עוד על מונגוליה

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

מונגוליה - פסטיבלים במונגוליה

הפסטיבלים מסודרים ע"פ חודשים בסדר עולה. למידע על תאריכים מדוייקים, כדאי להתעדכן באתרי האינטרנט המצורפים.
 
 

פסטיבל נאאדאם (Naadam)

חודש: יולי, בדרך כלל בין התאריכים 11-13.

מיקום: בכל רחבי המדינה

 

האירוע המסעיר, הגדול והמרשים ביותר בשנה. נחגג בדרך כלל ביום השנה הלאומי למהפכה במונגוליה ומהווה חגיגה אמיתית ונפלאה של מסורת רבת שנים. פסטיבל נאאדאם או בשמו המלא-  eriyn gurvan naadam, הוא למעשה, כמשמעות השם, פסטיבל של שלושה משחקים מרכזים: ירי בחץ וקשת, היאבקות ורכיבה על סוסים. אמנם זה נשמע כמו הילולת גברים אבל גם נשים משתתפות בפסטיבל, הן לוקחות חלק בכל התחרויות מלבד קרבות ההיאבקות. מקסים לצפות בתחרויות הקשתות, מנהג עתיק יומין אשר השתמר במונגוליה כאילו לא חלפו מאות בשנים, קרבות ההאבקות שווים בעיקר בשל התלבושות המסורתיות היפות ותחרויות הרכיבה הן ללא ספק המפגן המרשים ביותר, רוכבים מנוסים ומיומנים דוהרים קדימה על פני שדות ירוקים, נתקלים בדרכם במכשולים וממשיכים לדהור קדימה בנחישות, אל תתפלאו כשתבחינו ברוכבים הצעירים, חלקם הגיעו לגיל המופלג הנע בין 5-12 שנים. דבר נוסף שכדאי להתייחס אליו הוא שבתחרות משתתפים למעלה מ- 1000 סוסים מה שאומר כמויות של גללים המפוזרים בכל האיזור, שימו לב היכן אתם דורכים. האירוע הגדול והמרכזי נחגג באיצטדיון המרשים של העיר אולן בטאר (Ulaanbaatar), בירת מונגוליה. בשאר רחבי המדינה מתרחשות חגיגות קטנות וצנועות יותר. אל תפספסו את אירוע הפתיחה, מדובר בטקס מרהיב של רקדנים נהדרים, אתלטים גמישים, רוכבי סוסים והרבה מוסיקה נהדרת המתנגנת בידיהם של מוסיקאים מוכשרים.

אתר הפסטיבל: www.steppestravel.co.uk
 

מחלקת תיירות במונגוליה

כתובת:5B Chingis Khaan Ave, Ulan Bator 210543

טלפון:976 (0) 1 328 428 or +976 (0) 1 328 455

פקס:+976 (0) 1 320 246

 
 

Nomads Day Festival
חודש:
ה- 17 בספטמבר עד ה- 18 בספטמבר

מיקום:שמורת הטבע  Gun Galuut, ממוקמת כ- 130 ק"מ דרומית מזרחית ל- Ulaanbaatar

 

פסטיבל מקסים זה הוא אולי האירוע התרבותי המסעיר ביותר במונגוליה ולבטח היחידי המחייה בצורה נפלאה כל כך את התרבות המרתקת של הנודים במדינה. יומיים מהנים וצבעונים של מרוצי סוסים, קרבות האבקות, תחרויות שונות ויחודיות, חץ וקשת, תחפושות ססגוניות, ריקודים, מוסיקה ובעיקר שמחת חיים. מעבר להנאה וכיף זוהי גם הזדמנות חד פעמית לחוות לזמן קצר את דרך החיים של המקומיים על ידי השתתפות בתחרויות השונות תוך כדי מילוי משימות אשר עבורם זהו חלק מהיום יום כמו- העמסה ופריקת ציוד מעל גבו של יאק או גמל, הכנת תה בחלב ועוד. הפסטיבל נחגג ביום המבורך והחשוב ביותר בשנה עבור המונגולים וללא ספק מדובר בחוויה שהיא חגיגה יוצאת דופן, יחודית ומהנה במיוחד.

אתר הפסטיבל:http://mongolianartist.com/eventdetail.cfm
 

פרטי התקשרות:

Selena Travel LLC

כתובת:Selena Travel Bldg., Peace Avenue -79,

10th Microdictrict, Bayangol district, Ulaanbaatar city

טלפון:(+976) - 7018-3499

פקס: (+976) - 7017-3499

E-mail: service@selenatravel.com

 


פסטיבל נשר הזהב  Golden Eagle Festival

חודש:אוקטובר

מיקום:רכס הרי Altaiשבמחוז Bayan-Ulgii

 

במערב מונגוליה הרחק בין רכסי הרים עצומים מתרחש לו פסיטבל קדמוני זה. קזחים מכל האזור מגיעים לחגוג יחד את המסורת והמיומנות רבת השנים של צייד בעזרת נשרים. הפסטיבל מורכב מתחרויות נושאות פרסים, תחילה כל צייד נמדד בשל תלבושתו והאביזרים הנלווים לה, זה עם התלבושת המושקעת והיפה ביותר זוכה לאחר מכן נעות הקטגוריות סביב מהירות, זריזות ודייקנות. בין התחרויות השונות תזכו לצפות בהופעות פולקלור נפלאות ולהנות ממוסיקה מקומית נהדרת. מעבר להנאה וחגיגה ויזואלית של מראות וצלילים זוהי גם הזדמנות מרתקת להחשף ולהכיר היבטים נוספים של המיעוט הקזחי המתגורר באיזור ולצפות בנסיונות עיקשים לשמר תרבות ומסורת מפוארות שהולכות ונעלמות עם השנים.

למידע נוסף:
טיול מאורגן למונגוליה