עוד על מונגוליה

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

מונגוליה - ביטוח נסיעות למונגוליה

לא משנה לאן תבחרו לטוס, עליכם לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל. וכשמדובר בארץ כמו מונגוליה, שמנותקת מהציביליזציה, ושונה מכל מה שהתרגלתם אליו עד כה- מומלץ מאוד לבחור את פוליסת הביטוח שתתאים באופן מלא למצבכם הרפואי ולסוג הטיול שתבחרו לעשות. מונגוליה הינה מדינה של נוודים. הנוודים נעים ממקום למקום, בהתאם לעונות השנה, נביטת הגידולים המקיימים אותם.

 

תושבי מונגוגוילה ידועים כמכניסי אורחים, המקבלים את המטיילים בסבר פנים יפות. אך יחד עם זאת, יתכן שתנאי מזג האוויר, האוכל והלינה (שרובה מתבצעת באוהלים) ידרשו מכם זמן הסתגלות, או ישפיעו על מצבכם. כך שלכל הסיבות שבגללן נדרש לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל, מתווספת סיבה מספקת מדוע עליכם לרכוש ביטוח נסיעות למונגוליה.

 

איזה ביטוח נסיעות למונגוליה עליי לבחור?

בשל אופייה המיוחד של המדינה, הגרעין התיירותי המרכזי בה הם תרמילאים. ידוע כי המזרח הרחוק מושך אליו מטיילים רבים גם בגלל האותנטיות, הכפרים, המקדשים והמסורות שנשתמרו, אך מונגוליה יוצאת דופן מבין מדינות אלה, בכך שהריחוק מהציביליזציה עולה על יתר שכנותיה.
 

כאמור, מרבית התיירים הם תרמילאים, שבאו לחוות מקרוב את חיי הנוודות; לסייר במדבריות, לטפס על דיונות, לצאת למסעות בערבות הצפוניות ולהתנסות ברכיבה על סוסים. לכן הביטוח המיטבי עבור המטיילים הינו ביטוח תרמילאים.
 

ביטוח תרמילאים

ביטוח תרמילאים שונה מביטוח נופש בסיסי, בכך שהוא מכיל בתוכו את אלמנט הסיכון, המצוי בפעילות אתגרית, שלא נכללות בביטוח הבסיסי. פוליסה זו תכלול כיסוי על הוצאות ביקור רופא, ביקור במרפאות ורכישת תרופות (בהצגת מרשם המהווה תיעוד); אשפוז במקרה חירום, התייעצות עם רופא דובר עברית, איתור וחילוץ והטסה ארצה, במקרה של פציעה המצריכה זאת.
 

ביטוח נופש בסיסי

ביטוח בריאות בסיסי יתאים למי שמתכנן טיול סולידי ולא הרפתקני. תכנון הטיול מראש יסייע לכם לדעת היכן תבקרו והאם המקום "מועד" יותר ממקומות אחרים. למרות שהביטוח נחשב לבסיסי, הוא כולל ביקור במרפאות ורכישת תרופות (כנ"). בנוסף, ודאו שהוא כולל הטסה לארץ במצב של פציעה שתצריך הטסה.

 

ביטוח מפני גניבות

שטחה של מונגוליה הינו למעלה מ- 1.5 ק"מ רבוע. המטיילים, שמעוניינים לטעום מהמראות של המדינה,  מסיירים לכל אורכה ורוחבה, מהערבות הצפוניות ועד למדבריות שבדרום המדינה. לכן לא מומלץ לשאת עמכם יותר מידי חפצים, ובטח שלא חפצים יקרי ערך. למרות זאת, יש מטיילים שישקלו לעשות ביטוח נסיעות למונגוליה, שיכסה אותם גם מפני מקרים של גניבה או אובדן חצפים.

במקרה זה, בדקו היטב את גובה הפיצוי שמעניקה חברת הביטוח, ומהו כולל. דעו כי לא תקבלו פיצוי כספי על גניבה או אובדן של משקפי שמש, משקפי ראייה, ציוד רפואי וכסף מזומן. בנוסף, דעו כי במידה ולא תוגש תלונה על אירוע הגניבה, פנייתכם לא תזכה להתייחסות מצד הביטוח. טיפ לסיכום, אם אתם נושאים אתכם מוצרים שרכשתם בסמוך לטיול, או שקניתם במיוחד לקראת הטיול- מומלץ לשמור את הקבלות. לעיתים הביטוח מתחשב גם ב"אורך חייו" של המוצר ומפצה בהתאם.
 

ביטוח נסיעות למונגוליה- מטענים

ביטוח מטענים בה לתת מענה על מקרים בהם הציוד שלכם אבד או ניזוק במהלך הטיסה או בשדה התעופה. למרות זאת, תוכלו להפעיל את הביטוח רק לאחר שהגשתם תלונה בפני השדה וחברת התעופה, והטיפול הסתיים שלא לשביעות רצונכם. בכל אופן, הפיצוי שינתן במקרים אלה הוא נמוך ביותר, אם בכלל.