ניו זילנד - טיול מאורגן לניו זילנד

בשנים האחרונות ניו זילנד היא כבר לא המקום שאליו מגיעים רק תרמילאים שעושים טיול ארוך של אחרי הצבא בפסיפיק, אלא גם של מטיילים בכל הגילאים ומכל קצוות האוכלוסיה שראו את מה שיש לניו זילנד להציע (בעיקר בזכות הצילומים המרהיבים שנחשפו בסרטי "שר הטבעות") והחליטו שגם הם רוצים לראות את המדינה הרחוקה בדאון אנדר.
 

בזכות החשיפה הזו אפשר למצוא גם לא מעט חברות טיולים שמציעות טיול מאורגן לניו זילנד שסוקר את כל האתרים החשובים והמיוחדים שיש במדינה המדהימה הזו, שהרבה מטיילים שביקרו בה יודו שהיא יכולה להתחרות בקלות על תואר המדינה היפה ביותר בעולם.
 

טיול מאורגן משולב – אוסטרליה וניו זילנד

לא מעט מטיילים מעדיפים לחפש טיול מאורגן לניו זילנד שמשלב גם ביקור באוסטרליה. הטיולים האלו בדרך כלל ארוכים ונמשכים על פני בין 20 יום לחודש. מספר חברות מציעות טיול מאורגן לניו זילנד שנמשך בערך 10 ימים ולאחר מכן מעבר לאוסטרליה. הטיול הזה הוא לא טיול מעמיק במיוחד, כי הוא מספק רק טעימה קטנה ממה שיש לניו זילנד להציע, אבל עבור מי שחולם לראות גם את הנופים של אוסטרליה, כדאי לבחור בו, בייחוד אם אתם לא מתכננים לחזור לאיזור במסגרת עצמאית.
 

טיול מאורגן לניו זילנד ולאוסטרליה הוא לא עניין זול. המחיר הממוצע של טיול מאורגן משולב הוא בין 7000-10000 דולרים. מומלץ כמובן לבחור בטיולים שיוצאים בעונת הקיץ בדרום הפסיפיק – בין החודשים אוקטובר לאפריל. מרבית הטיולים שבדקנו יוצאים בחודשים ינואר-פברואר, שנחשבים לחודשים הכי חמים ונעימים בניו זילנד.
 

טיול לניו זילנד בלבד

בגלל הביקוש הרב בשנים האחרונות יש לא מעט חברות ישראליות שמציעות טיול מאורגן לניו זילנד בלבד. אורך הטיול בין 10 ימים ל-22 יום, תלוי בחברה שממנה הזמנתם את הטיול. המסלול כולל ביקור בכל האתרים החשובים בשני האיים של ניו זילנד, ביניהם אוקלנד, רוטורואה, טאופו והמפלים, וולינגטון, הקרחונים ושמורת הטבע פיורדלנד, קווינסטאון, קרייסצ'רץ, מילפורד טרק, דונידין ועוד.

 

היתרון הוא כמובן שלכל המקומות האלו, שנחשבים תחנות חובה בכל טיול בניו זילנד, מגיעים בקלות כאשר הסדרי הנסיעות כלולים בתכנון של חברת הטיולים ואתם לא צריכים לדאוג לשום דבר למעשה. החסרון הוא שיש עוד הרבה מאד מקומות שיכולים לעניין ספציפית אתכם ולא את כל הקבוצה.
 

טיולים מאורגנים של חברות מקומיות

יש מספר חברות מקומיות שמציעות טיול מאורגן בניו זילנד. הטיולים יכולים להיות מקומיים ולצאת מהערים הגדולות לשמורות הטבע והאיזורים הכפריים מסביבן. במלונות באוקלנד, בוולינגטון ובקרייסצ'רץ תוכלו להיעזר בתחנות המידע כדי למצוא טיולים מאורגנים מקומיים וכך גם בתחנות המידע שמפוזרות בשמורות הטבע.
 

יש טיולים יומיים, טרקים מודרכים וגם טיולים עם אוטובוס תיירים למקומות שונים ברחבי המדינה. באינטרנט תמצאו לא מעט חברות מקומיות שמציעות טיולים כאלו, ביניהן Kiwi Tours, Trafalgar NZו-ExperienceNZ. ניתן לקבל מידע על טיולים מודרכים של חברות רבות באתר זה: http://www.newzealand.com/int/guided-tours/
 

יתרונות לטיול מאורגן לניו זילנד

יש אנשים שיחששו לבחור באופציה של טיול מאורגן לניו זילנד מתוך המחשבה שחוויה חד פעמית כזו שווה תכנון אישי ונסיעה אישית שכוללת את כל המקומות המעניינים באופן מיוחד. אבל לטיול מאורגן יש יתרונות גדולים – סידורי הטיסות, המעברים והנסיעות בתוך המדינה כלולים בחבילת הטיול וכך גם סידורי הלינה בכל הערים והאיזורים אליהם תגיעו. המעבר בין האיים כלול גם הוא בתכנון הטיול ולא צריך לדאוג למעבר באמצעות מעבורת. בנוסף, אי אפשר לשלול את הערך המוסף שמוסיף מדריך שטייל בניו זילנד ומכיר אותה מצויין.