ניו זילנד - טיסות פנים בניו זילנד

ניו זילנד מחולקת לשני איים – האי הצפוני והאי הדרומי. שני האיים האלו מחוברים באמצעות רשת של מעבורות שיוצאות מוולינגטון הבירה שנמצאת על האי הצפוני לקרייסצ'רץ, העיר הגדולה של האי הדרומי וממקומות נוספים ברחבי המדינה. זוהי בדרך כלל התחבורה המועדפת על מי שרוצה להגיע מאיזור אחד של ניו זילנד לאיזור אחר, לצד כמובן רכב שכור או קנוי. ישנם תיירים ומטיילים שמעדיפים לסגור עניין מהר ויעיל ולהגיע ממקום למקום באמצעות טיסות פנים.
 

קצת על טיסות פנים בניו זילנד: יקר אבל יעיל

יש שתי חברות עיקריות שמספקות טיסות פנים בניו זילנד. האחת היא Air New Zealandוהשניה היא Jetstar. שתי החברות מפעילות קווי טיסות פנים בין אוקלנד, וולינגטון, קרייסצ'רץ, קווינסטאון, דונדין,  רוטורואה ועוד יעדים ברחבי המדינה.
 

מחיר הטיסות הלוך חזור יכול להגיע גם ל-300 דולרים אמריקאיים ויותר והמחיר הממוצע לכיוון אחד בין היעדים האלו הוא כ-100 דולרים. המחיר יכול להשתנות בתקופת הקיץ בניו זילנד – בין החודשים דצמבר לפברואר, אז רבים מהניו זילנדים יוצאים לחופשות בעצמם והמקומות על המטוסים מתמלאים במהירות.
 

למרות המחיר הגבוה הטיסות יעילות מאד. אפשר להזמין מקום על טיסות פנים בניו זילנד דרך אתרי אינטרנט שמרכזים את הטיסות של כל החברות. למשל אתר האינטרנט הזה: http://www.expedia.co.nz/p/Flights/Domestic.htmמספר הטיסות שיוצא מדי יום מהערים הגדולות בניו זילנד הוא גדול למדי ובדרך כלל אין שום בעיה למצוא מושב.
 

טיסות מקצרות את המסע מעיר לעיר

נהיגה בניו זילנד הקטנה היא אולי חוויה שמפגישה אתכם ישירות עם הנופים הקסומים של הארץ הזו, אבל היא גם סיפור די ארוך. מרחק הנסיעה מעיר אחת לעיר שנייה יכול להיות משמעותי. משך זמני טיסות פנים בניו זילנד קצר הרבה יותר ולכן הרבה אנשים מעדיפים להיעזר בחברות התעופה כדי להגיע מעיר לעיר. משך טיסה מעיר באי הצפוני לעיר באי הדרומי הוא כשעה וחמש דקות.
 

למרות זאת, קשה שלא לציין שהחוויה של נהיגה בניו זילנד היא חוויה מעניינת מאד, כאשר עוברים די במהירות בין נופים דרמטיים אחד אחרי השני. לכן אם אתם מתלבטים בין נהיגה ובין טיסות פנים בניו זילנד, בידקו היטב את המסלולים וודאו שאתם לא מחמיצים חוויות בדרך.
 

גם לפני הטיסה לא תבזבזו הרבה מאד זמן. צריך להיות בשדה התעופה כשעה לפני הטיסה, כאשר אתם נושאים עליכם כרטיס עלייה למטוס שנשלח בדרך כלל במייל אם עושים הזמנה אינטרנטית ואת הדרכון שלכם.
 

לראות את ניו זילנד מלמעלה – לא פחות חוויה

טיסות פנים בניו זילנד מספקות עוד חוויה לא פחות מרגשת – לראות את אחת המדינות הכי יפות בעולם ממרומים. טיסות הפנים שטסות בדרך כלל בקו תעופה נמוך חושפות נוף עוצר נשימה של הרים עם פסגות מושלגות, שמורות הטבע הארוכות והרחבות של ניו זילנד, הקרחונים האגדיים והמישורים הירוקים והעוצמתיים כל כך.
 

אם אתם לא מתכננים להשקיע הרבה מאד כסף בטיסות פנים ממקום למקום, מומלץ להגיע לפחות ליעד אחד בניו זילנד תוך טיסת פנים, אז תוכלו להרוויח מזה טיול של שעה שהוא עוצר נשימה ומשגע.
 

ברשימת השיקולים האם לבחור בטיסות פנים בניו זילנד או להשתמש במעבורת או רכב קנוי, ההחלטה היא כלכלית בעיקר. טיסות פנים בניו זילנד יקרות יחסית ולמרות שהן חוסכות לכם זמן על הכביש הן הורסות מעט את החוויה של נהיגה בין נופי ניו זילנד. מומלץ לבחור בטיסות פנים אם אתם נמצאים בניו זילנד לזמן קצוב ורוצים להספיק ולהגיע לכמה שיותר איזורים במדינה.