עוד על מונגוליה

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

מונגוליה - טיול למונגוליה

מונגוליה מהווה אי של אותנטיות ונוף פראי בכל המזרח הרחוק, עם עבר אימפריאליסטי מפואר ותרבות עשירה ומרתקת. מונגוליה היתה אחת האימפריות המפוארות והגדולות שידע העולם, תחת שלטונו של ג'ינג'יס חאן. לאחר מפלת האימפריה, נשלטה מונגוליה בידי הסינים והרוסים, עד לקבלת עצמאות דמוקרטית בשנת 1992.
 

מונגוליה שוכנת בצפון המרח הרחוק, וגובלת עם סין בדרום ורוסיה בצפון. שטחה של המדינה עומד על למעלה ממליון וחצי ק"מ רבוע, ואוכלוסייתה מונה כ- 3 מליון נפש בלבד.
 

מבחינה תיירותית מדובר באחת הארצות היותר מעניינות במזרח הרחוק, עם סממנים מובהקים של תרבות ומסורת שפסו מן העולם. מוקד המשיכה המרכזי למונגוליה טמון באורח החיים הנוודי שמקיימים תושביה, לצד נופים מרתקים- מדבריות, אגמים ונהרות, שטחי מרעה פתוחים, יערות וערבות אינסופיות.

העונה המומלצת לטיול הינה יוני- אוקטובר- עונה גשומה, אך הטמפרטורות נוחות, לעומת החורף הקר והקיץ החם.
 

כל שנותר לכם כמטיילים, הוא לארוז תיק עם ציוד מתאים (כולל מעיל גשם ושק שינה) ולהתחיל לחיות את חיי הנוודים המונגולים.
 

מקומות שלא כדאי לפספס במהלך טיול למונגוליה
 

אולן בטאר

עיר הבירה אולן בטאר (UB) היא המפותחת ביותר במדינה, והיא מאכלסת כשליש מתושבי מונגוליה. העיר מרכזת בתוכה רשויות, מוקדי תעסוקה וחיי תרבות הכוללים מוזיאונים, מלונות ומסעדות. אולן בטאר הסמוכה לנהר טול ולרכס הרי בוגד אול, היא היעד הפופולארי ביותר בקרב המטיילים.
 

יעדים באולן בטאר

כיכר סוחבטאר- כיכר בעלת חשיבות היסטורית ופוליטית במונגוליה.

מוזיאונים- באולן בטאר מצויים מספר מוזיאונים המציגים תערוכות ומיצגים בנושאי תרבות, ארכיאולוגיה, היסטוריה, החי והצומח. ביניהם- ארמון התרבות הגבוה, בו מוצגת אומנות מונגולית; והמוזיאון להיסטוריה לאומית (מוזיאון הטבע) , בו מוצגים שני שלדי דינוזאורים.
 

פסטיבל נאדאם- הפסטיבל מתקיים מידי שנה בחודש יולי, אז מתקהלים התושבים לצפות בתחרויות המסמלות את עברה של מונגוליה. בין התחרויות- ירי בחץ וקשת ומרוץ סוסים.
 

טיול למונגוליה, מדבר גובי

טיול למונגוליה אינו שלם ללא ביקור באזור המדבריות. מדבר גובי נמצא בדרום המדינה, בסמוך לגבול עם סין. שטחו כ- 500 אלף ק"מ, וחיים בו מאות מינים של בעלי חיים, כמו- נשרים, גמלים, סוסים ועוד. מדבר גובי שופע אטרקציות, דוגמת- דיונות החול המרהיבות, נוף הררי מרשים ואפילו קרחונים. התנועה במדבר תיעשה ברובה ברכיבה על גמלים או סוסים. תוכלו גם להיעזר בתושבי המדבר הידידותיים.
 

מדבר גובי- פארק גורבאן סאיחאני ((Gurvansaikhan National Park

זהו הפארק הפופולארי בקרב מטיילי המדבר. תגלו כאן מאות מינים של ציפורים וצמחים, נוף מגוון ואף קרחון גדול הבולט בנוף.
 

טיול למונגוליה- אגם חופסגול (חובסגול)

שמורת הטבע אגם חופסגול נמצאת בצפון המדינה, סמוך לסיביר. זוהי אחת הימות הגדולות בעולם, המוקפת בנוף הררי קסום יערות עבותים, ושמשת כבית גידול לחיות רבות.
 

צאגאנור ואיילי הצפון

צאגאנור ממוקמת בצפון המדינה. מיעד זה נהוג לצאת למסע אחר בני שבט איילי הצפון. שבט איילי הצפון קרויים כך על שם עדרי האיילים המקיימים את כל צורכיהם. בני השבט נודדים מפעם לפעם על מנת לספק מרעה לעדרי האיילים. השבט נחשב לאטרקציה בקרב תרמילאים רבים, המעוניינים לחזות מקרוב באורח חייהם המסורתי והמרתק.
 

על מנת לצאת למסע החיפוש, עליכם להצטייד באשרת כניסה שתרכשו באולן בטאר, ולהחתים אותה בהגיעכם למורון וצאגאנור.

המייל לבקשת אשרת כניסה ובירורים- reindeer@hovsgol.org . (האישור בתשלום)
 

מומלץ לבדוק את זמן היציאה המומלץ למסע ולבחון אפשרויות של השכרת מדריך או סוסים בגסטהאוסים השונים בצאגאנור בקטגל הסמוכה.

למידע נוסף:
טיול מאורגן למונגוליה