עוד על מקסיקו

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

מקסיקו - טיסות פנים במקסיקו

כל מי שמתכנן טיול למקסיקו או עבר זאת על בשרו יספר לכם שהמרחקים בין איזור תיירותי אחד לאיזור תיירותי אחר במקסיקו ארוכים במיוחד. בעבר היה צריך לעלות על אוטובוסים ולנדוד במשך שעות בצפיפות גדולה עד שמגיעים ליעד הבא שלכם, היום המצב הוא שונה וכמעט בכל עיר מקסיקנית גדולה יש גם שדה תעופה קטן שמקבל טיסות פנים במקסיקו מיעדים רבים במדינה.

למרות שמדובר בארץ לא מפותחת מבחינת התחבורה הציבורית שעל הקרקע ורוב התיירים נאלצים לנדוד באוטובוסים או לשלם הרבה כסף על מוניות, בכל הקשור לטיסות המדינה דווקא מסודרת מאד.
 

שמיים פתוחים מעל מקסיקו

בשנת 2006העבירה ממשלת מקסיקו את אחת מחברות התעופה הגדולות במדינה, מקסיקנה, לידיים פרטיות ובעצם פתחה את השוק להרבה מאד חברות המספקות היום טיסות פנים במקסיקו ליעדים רבים. המשמעות של הצעד הזה הוא בעצם שאתם יכולים למצוא כרטיסי טיסה זולים בקלות, לערוך סקר שוק ולבדוק מחירים בכל רגע נתון ולקבל מגוון רחב יותר של הצעות.
 

קווי תעופה ממריאים ונוחתים ממקסיקו סיטי, משדה התעופה של קנקון, מאקפולקו, מקאבו סן לוקאס, מסן קריסטובל וממקומות רבים אחרים בתוך מקסיקו בכל שעות היממה. בנוסף, מופעלים קווי טיסות פנים במקסיקו   ליעדים קטנים יותר ופחות פופולריים, קווים שנוחתים בכמה משדות התעופה הקטנים ביותר שראיתם בימיכם.
 

הזמנה מראש בעונת השיא

טיסות פנים במקסיקו לא קשה כאמור למצוא, גם כשמחפשים ברגע האחרון. בעונת השיא במקסיקו, שמתחילה באפריל עם החופשות של תלמידי הקולג' האמריקאים שממלאים את המדינה ובעיקר את אתרי הנופש שלה ונגמרת בסוף הקיץ, מומלץ לדאוג לטיסות פנים מראש. הסיבה לכך היא שבתקופה הזו כל החברות מציעות מעין אוטובוסים אוויריים, הן ממלאות את הטיסות מהר מאד ולא כדאי לשמור שום דבר לגורל.
 

גם בהקשר למחיר של הטיסה, עדיף לדאוג להזמנה מראש. טיסות פנים במקסיקו הופכות יקרות במיוחד בתקופת השיא. מחירי הטיסות יכולים להתחיל מ-150דולרים לטיסה בעונת השפל ולהגיע ל-350ואפילו יותר בעונת השיא, בהתאם למקום שאליו אתם רוצים לנסוע. האתרים הפופולריים ביותר הם כמובן אתרי הנופש, ביניהם קנקון, אקפולקו וקאבו.
 

חברות תעופה פנימיות במקסיקו

כאמור בשנת 2006נפתחו השמיים והרבה מאד חברות התחילו להציע טיסות פנים במקסיקו, חלקן מציעות את הטיסות במחירים נוחים מאד וחלקן נחשבות יותר אקסקלוסיביות. חברת מקסיקנה (Mexicana Airlines),ואירומקסיקו (Aeromexico) הן החברות הגדולות בתוך המדינה והן מגיעות לכל היעדים החשובים מסביב למקסיקו, יש גם חברות תעופה קטנות יותר שפועלות על קווים ספציפיים, בעיקר בין מקסיקו סיטי לעיירות הנופש.
 

כללי זהירות בהזמנת טיסות פנים

כשאתם מחפשים טיסות פנים במקסיקו תגלו שיש לא מעט אתגרים לעבור בדרך. אחת הבעיות היא שרבים מהאתרים, בייחוד של החברות הקטנות במקסיקו, הם בספרדית. מומלץ לחפש אתרים באנגלית או להיעזר בדובר ספרדית להזמין טיסות פנים ולא לסמוך על מתרגמי אינטרנט או המזל.
 

עוד דבר שצריך להיזהר ממנו הוא המחיר שמופיע באתר. מחירים מופיעים בדר כלל בפזוס ולא בדולרים והם לא כוללים את כל המיסים, ביטוחים וכדומה. חשבו את המחיר רק לאחר שבחרתם את הטיסה וקיבלתם מחיר סופי לקראת הזמנה.
 

חלק מחברות התעופה לא נוחתות בנמלי התעופה הגדולים, אלא משתמשות בנמלים מחוץ לערים ובאיזורים כפריים. כך למשל יש חברות שנוחתות בערים מסביב למקסיקו סיטי, בטווח של 50קילומטרים מהעיר, ולא בתוכה. בידקו שאתם נוחתים במקום שיש בו תחבורה מקשרת אל העיר.
 

בגלל שחברות תעופה מקסיקניות נוטות גם לשנות את החוקים והתנאים ולעשות שינויים של הרגע האחרון בטיסות, חשוב להתעדכן בשעות שלפני הטיסה האם היה שינוי ולקרוא היטב את החוקים לגבי דדליין השינויים, עד מתי החברה יכולה לשנות פרטים בטיסה. כמובן שלא כדאי להזמין מחברת תעופה שעושה שינויים עד הרגע האחרון.
 

תיק לא קטן, אבל עם יתרון גדול

טיסות פנים במקסיקו הן עניין מאתגר במיוחד, אבל אם בוחרים בחברה מוכרת אפשר להימנע מהרבה מהמלכודות בדרך. מדובר בתיק לא קטן, אבל בסופו של דבר, היתרון של טיסות הפנים הן זמן ההגעה המהיר לכל מקום כמעט במקסיקו.