עוד על מקסיקו

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

מקסיקו - השכרת רכב במקסיקו

אחת הדרכים הטובות ביותר לראות את כל מה שיש למקסיקו להציע היא דרך הכבישים שלה. למרות הסרטים הרבים שבהם רואים את הפושעים והמבריחים נוהגים במהירות שיא על הכבישים הריקים של הערבה המקסיקנית, במציאות שמחוץ לאולם הקולנוע, הכבישים במקסיקו דווקא מסודרים ושקטים, עם המון מכמונות מהירות שמפקחות על כל מי שרוצה לתת גז ועם שילוט ברור, בספרדית אמנם, אבל ברור.
 

העובדה שבמקסיקו יש הרבה מה לראות ושכל יעד נמצא בכיוון אחר, הופכת את הרעיון של השכרת רכב במקסיקו למצויין. יש לכך הרבה יתרונות, גם בנוחות ובחופש שלכם אבל גם בחסכון הכספי. מחירי טיסות הפנים במקסיקו גבוהים יחסית וקשה למצוא טיסות זולות, בעיקר לא בתקופות עמוסות – ובמקסיקו זה כמעט בכל השנה. השכרת רכב היא זולה יותר ומשתלמת יותר מבחינה כספית.
 

חברות בינלאומיות או חברות מקומיות?

כל החברות הבינלאומיות מפעילות סניפים במקסיקו. הסניפים הגדולים נמצאים כמובן במקסיקו סיטי אבל אפשר למצוא נציגויות של כל החברות גם במקומות כמו קנקון, סן קריסטובל, קאבו סן לוקאס, אקפולקו, אואקסה וערים רבות אחרות.
 

בין החברות שפועלות במקסיקו תמצאו את אלבר, הרץ, באדג'ט, אופרן, יורוקאר ואחרות. לחלק מהחברות יש סניפים שלהן בתוך הערים ובשדות התעופה ואחרות מנהלות שיתופי פעולה עם חברות השכרת רכב פרטיות מקומיות.

אם אתם מעוניינים בעסקת השכרת רכב במקסיקו, עדיף לבחור בחברה מוכרת ובינלאומית ולא בחברה קטנה ופרטית שקשה לבדוק את האמינות שלה ושלרוב תמצאו עליה מידע בעיקר בספרדית.
 

חשיבות הביטוח

למרות שעסקה של השכרת רכב במקסיקו יכולה להיות כדאית מאד והכבישים דווקא בטוחים יחסית, בעיקר כשמדובר בכבישים בינעירוניים גדולים, חשוב מאד לדאוג לביטוח הרכב. חברות השכרת הרכב מודעות לכלל הזה ואוכפות אותו כמובן, אבל אם אתם נעזרים בחברה לא מוכרת או משכירים רכב באופן ספונטני, ודאו קודם כל שהחברה ביטחה את הרכב.

החוק במקסיקו דורש את הכלל הזה מכל התיירים והנהגים במדינה אבל לא כל החברות יאכפו אותו.

אם אתם מבצעים את ההזמנה מראש, דאגו לנושא הביטוח עוד מהארץ ותבקשו לראות סעיף בחוזה ההשכרה שבו מתחייבת חברת השכרת הרכב שהרכב יהיה מבוטח.
 

כמו כן, תדאגו לביטוח נסיעות מקיף עבורכם, שיכלול גם ביטוח בריאות מורחב שתוכלו להפעיל במקרה של תאונת דרכים, חילוץ או פינוי וכדומה. הכבישים של מקסיקו אמנם בטוחים, אבל אף פעם אי אפשר לדעת מה יקרה ומומלץ לנהוג במשנה זהירות.
 

נתח גדול מתקציב הטיול

חשוב לדעת שעסקות של השכרת רכב במקסיקו הן לא זולות. לרוב יעלה לכם רכב לשבוע במקסיקו בין 120ל-200דולרים והמחיר יכול לעלות בתקופות השיא בהן הביקוש לרכבים עולה משמעותית.

למרות המחיר הגבוה יחסית, השכרת רכב במקסיקו היא משתלמת אם אתם מתכוונים לטייל באיזורים רבים. המרחקים בין תת-מדינה אחת לשנייה ובין אטרקציה אחת לשנייה יכולים להיות גדולים והמחירים של טיסות פנים לא זולים גם כן.

 

אם אתם מגיעים למקסיקו לנופש באחד מאתרי הנופש כמו קנקון, אקפולקו או קאבו סן לוקאס, השכרת רכב היא מיותרת. דווקא באתרי הנופש, קל להתנייד ברגל או באמצעות מוניות. בחרו להשכיר רכב רק כשאתם מתכננים טיול ארוך במקסיקו ורוצים להגיע ממקום למקום בקלות.
 

תכננו את המסלול שלכם מראש

מקסיקו היא לא מקום לטיול ספונטני ולא מתוכנן, אלא אם ביקרתם בה כבר בעבר. השכרת רכב במקסיקו תתן לכם את החופש לעלות על הכביש ולגלות את המדינה הצבעונית הזו בקצב שלכם, אבל חשוב לתכנן את המסלול בקפידה, להיעזר בתוכנות ניווט ולעקוב אחרי המפות.

אין דבר מפחיד יותר מללכת לאיבוד בכביש צדדי במקסיקו ולהגיע לאיזור שלא כדאי להגיע אליו. תהיו זהירים ותתכננו מראש ומה שבטוח – אל תרדו מהכביש הראשי.