עוד על מקסיקו

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

מקסיקו - טיסות למקסיקו

בין צפון אמריקה לדרום אמריקה, בין חופים מופלאים ובין שבטים אינדיאנים מסורתיים, בין פלפלים בכל הצבעים והמינים ועד המרגריטה על החוף – מקסיקו. כשחושבים עליה חושבים על סומבררו וביקיני על החוף, על שמש בלתי נגמרת ואוכל מושלם שמחמם את הבטן (ואת הלב), על חופשות ציוריות מול שקיעות באדום ובכתום ועל ערים קולוניאליות שלא רוצות להיפרד מהמסורת אבל הולכות גם קדימה.

כשחושבים על מקסיקו חושבים על תרבות מאיה עתיקה ששרידים ממנה מוטבעים במדינה הגדולה הזו שבה חיים למעלה ממאה מיליון תושבים. כשחושבים על מקסיקו חושבים להזמין מיד טיסה!
 

דרך אירופה וישר למקסיקו

מקסיקו היא יעד תיירותי מהאהובים ביותר בעולם כולו ולכן מספר הטיסות אליה מכל רחבי העולם הוא גדול. בנמל התעופה הבינלאומי של מקסיקו סיטי (Eropuerto Internacional de la Ciudad de México)שנקרא גם נמל התעופה בניטו סוארז, נוחתות מדי יום טיסות למקסיקו מרחבי הגלובוס ובין היתר גם מישראל.
 

חברת אל-על מפעילה קו למקסיקו סיטי שיוצא בדרך כלל אחת לשבוע לרוב עם עצירה ביעד מסוים באירופה. חברות נוספות שמציעות טיסות למקסיקו דרך אירופה הן איבריה, שעוצרת בדרך כלל בספרד ומשם ממשיכה למקסיקו סיטי בטיסה ישירה, בריטיש איירווייז, לופטהנזה ו-KLM.
 

בדרך למקסיקו עוצרים בארצות הברית

דרך נוספת למצוא טיסות למקסיקו היא להמריא בטיסה קצרה מאד מארצות הברית. טסים בכל חברה שיוצאת מישראל לניו יורק, לוס אנג'לס, פלורידה ושאר הנקודות המרכזיות בצפון אמריקה ומשם ממשיכים בטיסה נוספת למקסיקו סיטי. אל-על מפעילה קו טיסות לניו יורק ומשם למקסיקו וכך גם חברות רבות נוספות.
 

אחד הדברים שצריך לקחת בחשבון אם אתם שוקלים להזמין טיסת המשך למקסיקו מארצות הברית הוא מועד הטיסה. הדבר נכון לכל מרכז אמריקה. בעונת האביב, בין מרץ למאי, מקסיקו עמוסה בתיירים אמריקאיים, בגלל חופשת האביב מהקולג' והפופולריות הרבה של אתרי הנופש של מקסיקו בקרב הסטודנטים. הטיסות הפנים-יבשתיות מתמלאות מהר מאד ולכן כדאי לדאוג שיהיה לכם מקום בטיסה מראש.
 

בין אם תזמינו טיסות למקסיקו דרך אירופה או דרך ארצות הברית, משך הטיסה הוא 19 שעות בממוצע.
 

לא רק למקסיקו סיטי

טיסות למקסיקו נוחתות גם במקומות אחרים בתוך המדינה. ליד אקפולקו נמצא נמל התעופה הבינלאומי אלברז  Alvarez International Airportוגם ליד העיירה הפופולרית קנקון נמצא שדה תעופה בינלאומי. רוב הטיסות הנכנסות לשני שדות התעופה האלו מגיעות מארצות הברית ומדרום אמריקה. אם אתם מתכננים להגיע אל האיזור כיעד עיקרי, מומלץ לבדוק לגבי טיסת מעבר מארצות הברית למקסיקו לאחד היעדים האלו.
 

אפשר למצוא מציאות?

מחירי טיסות למקסיקו הם לא זולים. טווח המחירים של טיסה למקסיקו מהארץ נע בין 1100 ל-1600 דולרים, בהתאם לעונה בה אתם בוחרים לנסוע. מדצמבר ועד יוני מקסיקו נחשבת ליעד פופולרי בקרב תיירים אמריקאים בעיקר ובאביב ולקראת הקיץ מצטרפים אליהם גם תיירים אירופאים ותיירים נוספים מכל רחבי העולם. 
 

אם זאת היום אפשר למצוא טיסות למקסיקו גם במחירים זולים יותר, על בסיס של טיסת צ'רטר לארצות הברית או אירופה ומשם טיסה למקסיקו. העובדה שבוחרים בצ'ארטר יכולה להוזיל את המחיר של הטיסה.
 

יש חברות שמציעות דילים מיוחדים על טיסות למקסיקו במהלך העונות הרגועות יותר. זהו זמן מצויין לנסוע למקסיקו לטיול יותר מקיף ולהתחמק ממלכודות תיירים ומעומס באתרים האטרקטיביים של מקסיקו.

העונה השקטה יותר היא העונה שבין יוני לנובמבר – בעיקר בגלל שבעונה הזו צפויים לפעמים גשמים מפתיעים. אם זאת, מזג האוויר עדיין נוח ברוב חודשי השנה ולכן מומלץ לבדוק את המחירים דווקא בעונה הזו.