ניו זילנד - השכרת רכב בניו זילנד

ניו זילנד מחולקת לשני איים גדולים – הצפוני והדרומי. בשניהם יש המון מה לראות. שמורות הטבע הסוחפות, הקרחונים וההרים הירוקים, המישורים היפים באמצע האיים ורצועות החוף המדהימות כמו גם הערים הגדולות והמודרניות של ניו זילנד – כל אלו ביחד הופכים את הטיול לעשיר ומגוון, כזה שלא ממש רוצים לפספס בו שום אטרקציה ושום יעד חשוב. הרבה מאד תרמילאים ומטיילים בוחרים לחרוש את ניו זילנד עם מכונית.

חלקם קונים מכוניות משומשות בשווקי המכוניות בערים הגדולות בשני האיים ומוכרים אותן בסוף הטיול ואחרים בוחרים דווקא לעשות עסקאות השכרת רכב בניו זילנד ולהחזיר את הרכב בסוף הנסיעה לחברה.
 

מכירה או השכרה, זו השאלה

בהתחשב בעובדה שהדרך הטובה ביותר לראות את ניו זילנד היא באמצעות המכונית, יש שתי דרכים עיקריות להשיג אחת כזו שתשמש אתכם לאורך הטיול. הדרך הראשונה היא השכרת רכב, כאשר בניו זילנד לא מדובר בבעיה קריטית. כל חברות השכרת הרכב הבינלאומיות עובדות בניו זילנד ולצדן יש הרבה מאד חברות קטנות שמציעות מכוניות להשכרה. המחירים של השכרת רכב בניו זילנד נעים בין 600-900 דולרים לשבוע – בהתאם לסוג המכונית, כלומר כ-100-150 דולר אמריקאי ליום. זה נוח במיוחד אם אתם מטיילים בקבוצה קטנה עם עוד מספר מטיילים.
 

מצד שני קנייה של מכונית לתקופת השהייה יכול להיות אפילו זול יותר מעסקה של השכרת רכב בניו זילנד. קנייה של רכב אפשר לעשות בשווקים באוקלנד או בקרייסצ'רץ שמוקדשים לנושא הזה. במסגרת הקנייה חשוב לבדוק שיש לאוטו טסט ולבדוק איזה רכב אתם שוכרים בהתאם למסלול שבו אתם עומדים לנסוע. כאשר תרצו למכור את המכונית תוכלו להחזיר אותה לשוק ולשלם סכום נמוך יחסית תמורת האפשרות למכור את המכונית במסגרת הפעילות של השוק.
 

עדיפות להשכרת רכב שטח

בגלל תנאי השטח המיוחדים של ניו זילנד, כלומר מעבר בין מישורים לאיזורים הרריים וכפריים ולחופי ים, מומלץ מאד לשקול השכרת רכב בניו זילנד מחברות שמציעות רכבי שטח, בעיקר רכבי 4X4.
 

המחירים של השכרת רכב בניו זילנד בדרגה זו יכולים להיות יקרים יחסית, כ-150 דולרים אמריקאים לשבוע בממוצע, תלוי כמובן בחברה, בנקודת האיסוף וההחזרה ובכל שאר הנתונים במשוואה. מומלץ להוסיף לחבילה גם ביטוח רכב עם אפשרות חילוץ, הצלה ושאר שירותי דרך, כדי למנוע מצבים שבהם תתקעו עם המכונית באיזור הררי מרוחק ולא תוכלו למצוא מישהו שיעזור.
 

לצד רכבי שטח, אפשר למצוא בלי בעיה חברות השכרת רכב בניו זילנד שמציעות רכבי קומפקט, רכבים מסחריים כמו ואן, רכבי משפחה ועוד.
 

מערכת כבישים מצטיינת

אחד הדברים הטובים ביותר בניו זילנד הוא מערכת הכבישים שלה. הכבישים ברורים, המסלולים מסומנים בדרך כלל ויש שילוט נוח ואפילו תחנות מידע לתיירים באיזורים בהם מתחילים טרקים או מסלולי שטח עם מכוניות או בלי. חשוב לציין שבניו זילנד נוהגים בצד שמאל של הכביש ולכן צריך לשים לב היטב לשילוט ולחוקי הדרך. בנוסף, חשוב לחגור גם מקדימה וגם מאחור ממש כמו בארץ. 
 

עוד יתרון של השכרת רכב בניו זילנד הוא החסכון בעלויות הלינה. אם יש לכם רכב שכור (או קנוי) תוכלו בקלות להיכנס לחניוני הקמפינג וללון בהם. החניונים שנמצאים לפעמים באיזורים יחסית כפריים ומבודדים ולא סמוך לערים הגדולות מקלים מאד על הוצאות הלינה והעלות של שהייה עם רכב בתוכם מגיעה לכמה דולרים בודדים בכל יום.
 

מעבר בין שני האיים של ניו זילנד באמצעות מכונית שכורה הוא עניין פשוט. מבירת ניו זילנד וולינגטון שנמצאת באי הצפוני יוצאות מדי יום מעבורות לאי הדרומי והן נושאות עליהן מכוניות.