עוד על המלדיביים

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

המלדיביים - טיול מאורגן לסרי לנקה והמלדיביים

סרי לנקה והמלדיביים שוכנים בליבו של האוקיינוס ההודי. המרחק בין שני היעדים אינו רב. זמן הטיסה אורך כשעה וחצי. טיול מאורגן לסרי לנקה והמלדיביים משלב ביקור בשתי המדינות הנפלאות הללו יעניק לכם טעימות שונות ומגוונות של תרבויות ונופים.
 

נהוג לומר על סרי לנקה שהיא "אספה" לתוכה פיסות שונות מן המזרח הרחוק, חופים קסומים, מקדשים עתיקים, עיירות ציוריות עם השפעות אנגליות, אתרי מורשת עולמית מרהיבים, עולם חי מגוון וצמחיה נדירה. מעבר לכך, השהות בסרי לנקה לא יקרה ונוחה עבור מטיילים רבים.
 

לעומתה, האיים המלדיביים נראים כגן עדן של ממש עם מי ים תכולים, אתרי נופש מפוארים ויוקרתיים, שוניות אלמוגים ותחושה של חופש ורומנטיקה באוויר. עלות השהייה במלדיביים יקרה מאוד ביחס למזרח הרחוק, ומצריכה היערכות שונה.
 

טיול מאורגן לסרי לנקה והמלדיביים יאפשר לכם ליהנות מכל העולמות ויעניק לכם טיול מלא חוויות ומראות מופלאים, שבסיומם תזכו לשפשף את עיניכם אל מול המראות המקסימים של חופי המלדיביים החלומיים.
 

מסלול טיול מאורגן לסרי לנקה והמלדיביים

לאחר הגעה לקולומבו בירת סרי לנקה, תצאו לעבר "בית היתומים לפילים", שם תצפו מקרוב בטיפול המסור שמקבלים הפילים הנטושים, עד להשבתם אל הטבע. משם תמשיכו לסיגיריה, הנחשבת לחלק מ"משולש התרבות" של סרי לנקה. בסיגיריה תוכלו להתרשם מ"הארמון התלוי"/ "מצודת הסלע"- מצוק רם שגובהו כ- 300 מטרים, ובו חצובות מערות מעוטרות בציורי קיר מרהיבים ביופיים.
 

פולונרואה ודאמבולה

סרי לנקה משופעת בערים ואתרים היסטוריים בעלי ערך תרבותי וארכיאולוגי רב. אתר נוסף מסוג זה הינו העיר פולונרואה, ששימשה כבירת סרי לנקה בימי הביניים. בביקורכם תחשפו למבנים ארכיאולוגים היסטוריים מרשימים במיוחד.
 

בהמשך הטיול תגיעו לעיר דאמבולה, המוכרת כאתר לשימור מורשת עולמית מטעם אונסק"ו. דאמבולה הינה חלק מ"משולש התרבות" של סרי לנקה, בה נמצא מקדש דאמבולה המפורסם, הבנוי מערות חצובות בסלע, אשר פסלי בודהה רבים פזורים בתוכן, וקירותיהן עוטים ציורי קיר מיוחדים במינם.
 

קנדי ומקדש השן

קנדי היא העיר השנייה בגודלה בסרי לנקה, ואחת הערים היפות באי. קנדי שוכנת בין הרים מוריקים לאגם שליו. רחובותיה חושפים את השפעות השלטון הבריטי ששרר באזור. נוסף על סיור לילי בעיר, תוכלו ליהנות משתי אטרקציות מפורסמות- הגנים הבוטניים, אשר מכילים זנים מגוונים ונדירים של צמחייה; ומקדש השן, השוכן למרגלותיו של האגם. הסרי לנקים מאמינים כי שיניו של בודהה שמורות במקדש זה, העשוי מערות מעוטרות ציורי קיר, ומכילות פסלי אבן בדמותו של בודהה.
 

נאורה אלייה

העיר ההררית נאורה אלייה היא העיר הגבוהה ביותר בסרי לנקה, ושמה נודע למרחוק בזכות התה הציילוני המשווק מכאן לכל רחבי העולם. כאן תוכלו לצפות מקרוב בהליך הכנת התה, משלב הקטיף במטעים ועד לאריזתו במפעלי התה. נוסף לכך, תוכלו לסייר ברחובות העיר ולהתרשם מהשפעות הקולוניאליזם הבריטי.
 

טיול מאורגן לסרי לנקה והמלדיביים- איים קסומים של חופש

לאחר ביקור באתריה המרתקים של סרי לנקה, תטוסו למלדיביים דרך נמל התעופה בקולומבו. אל המלון תגיעו בשיט משדה התעופה, הממוקם באי Hulhule.

בשלושת הימים האחרונים של הטיול תיהנו מקסמיהם של האיים המלדיביים- תרבצו על חופי הים הלבנים, המשקיפים אל מי הים הכחולים והצלולים; תיהנו מפינוקי המלון, מהאוכל, מהאווירה, מהפירות הטרופיים ומהאטרקציות שיש למלון להציע; ואף תוכלו לפגוש מקרוב את שוניות האלמוגים וחיות המים המרהיבות השוכנות במימיו של האוקיינוס ההודי. ביומו (השלישי) והאחרון של הטיול תשוטו דרך מאלה הבירה לנמל התעופה, משם תטוסו ארצה דרך קולומבו, סרי לנקה.