עוד על המלדיביים

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

המלדיביים - טיול למלדיביים

האיים המלדיביים הם פיסת שלווה בלב האוקיינוס ההודי. המדינה הטרופית מורכבת מכ- 1,1190 איים בגדלים שונים, הנחלקים למחוזות. הרוב המוחלט של איי המלדיביים משמשים כאתרי נופש, ולא מתגוררים בהם מקומיים. בנוסף, ישנם לא מעט איים לא מיושבים, המהווים אטרקציה נוספת בקרב המטיילים במלדיביים.

 

טיול למלדיביים גם לתרמילאים

אמנם האיים המלדיביים לא נחשבים ליעד תרמילאי. השהות במקום יקרה מאוד- המלונות והריזורטים, השכרה או רכישה של ציוד ושירותים נלווים, דוגמת אינטרנט ושיחות טלפון. למרות זאת, מטיילים במזרח הרחוק יכולים למצוא דרך לשלב את המלדיביים במהלך הטיול במזרח.


האיים המלדיביים שוכנים באוקיינוס ההודי, דרומית מערבית לסרי לנקה ודרומית להודו. כך שאם אתם מטיילים במזרח הרחוק ומעוניינים לעשות גיחה אל עולם אחר, רוגע, קסום ומופלא, המלדיביים הם יעד מצוין.
 

עונה מומלצת עבור טיול למלדיביים

מזג האוויר במלדיביים הוא טרופי- חם ולח לאורך חודשי השנה. העונה המומלצת לטיול היא נובמבר- מאי, לאחריה מתחילה העונה הגשומה והמונסונים. למרות זאת, גם ביתר חודשי השנה תוכלו לבקר במלדיביים, ולמצוא לא מעט ימים נוחים לטיול, כמו גם מחירים נמוכים משמעותית מהמחירים בעונה החמה.

הטיסות למלדיביים יקרות, אך אם תגיעו מסרי לנקה או הודו, תוזילו משמעותית את עלויות הטיסה. בנוסף, ניתן לרכוש חבילות נופש המוזילות אף הן את העלויות. למשל, אירוח "הכל כלול" או אירוח על בסיס חצי פנסיון.
 

אטרקציות במלדיביים

האיים המלדיביים יעניקו לכם תחושה שהגעתם לאי בודד, קסום ומופלא- מי ים צלולים בצבעי טורקיז וכחול, חול רך וזהוב, אתרי נופש מפנקים, צמחיה ופירות טרופים, זנים שונים של ציפורים ואוכלוסייה תת ימית מרהיבה ומעשירה- שוניות אלמוגים מרשימות, חתולי ים, דולפינים, כרישים ולהקות דגיגים.

טיול למלדיביים יכול להסתכם ברביצה על החוף, מנוחה והירגעות לאחר טרקים במזרח; אך הוא גם יכול לשלב פעילויות ספורט ימי, ביקור באתרי צלילה וסיורים באיים לא מיושבים.
 

ביקור באיים לא מיושבים בעת טיול למלדיביים

איי המלדיביים ברובם הם אתרי נופש מתויירים. נוסף על איים אלה, ישנם איים רבים לא מיושבים. אם אתם חובבי הרפתקאות תוכלו להעביר את זמכם באיים מבודדים. הכניסה לאיים אלו דורשת אישורים מיוחדים הניתנים על ידי הרשויות, ומדריך טיול מטעם המלון או הריזורט בו תלונו.
 

צלילה במלדיביים

חופי הים הסובבים את האיים מלאים בשוניות אלמוגים מרהיבות, ובעולם ימי עשיר. מי הים הנקיים והצלולים מאפשרים צלילה ושנירקול, שבאמצעותם תפגשו בחיות המים הרבות, כולל חתולי ים, דולפינים ואף כרישונים.
 

לפני שאתם בוחרים מקום לינה במלדיביים, ודאו שיש בו ריף, בו תוכלו לצלול ולשנרקל כאוות נפשכם. למי שיש ציוד שנירקול, מומלץ שיביא עימו, כיוון שמחירי ההשכרה לא זולים. בנוסף, תוכלו לעבור הדרכות מטעם המלון המארח. עונה מומלצת לצלילה- חודש אוגוסט וחודשים ינואר- מרץ.

יעד מומלץ - ממערב לאי Hulhule, עליו ממוקם שדה התעופה, שוכנת לה אוניית משא בעומק של 35 מטרים. אוניית המשא ויקטורי שקעה בלב ים, וכוסתה בשוניות אלמוגים מרהיבות.
 

ספורט ימי וסיורים

אבובים, קייאקים, אופנועי ים, סקי מים שיט בצוללת, שיט ליילי, פיקניקים, סיורים לבירה מאלה, ותצפיות על חיות המים, הם רק חלק ממה שתוכלו לעשות על האיים. אתרי הנופש מציעים מגוון אטרקציות, חלקן בחינם וחלקן בתוספת תשלום.
 

טיול למלדיביים לבירה מאלה

מאלה שוכנת על אי בינוני ונוח לגישה. מרבית המטיילים פוקדים אותו בכניסתם או ביציאתם מהמלדיביים. תוכלו לבקר באתרים המקודשים לאיסלם, באתרי תרבות והיסטוריה, ואף להתחכך באוכלוסייה, שלא מתגוררת באיים המתויירים. 

למידע נוסף:
טיסות למלדיביים
טיול מאורגן לסרי לנקה והמלדיביים
נופש במלדיביים