עוד על מונגוליה

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

מונגוליה - בטיחות במונגוליה

 אומנם האנשים ברובם חמים ומסבירי פנים והטיול במונגוליה נחשב לבטוח ומומלץ, ישנם כמה בעיות מרכזיות שצריך להיות מודעים אליהן לפני שמגיעים למונגוליה:

אלכוהוליזם במונגוליה
הבעיה הראשונה היא אלכוהוליסטים. אלכוהול הוא מצרך פופולארי במונגוליה, בעיקר וודקה. גברים רבים נוהגים לשתות במהלך היום, דבר שגורם להם לעיתים להתנהג בצורה מטרידה, ולפעמים אף מסוכנת. המקומות הנפוצים ביותר בהם הסיכוי להיתקל בבעיה זו הוא גבוה הם בריכוזי האוכלוסייה הגדולים (ערים, בראשן אולאן בטאר), באזור תחנות הרכבת, ובאזור השוק, בהם לא רצוי להסתובב בלילה, ואם עושים זאת אז עדיף לא לבד. בקנטרי סייד, כאשר חונים לקמפינג בטבע, פעמים רבות יבקרו אתכם מקומיים סקרנים. יש להתנהג אליהם בכבוד, אך עדיף לא להציע להם שתייה חריפה. במקרה ושכרתם נהג לטיול במונגוליה, עליכם לוודא מולו או מול מעסיקו שהוא מתחייב לא לשתות במהלך שהותו איתכם.

גניבות במונגוליה
בעיה נוספת היא גנבות. באופן כללי המונגולים הם אנשים פשוטים וידידותיים, אך יש להיזהר ושלמור על הכסף והציוד, בעיקר במקומות צפופים עם הרבה אנשים, ובלילות בערים גדולות כמו אולאן בטאר ומורון (Moron). רצוי מאוד לנעול חפצי ערך ואת מרבית המזומנים שעליכם בכספת של בעל בגסטהאוס או בכספת האישית שלפעמים תוכלו למצוא בצמוד למיטתכם, ולא להסתובב איתם במקומות הנוטים לפורענות. כאשר מטיילים בקנטרי סייד ובין הכפרים הקטנים הפזורים ברחבי מונגוליה, יש לשים לב שהציוד שלכם תמיד בשדה הראייה. אם ישנים בקמפינג, לעיתים עדיף להשאיר את הציוד נעול ברכב הצמוד אליכם (ואם הכסף והציוד היקר ליד או מתחת לכרית).

כלבים משוטטים במונגוליה
דבר נוסף שיש להפנות אליו את תשומת הלב הוא כלבים משוטטים. בערים הגדולות יש כלבים מוזנחים רבים,ועדיף להתרחק מהם. בקנטרי סייד, לפני שמתקרבים לגר באמצע שומקום, עדיף לוודא מהרכב שהכלב קשור או ידידותי למשתמש. במקרים רבים כלבים אלה פראיים, ולקבל נשיכה מהם כאשר בית החולים הקרוב הוא במרחק של כמה ימים נסיעה זה רעיון שכדאי לוותר עליו. במונגוליה אין כמעט שירותים רפואיים מתקדמים, לכן רצוי תמיד להיות זהירים, להצטייד בתיק קטן של עזרה ראשונה לפני יציאה לטיול בקנטרי סייד,ולשמור על עצמכם. בסך הכל מונגוליה היא יעד בטוח למטיילים. 

 

למידע נוסף:
טיול מאורגן למונגוליה