ניו זילנד - טיול לניו זילנד

המדינה המבודדת בפסיפיק, ששכנתה הגדולה אוסטרליה היא החברה היחידה שלה בשטח, סוחפת בשנים האחרונות הרבה מאד מטיילים. ניו זילנד התפרסמה מבחינה תיירותית בעיקר לאחר צאת שוברי הקופות מסדרת "שר הטבעות" שצולמו בניו זילנד וחשפו לעולם את הקסם המדהים של המדינה הזו. מאז נחשבת ניו זילנד בקרב המטיילים לאחת המדינות היפות ביותר בעולם.
 

טיול לניו זילנד הוא טיול בין ערים מודרניות למסורות עתיקות של המאוריים – ילידי האי. טיול לניו זילנד הוא טיול בין נופים משתנים של חופים קסומים, ערים תיירותיות, שמורות טבע מדהימות, הרים עם פסגות מושלגות, מחילות הוביטיות שנבנו במיוחד עבור הסרט ונשארו בשטח, שדות של רועי צאן עם עדרי בקר וכבשים ועוד ועוד. טיול לניו זילנד הוא בעיקר מסע למקום בו התושבים רגועים ומסבירי פנים והנוף שלו משרה שקט ושלווה.
 

טיול באי הדרומי

ניו זילנד מחולקת לשני האיים, האי הדרומי והאי הצפוני. בירת האי הדרומי והמקום שבו מתחיל טיול לניו זילנד הדרומית היא העיר קרייסצ'רץ' (Chrischurch). העיר הזו היא אורבנית ותיירותית מאד והיא מתאימה כנקודת פתיחה לטבע המקסים של האי הדרומי.
 

עוד נקודת חובה באי הדרומי היא מישורי קנטנברי, חבל ארץ יפיפה הסמוך לעיר קרייסצ'רץ' שעמוס באטרקציות רבות, שמורות טבע ומסלולי טיול. העיר קווינסטאון שנמצאת במרכז האי היא עוד יעד מבוקש בכל טיול לניו זילנד. בשנים האחרונות הפכה העיר היפה הזאת לאהובה במיוחד על התרמילאים. היא עמוסה באטרקציות, מקומות בילוי והצעות לטיולים באיזור והיא נמצאת בעמק יפה בין הרים מושלגים, עם אגמים, נהרות והרבה נוף ניו זילנדי גולמי.
 

הפארק הלאומי ווסטלנד שנמצא בצד השני של האי הדרומי הוא עוד יעד מבוקש בכל טיול לניו זילנד. בפארק נמצאים שני קרחונים גדולים – קרחון פרנץ' יוזף (Franz Josef Glacier) וקרחון פוקס (Fox Glacier).

כל האיזור של הפארק והכפרים הקטנים מסביבו הוא איזור יפיפה שאסור בשום אופן לפספס.

לבסוף אי אפשר לדבר על טיול לניו זילנד בלי לדבר על הטרקים באיזור הפארק הלאומי פיורדלנד. אחד הטרקים היותר יפים הוא מילפורד טרק (Milford) שכולל הליכה בתוך עמקים חשופים, הרים ושפכי נחלים. את הטרק מומלץ לעשות בין אוקטובר לאפריל, אז בעצם מתחילה ונמשכת עונת הקיץ בניו זילנד ולא מומלץ לעשות אותו בחורף אלא אם אתם טרקאים מדופלמים ומנוסים מאד.
 

טיול באי הצפוני

טיול בניו זילנד מתחיל לרוב דווקא באי הצפוני, בייחוד אם הגעתם לניו זילנד בטיסה מישראל או מיעד אחר. באי הצפוני נמצאת אוקלנד – העיר הגדולה והתיירותית ביותר בניו זילנד וכן הבירה וולינגטון. בין שתי הערים ובאי כולו יש לא מעט אטרקציות ואתרים שלא כדאי לפספס.
 

באוקלנד תמצאו כמה נתיבי שיט שכדאי לבחור מביניהם את המעניין ביותר עבורכם. שיט מסביב לאוקלנד הוא חוויה ניו זילנדית מרתקת מאד. עוד דברים שכדאי לראות באוקלנד הוא פארק אנטרקטיקה שמוקדש ליבשת הדרומית מכולן והגנים הבוטניים היפים. בוולינגטון נמצאים בתי הפרלמנט ומוסדות היסטוריים אחרים ויש בה חיבור למעבורת שלוקחת מטיילים לאי הדרומי. בנוסף יש בה לא מעט מוזיאונים, מקומות בילוי, גנים ופארקים ואפשר להעביר בה בקלות ארבעה-חמישה ימים.
 

ביי אוף איילנדס היא נקודה צפונית שלא כדאי לפספס במהלך טיול בניו זילנד. זהו למעשה מפרץ שבו יש 15- איים בגדלים שונים שפזורים לרוחבו. המפרץ עמוס בעיירות מעניינות, ביניהן קריקרי וראסל. יש בו דולפינים, שוניות אלמוגים, דגים מכל הסוגים והרבה מאד אטרקציות היסטוריות.
 

רוטורואה, עיר הגופרית ש"מעלה עשן", היא עוד יעד מבוקש על ידי תיירים רבים. יש מסביבה מספר אגמים יפים, מסלולי טיולים בטבע ובתוכה יש לא מעט אטרקציות לתיירים, פעילויות ספא ובריכות בוץ ועוד. בנוסף, זה המקום להכיר בו בצורה הטובה ביותר את התרבות המאורית.
 

טיול שאי אפשר לעצור

ניו זילנד היא אולי מדינה קטנה יחסית אבל היא מספקת לא מעט מקומות לטיול מעניין ומרתק שבו אוספים חוויות שילכו אתכם לאורך שנים. המקומות שצוינו כאן הם רק חלק קטן מאד מהאתרים שאפשר לבקר בהם. גם באי הדרומי וגם באי הצפוני יש המון מה לראות, התרבות המאורית לצד התרבות הבריטית והסקוטית ששולטות בחלק היותר מודרני של ניו זילנד מספקות ביחד חומר להרבה מאד מאמרים על טיולים בניו זילנד.

אפשר לטייל בניו זילנד שבועות ארוכים ועדיין לא לראות את כל מה שיש לה להציע.
 

עוד בזזנו:

ביטוח לניו זילנד
טיסות לניו זילנד
טיסות פנים בניו זילנד
טיול מאורגן לניו זילנד