עוד על מקסיקו

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

מקסיקו - טיול מאורגן למקסיקו

מקסיקו היא אחת הארצות הכי מעניינות במרכז אמריקה. היא מחולקת לאיזורים שונים אחד מהשני באופי שלהם, אבל בכל אחד מהם תמצאו משהו מעניין, היא מזמינה מצד אחד ומצד שני, הסיפורים על פשע הפכו כבר לנושאים להרבה מאד סרטים וספרים.

היא מודרנית ומכירה היטב את מה שעושה לתייר ממוצע נוח ונעים במהלך חופשה ומצד שני, היא לא תקל עליך במהלך הטיול – זו ארץ של ניגודים ושינויים ולכן, חלק מהתיירים שחולמים על טיול בה, בוחרים באופציה של טיול מאורגן למקסיקו על פני טיול עצמאי.
 

מסע בין יעדים פופולריים

טיול מאורגן למקסיקו הוא יכול להיות טיול למקסיקו בלבד או טיול משולב עם מדינות נוספות במרכז וגם בדרום אמריקה. כשמדובר באפשרות של טיול למקסיקו בלבד, אנחנו מדברים על טיול של בן שבוע לעשרה ימים בממוצע – שהמחיר שלו נע בין 2000-3000דולרים בממוצע.
 

טיול כזה הוא טיול שבדרך כלל מקיף את מקסיקו תוך עצירה בתחנות המפורסמות ביותר שלה, ביניהן מקסיקו סיטי כמובן, העיר אואקסה, סן קריסטובל, טולום, איסלה מוחרס, טיאוטיהוקאן ובדרך כלל גם עצירה באחת מעיירות הנופש קנקון, אקפולקו או קאבו סן לוקאס, בהתאם לסדר המסלול ולהיקף שלו.
 

טיול מאורגן למקסיקו מהסגנון הזה נותן טעימה מכל המקומות התיירותיים, אבל כמובן שלא מצליח תמיד להיכנס לעומק. לרוב נוסעים לאיזור מסויים ושוהים בו יום או יומיים, כאשר היום עמוס בנסיעות קצרות מיעד אחד ליעד אחר כדי להספיק כמה שיותר אתרים במקום אחד. טיול מאורגן כזה, שמתאים לקבוצות של צעירים, סטודנטים, קשישים, משפחות וכל אדם אחר שרוצה להכיר את מקסיקו, יאפשר לכם להכיר מספיק את המדינה כדי לבוא לביקור עצמאי מאוחר יותר.
 

טיולים משולבים במרכז אמריקה

טיול מאורגן למקסיקו ניתן למצוא גם בשילוב עם מדינות נוספות במרכז אמריקה. החיבור הנפוץ ביותר הוא בין מקסיקו וגואטמלה, אבל אפשר למצוא גם טיולים למקסיקו וקוסטה ריקה, מקסיקו ופנמה, מקסיקו והונדורס ושילובים ארוכים יותר של יותר משתי ארצות במרכז אמריקה.
 

הטיולים האלו הם בעלי יתרון אחד גדול – נוסעים עם מדריך שיודע לאן הוא לוקח אתכם ומסביר לכם על כל מקום, על המנהגים ועל התרבויות שאליהן אתם נחשפים. עוד יתרון הוא כמובן האפשרות לעבור ממדינה אחת למדינה שנייה בקלות, בלי לדאוג לטיסות פנים, מיסי מעבר, חיפוש אחר בתי מלון וכדומה.
 

כמו בכל טיול מאורגן, הנוחות מדברת בעד עצמה. בדרך כלל מדובר בטיול שאורך בין שבועיים לשלושה והמחיר שלו יכול להגיע גם ל4000דולרים ויותר – בהתאם לסוג הטיול, המסלול שבחרתם ומשך הטיול.
 

לחלוק מפגש עם תרבויות מרתקות

עוד הזדמנות שהטיול המאורגן נותן לכם הוא לחלוק את החוויות עם אנשים נוספים ולהכיר חברים חדשים. טיול מאורגן למקסיקו הוא טיול ארוך יחסית, שעובר בין נופים דרמטיים ושהמפגש האנושי בו הוא לא תמיד קל.
 

במהלך טיול במקסיקו עוברים בין כפרים עניים במיוחד לערי נופש עשירות וגדולות, בין חקלאים ואנשים עירוניים שיש להם מאבק יומיומי של הישרדות. יש איזורים שהם פחות בטוחים וההרגשה שיש אתכם מישהו נוסף, שלא נדבר על קבוצה שלמה, גורמת להרבה אנשים להרגיש בטחון רב יותר.
 

נוסעים בזמן הנכון

טיולים מאורגנים למקסיקו יוצאים מישראל בכל ימות השנה אבל החודשים הטובים ביותר לטיול במקסיקו הם בין נובמבר לאפריל. אם בחרתם להזמין טיול מאורגן למקסיקו לסוף התקופה הזו, קחו בחשבון שבחלק מהאתרים יהיה עומס ותורים ארוכים, בגלל שמקסיקו הופכת פופולרית במיוחד באביב. אם זאת, בטיול מאורגן פחות תצטרכו לתמרן ולחשוב על תיירים אחרים, יהיה מישהו אחר שיארגן הכל עבורכם.