עוד על מונגוליה

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

מונגוליה - טיסות למונגוליה

מונגוליה היא אחד ממוקדי התיירות המרתקים שיש למזרח הרחוק להציע. המדינה שגובלת בצפון עם רוסיה ובדרום עם סין, מגלמת בתוכה עבר אימפריאליסטי מפואר, מסורות עתיקות יומין ונופים מרתקים. כל זאת לצד אורחות חייהם הייחודיים של תושבי המדינה, שרובם מתנהלים כנוודים הנודדים ממקום למקום על מנת להתקיים.
 

טיסות למונגוליה

ניתן להגיע למונגוליה גם בדרך היבשה, באמצעות הרכבת הטרנס- סיבירית, המחברת בינה ובין רוסיה וסין. מלבד זאת, תוכלו להגיע למונגוליה בטיסה דרך יעדים שונים בעולם. ישנם לא מעט מטיילים הבוחרים לשלב טיסה יחד עם נסיעה ברכבת.
 

טיסות למונגוליה מישראל

עדיין אין טיסות ישירות מישראל למונגוליה, ועל הטסים לעצור ביעדי ביניים שונים, ביניהם- גרמניה (ברלין), סין (בייג'ין והונג קונג), טורקיה טוקיו, סיאול מוסקבה ועוד. נמל התעופה הבינלאומי של מונגוליה  ממוקם כ- 20 ק"מ מעיר הבירה אולן בטאר.
 

טיסות למונגוליה עם קורייאן אייר

חברת התעופה הקוריאנית מפעילה קווים שונים מישראל ליעדים במזרח הרחוק. הטיסות מישראל למונגוליה יוצאות מספר פעמים בשבוע, ומגיעות למונגוליה דרך עצירת ביניים בסיאול שבדרום קוריאה. מטוסי החברה נחשבים לחדישים, אך המחיר עלול להיות יקר מעט יותר מיתר החברות.

אתר חברת קוריאן אייר- https://www.koreanair.com/.
 

טיסות למונגוליה דרך סין ורוסיה

טיסות דרך רוסיה וסין הן נפוצות יותר, כיוון שהן גובלות עם מונגוליה. (רוסיה מצפון וסין מדרום). יש מטיילים שיעדיפו לקחת טיסה מיעדים אלו לאולן בטאר, בירת מונגוליה, ויש שיעדיפו לחסוך בעלויות הטיסה ולהשתמש בשירותיה של הרכבת הטרנס סיבירית העוברת בין המדינות.
 

חשוב לבדוק את מחירי הכרטיסים, ואת הדרך היעילה לרכוש אותם במחיר טוב, ולתכנן את יציאתכם בהתאם לזמני יציאת הרכבות. קחו בחשבון שלעיתים הרכבות תהיינה בתפוסה מלאה ויהיה קשה יותר להשיג כרטיס.
 

אתרי החברות

אתר אייר צ'יינה הסינית- http://www.airchina.com.cn/en//

אתר חברת התעופה הרוסית אירופלוט- http://www.aeroflot.ru/cms/en.
 

טיסות למונגוליה עם טורקיש ארליינס

ישנה כאמור אפשרות לטוס למונגוליה עם חברת התעופה הטורקית, טורקיש ארליינס, ולהגיע למונגוליה לאחר עצירת ביניים בטורקיה. כמו יתר החברות, גם טורקיש ארליינס חברה מוכרת ושכיחה בקרב הטסים למזרח הרחוק.

אתר חברת התעופה הטורקית, טורקיש ארליינס- http://www.turkishairlines.com/.
 

טיסות למונגוליה עם אל על

כיוון שאין טיסות ישירות מישראל למונגוליה, גם עם אל על תיאלצו לעבור דרך יעד ביניים עד להגעתכם למונגוליה. נהוג לחשוב כי באופן גורף טיסות אל על הן יקרות יותר מחברות אחרות, אך לעיתים תוכלו למצוא מחירים זולים יותר מהחברות הזרות- תמיד כדאי לבדוק גם את האופציה הזו. מעבר לכך, יש אנשים שמסיבות שונות מעדיפים לטוס עם חברה ישראלית על פני שאר החברות הזרות.
 

טיפ לסיכום

העונה החמה במונגוליה היא בין החודשים יוני- אוקטובר. עונה זו מקבילה לחודשי חופשת הקיץ, שהמחירים בה גבוהים משמעותית ביחס לחודשים אחרים בשנה. ישנן חברות שככל שתקדימו להזמין דרכן טיסה, היא תהיה זולה יותר. מנגד, יש חברות המציעות מחירים של הרגע האחרון. עליכם לעשות את השיקול ולהחליט מתי ואיך תרכשו את הכרטיסים. מה שבטוח, מומלץ לערוך סקר שוק, כיוון שהמחירים משתנים מידי יום, לעיתים אפילו בשעות שונות באותו היום.

יש אנשים המעדיפים לפנות לסוכנות נסיעות שתעשה בשבילם את כל הבירורים וסידורי הטיסה, ותסיר מהם את "העול" הזה. זה אמנם יכול לחסוך לכם זמן וכאב ראש, אך מומלץ לבצע סקר שוק ולהשוות בין כמה סוכנויות, כדי לוודא שהמחיר שאתם משלמים לא גבוה מידי ביחס לאחרים.

לסיום, כדאי גם להתייעץ עם חברים שהתנסו בחוויה ויכולים להעניק מניסיונם.