עוד על מונגוליה

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

מונגוליה - טיול מאורגן למונגוליה

מונגוליה השוכנת בחלקו הצפוני של המזרח הרחוק היא יעד תיירותי ייחודי ושונה מאוד מאתרים תיירותיים אחרים. תושבי מונגוליה מקיימים אורח חיים נוודי מרתק ומיוחד, שיכול להוות אתגר לא קטן בפני המטיילים במונגוליה.
 

שטחה של מונגוליה עצום, והנופים והמראות מגוונים ומופלאים. מונגוליה התברכה במדבריות, אגמים, חיות רבות, שטחי מרעה לרוב, יערות וערבות רחבות ידיים. טיול מאורגן למונגוליה עשוי להוות פתרון אידיאלי עבור אלה מכם שלא מרבים לטייל לבד, בפרט לא בתנאים המיוחדים כל כך של מונגוליה.

לפניכם מסלול טיול אפשרי, שיכלול יעדים מרכזיים במונגוליה.
 

אולן בטאר

ראשית טיולכם יתחיל באולן בטאר, בירת מונגוליה. אולן בטאר שונה בתכליתה מיתר הערים, הכפרים והאזורים שתפגשו במונגוליה. מכורך תפקידה כעיר הבירה, מרבית הפעילות המסחרית, הפוליטית והתרבותית מתרחשת כאן. לכן תמצאו כאן מוזיאונים לרוב המלמדים על ההיסטוריה של המקום. תסיירו בשווקים, ותבקרו בפסטיבל נאדאם, המתרחש בחודש יולי מידי שנה. לאורך ימי הפסטיבל מתקיימות תחרויות מסורתיות מהתרבות המונגולית. למשל, ירי בחץ וקשת שהוכנו באופן עצמאי, מרוצי סוסים ועוד.
 

חרחורין

לאחר התרשמותכם מהעיר הגדולה, שאין דומה לה בכל מונגוליה, תצאו אל השטחים הפתוחים. ערבות חרחורין הן דוגמא מצוינת לכך. בהגיעכם למקום תוכלו לצפות בתושבים המקומיים, ובעדרי המרעה. יעד נוסף בו תבקרו הוא מנזר ארדנזו העתיק, הכולל מקדשים ומונומנטים שונים המהווים שרידים מהשושלת המפוארת שהקים ג'ינגי'ס חאן.
 

נהר אורחון

במונגוליה ישנם נהרות ואגמים רבים. נהר אורחון הינו הארוך ביותר במדינה, והוא שימש בעבר כמרכז האימפריה המונגולית. יעדים נוספים- המפל האדום- מקורו של נהר אורחון; ומנזר בוטון אשר ממוקם על גבעה וצופה לנוף קסום של עמקים ויערות.
 

צינחר

צינחר היא עיירה מיוחדת במינה. היא ידועה בזכות המעיינות הטרמומינרלים הנובעים מהאדמה. מי המעיינות מוזרמים לבריכות המיועדות לטבילה.

טיול מאורגן במונגוליה- הערבות הצפוניות כחלק מהטיול תבקרו גם בערבות הצפוניות של מונגוליה. אזורים אלה ידועים בשפע עדרי הסוסים, מהם תוכלו להתרשם מקרוב.
 

הרי געש ואגמים- טיול מאורגן למונגוליה

הר הגעש חורגו ידוע בשל עומקו של לוע ההר. המקום משמש נקודת תצפית על הרי געש סמוכים, ועל האגם הלבן ה     מצוי בקרבתו.
 

אגם חופסגול (חובסגול)

כל טיול מאורגן למונגוליה שתבחרו בו, לא יוותר על ביקור באחד המקומות המפורסמים והיפים במונגוליה, אגם חופסגול. האגם הינו ימה של מים מתוקים, מן הגדולות בעולם. שמורת הטבע המקיפה את האגם כוללת הרים, צמחיה, יערות וחיות רבות. מעבר לנוף המרהיב, שוכנים באזור בני שבטים מגוונים, אשר אחד מהם הוא "שבט איילי הצפון" (ובשמו הפחות מוכר- שבט צאטאן). אם יתמזל מזלכם, תוכלו לפגוש בהם. (בני השבטים משנים מיקומם בהתאם לגידולי האדמה המקיימים אותם).
 

בחזרה לאולן בטאר

כמו טיולים מאורגנים רבים, גם טיול מאורגן למונגוליה יכול להסתיים בביקור חוזר ומעמיק יותר בעיר ממנה התחלתם את טיולכם. במקרה זה זוהי הבירה אולן בטאר. כחלק מהסיור בעיר תוכלו לבקר במוזיאונים השונים, ביניהם- מוזיאון הטבע, בו מצויים שלדים של שני דינוזאורים כמעט שלמים, המורכבים מעצמות דינוזאורים שנתגלו בדרום המדינה (מדבר גובי); כיכר סוחבטאר הנקראת על שם המנהיג המונגולי שחרר אותה מן השלטון הזר, ועוד. במהלך השהות שלכם במונגוליה תתנסו בחוויות שונות, כמו רכיבה על סוסים; ותכירו מקרוב את חייהם המרתקים של הנוודים.
 

לפני שאתם סוגרים טיול מאורגן למונגוליה

אפשרויות הלינה הנפוצות בקרב מטיילים הן בקמפינג, או גרים- אוהלים המשמשים כבתים עבור הנוודים. כך שבמרבית הזמן תלונו בתנאים אלו, ופחות במלונות ואכסניות.