ניו זילנד - טיסות לניו זילנד

ניו זילנד, שכנתה הקטנה של אוסטרליה, היא ללא ספק אחד היעדים הכי יפים בעולם. משדות ירוקים עם עדרי צאן שמנמנים שקוצרים את העשב, חופים יפיפיים, אתרים שהשתמרו ועושים כבוד לתרבות המאורית, תרבותם העתיקה של המאורים ילידי המקום,ערים מסקרנות ועיירות חוף מלהיבות. בעיקר, היא מהווה אופציה רגועה למי שמחפש חופשה ארוכה במקום שקט באמת, שנדמה כאילו הוא נמצא ממש בשום מקום.
 

המרחק בין ישראל ובין ניו זילנד הופך אותה למקום שנוסעים אליו במיוחד, כחלק מטיול משולב באוסטרליה ובניו זילנד או לתקופה ארוכה כדי לראות, להרגיש ולחוות את המקום. המרחק הזה מתגלם בעיקר בטיסות הארוכות, שיש בהן לא מעט עצירות בדרך. בממוצע טיסות לניו זילנד מישראל יכולות להימשך 24 שעות ויותר, אבל יש גם טיסות שנמשכות כפול מכך – בהתאם למספר העצירות בדרך ולהמתנה בשדות התעופה.
 

טיסות עם חברות ישראליות

למעשה אל-על היא החברה הישראלית שמפעילה קו טיסות לניו זילנד אבל גם הקו הזה אינו ישיר ובלעדי של אל-על. אל-על מציעה טיסות מישראל להונג קונג ומשם טיסת המשך עם חברה זרה, בדרך כלל Cathay Airlines.
 

אל-על מפעילה גם טיסות צ'רטר שיש בהן שלוש עצירות בדרך. עצירה אחת בהונג קונג ומשם המשך לניו זילנד עם נחיתה באוקלנד. לטיסות אלו יש רשימת המתנה הרבה מאד זמן מראש ואם אתם רוצים לנסות טיסות לניו זילנד על בסיס צ'רטר, קחו את זה בחשבון.
 

טיסות עם חברות אמריקאיות

אחת הדרכים הקצת מסורבלות להגיע לניו זילנד היא להיעזר בחברות אמריקאיות. חברות כמו Deltaו-US Air, מציעות טיסות לניו זילנד שכוללות עליה למטוס בישראל וטיסה ליעד בארצות הברית, בדרך כלל אחת הערים הגדולות לוס אנג'לס, פילדלפיה, ניו יורק וכדומה. לאחר המתנה בשדה התעופה בארצות הברית עולים לטיסה לניו זילנד עם נחיתה באוקלנד.
 

הבעיה עם טיסות לניו זילנד דרך ארצות הברית כפולה: קודם כל משך הטיסה הוא בערך 40-45 שעות בממוצע בגלל העצירות וההמתנה בשדות התעופה בארצות הברית. הבעיה השנייה היא שצריך להוציא ויזת מעבר אמריקאית והתהליך הזה מוסיף לכל הבירוקרטיה שמלווה את הטיול.
 

טיסות עם חברות נוספות

יש מספר חברות נוספות שמציעות טיסות לניו זילנד דרך ישראל. חברת בריטיש אירוויז מפעילה קו טיסות לניו זילנד מישראל עם עצירה אחת בלונדון, עצירה אחת בלוס אנג'לס ולאחר מכן טיסה מלוס אנג'לס לאוקלנד. גם קו הטיסות הזה די מסורבל ומאריך את המסע, וסך המסע יכול להגיע ל-51 שעות.
 

גם חברת אייר ג'ורדניאן מציעה טיסות לניו זילנד עם שלוש עצירות בדרך. עצירה אחת בעמאן, לאחר מכן טיסה לתאילנד או להונג קונג ומשם המשך בטיסה לאוקלנד. הטיסה הזו אורכת כ-40 שעות ולעיתים יש גם עצירה של לילה אחד בהונג קונג (החברה מספקת את המלון).
 

טיסות דרך אוסטרליה

הרבה מאד מטיילים שמגיעים לאוסטרליה משלבים בטיול גם גיחה לניו זילנד. טיסות מסידני, מלבורן, פרת' ויעדים אחרים באוסטרליה לאוקלנד יוצאות כמעט בכל יום והמחיר שלהן משתנה בהתאם לעונות השנה ולביקוש. עבור מי שמטייל ומגיע דרך אוסטרליה, זו כנראה הדרך הכי זולה להגיע לניו זילנד.
 

תתכוננו להשקיע כסף...והרבה..

טיסות לניו זילנד הן טיסות יקרות מאד וטווח המחירים הוא מאד נרחב, בהתאם לסוג הטיסה שבחרתם. ככל שהטיסה ארוכה ומסורבלת יותר כך גם המחיר שלה יותר יקר. טיסות לניו זילנד נעות בין 2000 דולר ועד 9000 דולר ואפילו יותר, תלוי כמובן גם בעונות השנה ובכמות הטיסות שיוצאת בכל שבוע.
 

יש מספר חברות שמציעות טיסות מוזלות לניו זילנד מישראל או מבצעים מיוחדים, אבל בגלל שמדובר ביעד מרוחק המבצעים הם יחסית מעטים. הדרך הכי טובה לנסות ולחסוך במחיר של הטיסה הוא לעשות השוואת מחירים מורחבת, לבדוק הרבה חברות והרבה אפשרויות לפני שמחליטים מאיפה להגיע ואיך לנסוע.