עוד על מקסיקו

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

מקסיקו - תחבורה במקסיקו

מקסיקו היא אחת הארצות היותר פופולאריות בקרב מטיילים רבים (בעיקר אמריקאים) ברחבי הגלובוס. ניתן להגיע לארץ זו דרך היבשה (ע"י נסיעה באחד מארבעים המעברים בינה ובין ארה"ב, או באחד מעשרת המעברים בינה ובין גואטאמלה), דרך האוויר (ישנם במקסיקו יותר משלושים שדות תעופה שמקבלים טיסות ישירות מאזור צפון אמריקה וקנדה, וניתן לתפוס ממנה טיסות במחירים נוחים לקאריביים ולשאר מדינות אמריקה הלטינית.

בנוסף ישנן טיסות ישירות ממדינות רבות באירופה ובדרום אמריקה המגיעות ליעד זה, ואף טיסות קונקשן (דרך מדריד) היוצאות מישראל ע"י אל על או איבריה) ואפילו דרך הים (מדי שנה יוצאות הפלגות רבות מחופי ארה"ב לעבר מדינה זו).

 

מגוואטמלה למקסיקו בדרך היבשה:

מעבר הגבול בין לה מסיה (גואטמלה) אל מקסיקו (קומיטן)

מכיוון גואטמלה: מגיעים לעיירה פנחצ'ל (Panajachel) ששוכנת על גדות אגם אטיטלן. מפנחצ'ל לוקחים מיניבוס (נסיעה של 3 שעות) לתחנה מרכזית בעיירה שה לה (קצלטננגו), מכאן יוצאים מיניבוסים (צ'יקן בס) ללה מסייה (נסיעה של 4 שעות).

בצד המקסיקני בגבול יש מוניות שיקחו אתכם למשרד ההגירה, שם מחתימים דרכונים, ובסמוך נמצאת התחנה המרכזית עם אוטובוסים לסן קריסטובל (4 שעות). יש אפשרות לעבור את הגבול גם דרך טיול מאורגן, באוטובוס תיירים. את הטיול אפשר להשיג בגואטמלה, בפנצ'חל, סן פדרו ושה לה. במעבר הגבול תדרשו לשלם מס, כדי להימנע מרמאויות של מחפשי הזדמנויות, בקשו קבלה על התשלום.

 

טיסות למקסיקו

חברות התעופה המקסיקניות הגדולות ביותר הן אירומקסיקו (Aeromexico) ומקסיקנה (Mexicana), והן עומדות בסטנדרטים בינלאומיים של בטיחות ושירות, בשורה אחת עם חברות התעופה המרכזיות באירופה ובארה"ב.מחירי כרטיסי הטיסה של כל חברות התעופה הטסות למקסיקו עולים סביב קריסמס ובערב ה-New Year, וגם בחודשי הקיץ (יוני-אוגוסט).

רשת הטיסות הפנימיות במקסיקו מפותחת ביותר, כאשר לצד כל עיר מרכזית ישנו שדה תעופה פנימי, אשר ממנו יוצאות ואליו מגיעות טיסות מחלקים ואל חלקים שונים בארץ זו. מקסיקו סיטי משמשת כנקודה מרכזית במעבר בין ערים רבות במקסיקו, כאשר טיסות פנים רבות עוצרות בה, וממשיכות ליעדים רחוקים יותר. בסך הכל יש במקסיקו כמעט שלושים שדות תעופה מקומיים, וכמעט שישים שדות תעופה בין לאומיים.
 

אוטובוסים ומוניות

בין הערים המרכזיות ובתחומן סלולים בדרך כלל כבישים נוחים ומטופחים, אך לכפרים הנידחים ולערים הקטנות דרכי הגישה משובשות פעמים רבות, ולעיתים אף לא סלולות. האוטובוסים הבין עירוניים נוחים בדרך כלל, ממוזגים ודי שמורים. ברוב הערים במקסיקו ישנה לפחות תחנה מרכזית אחת אליה מגיעים אוטובוסים מרחבי מקסיקו, וממנה הם גם יוצאים חזרה לאותם מקומות מהם באו.

האוטובוסים המקומיים לעומת זאת, רוב הפעמים ישנים מאוד, בלויים וצפופים. בנסיעות בתוך העיר ניתן להשתמש ב-Cobis, ב-Colectivosאו ב-Peseros, מיניבוסים ומיניוואנים, האוספים נוסעים מהתחנות השונות בעיר במחירים של אוטובוסים מקומיים. נסיעות בתוך העיר יכולות גם להתבצע בעזרת מונית. אומנם יש צורך להתמקח לעיתים (בתנאי שהנהג מסרב להשתמש במונה), אך ניתן להשיג מחיר טוב וליהנות מנסיעה נוחה, ללא התעכבויות מיותרות. 
 

רכבת

מערך הרכבות במקסיקו לוקה בחסר, ובמקומות רבים אף לא קיים כלל, עקב הפרטתו בתחילת שנות התשעים. ישנן שלוש ערים בהן קיימת רכבת תחתית (מטרו) – מקסיקו סיטי (Mexico City), גוודלחרה (Guadalajara) ומונטרי (Monterrey). שימוש ברכבת התחתית במקסיקו סיטי הינו נוח, ומאפשר להגיע לחלקיה השונים במהירות וביעילות.
 

מעבורת

ע"מ להגיע לאיים שבשליטת מקסיקו כמו איסלה מוחרס וקוזומל (Cozumel) ניתן להשתמש במעבורות, היוצאות מהנמלים השונים שלאורכו של חופה המזרחי של מקסיקו.

השכרת רכב

השכרת רכב הינה פתרון מעולה להתניידות במקסיקו, אך יש לקחת בחשבון שהמחירים אינם זולים, ושחובה לעשות ביטוח לרכב (בעליו של רכב שעשה תאונה ואינו מכוסה בביטוח עלולים להענש על פי החוק המקומי).