עוד על מקסיקו

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

מקסיקו - בטיחות במקסיקו

הטיול במקסיקו בטוח בדרך כלל, אך יש לשים לב למספר אזהרות שיכולות למנוע מצבים לא נעימים.

סמים
מקסיקו ידועה בתור ארץ שסמים רבים יוצאים ממנה ועוברים דרכה, בעיקר לתוך ארצות הברית. אומנם הממשל מנסה להתמודד עם הבעיה, אך הוא רחוק מלהגיע לפתרונה. לעיתים נערכות בדיקות פתע של סמים, בעיקר באזורי מעברי הגבול. העונש על שימוש או סחר בסמים הינו כבד ביותר. שוחד הוא מושג שקיים במקסיקו, והוא אינו זר גם לשוטרים המקומיים. המשטרה לא תמיד עושה את תפקידה כראוי, כך שאין לסמוך עליה יותר מדי.

להסתובב בלילה
רצוי לנהוג במשנה זהירות בכל הנוגע להסתובבות בלילה לבד בערים הגדולות, ורצוי להימנע מנסיעות בין עירוניות בשעות החשכה. כסף מזומן (ודרכון) עדיף להשאיר במקום בטוח (כספת במקום בו לנים), ובטח שלא להסתובב ברחוב עם יותר ממה שצריך.

שוד וכייסים
 מעשי שוד אינם כה נדירים, לכן יש לשמור כפליים על ציוד יקר ערך (מצלמות, נגנים למיניהם וכו'), בעיקר במקומות צפופים כמו שווקים ותחנות אוטובוס. במקרה של גניבה יש לגשת לתחנת המשטרה הקרובה ולהגיש תלונה (לא לעזוב את המקום לפני שמקבלים העתק של הדו"ח – לצורכי ביטוח).

נסיעה במוניות
 בערים גדולות, דוגמת מקסיקו סיטי, יש לשים לב למוניות עליהם עולים. תמיד עדיף להזמין מונית בתחנת מוניות מסודרת (כבר קרו לא מעט מעשי שוד של "נהגי מוניות" מתחזים). ישנם מקומות שרצוי להימנע מלבקר בהם, עקב האלימות הרבה בעקבות הסחר בסמים המשתוללת בתחומם, ביניהם
Sinaloa, ומדינות הקרובות לגבול עם ארה"ב כמו Chihuahua.