עוד על מונגוליה

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

מונגוליה - בתי מלון במונגוליה

אם תחפשו בתי מלון במונגוליה, תגלו שהם לא פופולאריים במיוחד. במונגוליה שני הסדרי לינה נפוצים- קמפינג בשטח (נוח בשל ריבוי מקורות המים) ולינה בגרים- אוהלים בהם משתכנים התושבים (מצוי באזורים המיושבים).
 

במקומות שונים תוכלו למצוא גם מחנות גרים בתנאים משופרים, שנועדו לתיירים; או לחילופין תוכלו ללון יחד עם המשפחות, לעיתים תמורת סכום סמלי.

אם תעדיפו ללון בגסטהאוסים ואכסניות, תמצאו אותם בערים ובמרבית הכפרים הגדולים. בגסטהאוסים ישנם דורמיטורי, חדרים זוגיים וחדרים אישיים. תתפלאו אבל יש גם בתי מלון במונגוליה, שאת המפוארים שבהם תמצאו בבירה, אולן בטאר.
 

בתי מלון באולן בטאר

בעיר הבירה מצויים גסטהאוסים ובתי מלון. שיטת הלינה הנהוגה והזולה היא דורמיטורי- לינה עם שותפים. כאמור, תוכלו לשכור גם חדרים זוגיים ואישיים.

מנהלי הגסטהאוסים משמשים גם כסוכנות לכל דבר. תוכלו לקבל מהם מידע על טיולים, לשכור נהגים, מדריכים ושירותים נחוצים נוספים. הגסטהאוסים מאובזרים במקרר ומטבח. בנוסף, בדרום העיר תמצאו שטחים המתאימים לקמפינג, אך יהיה עליכם לשמור על חפציכם מפני גניבות. מוטב לשמור את החפצים בכספת במקומות המאפשרים זאת. אם תגיעו לאולן בטאר בחודש יולי, בו מתקיים פסטיבל הנאדאם, כדאי להזמין מקומות מראש, כיוון שקהל רב מתארח במקום.
 

Golden Gobi

זהו גסטהאוס פופולארי בקרב התרמילאים הישראלים. החדרים נקיים וכוללים מקלחת עם מים חמים, שירותי כביסה ואינטרנט, סלון וחצר.

מחיר- 5$ לדורמיטורי.

מיקום- רחוב ראש, סמוך לקונגור גסטהאוס.
 

בתי מלון במונגוליה- קטגל

העיירה הקטנה קטגל נמצאת בצפון המדינה, ומשמשת נקודת יציאה למסעות שונים באזור, כמו לשמורת אגם חופסגול, נהר אגין גול ואף לחיפוש אחר שבטי איילי הצפון. במקום ישנם גסטהאוסים שונים, מסעדות וחנויות להצטיידות לפני יציאה למסעות. לכאן מגיעות גם נשים משבט איילי הצפון, המוכרות את עבודותיהן השונות.
 

בקטגל תוכלו לישון בקמפינג או בגסטהאוסים, שרובם מרוכזים בדרום העיירה. ישנה אפשרות לעשות קמפינג גם בקרבת האגם, ללא תשלום, אך עדיף להתמקם במקומות המיועדים לכך וליהנות משמירה על חפציכם.
 

בגסטהאוסים השונים תוכלו ללון בחדרים, או באוהלים וליהנות מהאוכל המוגש במקום. בנוסף, תוכלו להיעזר בבעלי המקום לצורך תכנון הטיול, השכרת ציוד ושירותים נוספים.
 

Sunway Guesthouse

מחיר האירוח הוא זול, אך לא פוגם ברמת השירות האדיב ונעים.

מחיר- 2,000 טוגרוג, 1,500 עבור ארוחה.

מיקום- צפון מערב קטגל.

טלפון- 99753824.
 

Nature's Door

המקום נחשב ליקר יותר ביחס לאחרים. יתרונותיו- המיקום מצוין. השירות- צוות דובר אנגלית, שירותים ומקלחת חמה, ארוחות הכוללות אוכל מערבי, חימום, חשמל וקשר עם Garage 24, כך שהטרקים מטעמם יוצאים מנקודה זו.

מחיר- בין 20,000-60,000 לגרים עם/ בלי אוכל/ ביקתות.

מיקום- על שפת אגם חופסגול, בצידו המערבי.

טלפון-  99260919.
 

בתי מלון במונגוליה, צאגאנור

הכפר הצפוני צאגאנור משמש כנקודת היציאה האחרונה אל עבר חיפושיכם אחר בני שבט איילי הצפון. בכפר מצויות חנויות רבות המוכרות ציוד לקראת יציאתכם למסע (ציוד קמפינג, מזון וכדומה).
 

כמו כן יש באפשרותכם מספר אפשרויות לינה. אפשרות אחת היא בקמפינג. החיסרון-  כמות יתושים שעלולים להעיק עליכם מאוד. אפשרות נוספת היא ללון במחיצת המקומיים, תמורת תשלום סמלי. עוד אפשרות היא ללון בתייגה הוטל, מלון ברמה בינונית שיעלה לכם 6,000 טוגרוג ללילה.


הגסטהאוס של טומה

בצאגאנור ישנו גסטהאוס משפחתי נחמד. מנהלת המקום- טומה, ידועה כאישה אדיבה ודוברת אנגלית, שתוכל לסייע לכם בקבלת אשרת הכניסה לאזור שבט איילי הצפון. בנוסף, תוכלו להיעזר בה בתכנון הטיול והשכרת הציוד, והיא תוכל להתלוות אליכם כמדריכה. 

למידע נוסף:
טיול מאורגן למונגוליה