עוד על לאוס

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

לאוס - טיסות ללאוס

לאוס נחשבת לאחת המדינות הקסומות במזרח הרחוק. לאוס שונה מאוד ממדינות המזרח הגובלות עימה. זאת כיוון שהיא מהווה פיסת שלווה אותנטית, כמעט בודדה, ביחס ליתר המדינות שהתיירים אוהבים לפקוד.
 

מטיילי לאוס

מרבית מטיילי לאוס מגיעים אל המדינה הקסומה במזרח, כחלק מטיול מקיף יותר במדינות מרכז- דרום- מזרח אסיה. ישנם תרמילאים שפותחים את הטיול שלהם בתאילנד השוצפת ועמוסת התיירים והחוויות; ולאחר מכן  מקנחים בלאוס הרוגעת ושופעת הנופים המרהיבים. תרמילאים אחרים בוחרים בטיול ארוך יותר הנפרש על פני מדינות האזור- קמבודיה, ויאטנם, בורמה, ויש המצפינים עד סין.
 

טיסות ללאוס

ניתן להגיע ללאוס ממדינות שונות. הכניסה המרכזית היא דרך בנגקוק שבתאילנד, אך לא רק. על מנת להקל על תהליך בחירת הטיסה, חשוב שמסלול הטיול שלכם יהיה מתוכנן, לפחות ברמת המעבר בין המדינות.
 

נוסף לכך, ישנם מספר שדות תעופה בלאוס. מומלץ מאוד להגדיר את יעדי הטיול בתוך לאוס לפני הזמנת הטיסות, כדי שתרכשו כרטיסי טיסה ישירים אל העיר המבוקשת. תכנון מוקדם של מסלולכם יחסוך מכם טרטורים, כאב ראש, זמן וכסף. וכידוע, זמן וכסף הינם יקרי ערך בעת טיול ממושך במזרח.


טיסות ללאוס דרך תאילנד

הכניסה ללאוס דרך בנגקוק, בירת תאילנד, היא השכיחה ביותר. חברות התעופה תאי אייר, היקרה יותר,ולאוס אייר יטיסו אתכם מבנגקוק לויינטיאן, בירת לאוס. כדאי לדעת שלא תמיד ישנם מושבים במטוס ותיאלצו לבלות את שעות הטיסה על ריצפת המטוס. מדובר בטיסות ישירות, שהן יקרות על פני האופציות האחרות- הפלגה בת יומיים ללואנג פרבאנג, וטיסה פנימית לעבר הגבול, ומשם תמשיכו בנסיעה באוטובוס או טוקטוק אל העיר. זוהי דרך נוחה פחות, אך גם עולה פחות, כ- 800 באט.

עלות טיסה ישירה מבנגקוק לויינטיאן  כ- $200.

ניתן להזמין כרטיסים באמצעות אתרי האינטרנט של תאי אייר ולאו אייר.
 

טיסות ללאוס דרך קמבודיה

קמבודיה חולקת גבול עם לאוס מצד דרום. המעבר בין שתי המדינות הוא פופולארי ומתבקש בקרב מטיילי המזרח הרחוק. חברות התעופה מפעילות קו פעיל וישיר בין שתי המדינות. הטיסות יוצאות מפנום פן, בירת קמבודיה, לויינטיאן, בירת לאוס. משך הטיסה לא ארוך, אך הביקוש המטיילים גובר על היצע הטיסות היומיות. לכן מומלץ להזמין כרטיסים מבעוד מועד. חברת התעופה לאו אייר מפעילה קו מקמבודיה לויינטיאן במחיר של כ – $170 לכיוון.


טיסות ללאוס דרך ויאטנם

בדומה לקמבודיה, גם ויאטנם גובלת בלאוס, והמעבר בין שתי המדינות הוא פופולארי ביותר. שדה התעופה בהאנוי, בירת ויאטנם מפעיל טיסות פנימיות ליעדים שונים אך ורק במזרח הרחוק. תוכלו לקחת טיסה ישירה מויאטנם ללאוס באמצעות חברות התעופה ויאטנם ארליינס ולאו ארליינס.
 

טיסות ללאוס דרך סין

סין שוכנת מצפון ללאוס, וחולקת עימה גבול משותף. על אף קרבתה של סין ללאוס ושכנותיה, היא שונה מהן באופן מהותי. שוני זה בא לידי ביטוי באופיין, בתרבויותיהן ובהתנהלותן. ההבדלים בין סין ללאוס מתבטאים גם בגודלה של המדינה והערים השונות; במנהגי התושבים ואופיים, בנופים, ובאטרקציות המוצעות לתרמילאים.   
 

אף על פי כן, יש לא מעט תרמילאים המעוניינים לשלב בטיולם גם ביקור בסין. ניתן להניח כי הסיבה המרכזית לכך היא הקרבה הפיזית בין שתי המדינות, ולאו דווקא הקרבה התרבותית. בנוסף, שימו לב לכך כי קשה לשלב בטיול לזמן קצוב יעדים רבים מידי. אלו החוצים את הגבול מלאוס לסין, נוהגים לוותר על ביקור בצפון תאילנד, או על יעדים אחרים. במקרה זה, הטיסות תצאנה מתוך לאוס לסין, ולא להיפך.