנד.
 

עבודה כנותני שירות
יש מקומות ספציפים שמגייסים גם עובדים זרים לעבודות קצרות או ארוכות. כך למשל בתי מלון, אכסניות שמאפשרות לכם לשלם שכירות במסגרת חבילת העבודה במקום, אתרי הסקי באיזור טאופו באי הצפוני וקווינסטאון באי הדרומי ועוד מקומות שזקוקים לעזרה בגלל כמות התיירים הגדולה. החסרון של עבודה כנותני שירות במקומות אלו שהעבודה יכולה גם היא להיות זמנית ואם אין תיירים רבים יכולים לפטר אתכם כי אין בכם צורך.


בייביסיטר ואופר
אין קהילה יהודית גדולה בניו זילנד, אבל אפשר לנסות ולאתר דרך האינטרנט משפחות שרוצות להיעזר בשירותי אופר דובר/ת עברית. משפחות יהודיות וישראליות שנמצאות בעיקר באוקלנד, קרייסצרץ' וולינגטון יספקו עבודה בניו זילנד לצעירים שמוכנים לשמש כבייביסיטר או אופר לתקופה ארוכה ולעיתים קרובות יעדיפו דווקא ישראלים דוברי עברית.
 

מלצרות
יש לא מעט מטיילים שעובדים בניו זילנד במלצרות. בערים הגדולות ובאיזורי התיירות יש דרישה כל הזמן למלצרים, ברמנים, בריסטות וכדומה. גם במקרה הזה חשוב לדעת שמדובר בעבודה קבועה ויהיה לכם קשה מאד לקחת כמה ימים של חופש כדי לראות את ניו זילנד. השכר הוא בדרך כלל שכר בסיס שעתי פלוס טיפים או בונוסים.
 

עוד בזזנו:

ביטוח לניו זילנד
טיסות לניו זילנד
טיסות פנים בניו זילנד
טיול מאורגן לניו זילנד