עוד על לאוס

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

לאוס - פסטיבלים בלאוס

הפסטיבלים מסודרים ע"פ חודשים בסדר עולה. למידע על תאריכים מדוייקים כדאי להתעדכן באתרי האינטרנט המצורפים.

 

 

פסטיבל פי מאיי בלוואנג פראבאנג - Pii Mai in Luang Prabang

חודש: אפריל

מיקום: לואנג פראבנג (Luang Prabang)

 

חגיגות השנה החדשה בלאוס. היום הראשון מסמל את היום האחרון של השנה שעברה, התושבים עורכים ניקיון יסודי בביתם לגירוש הרוחות הרעות ובשדרה המרכזית יהיו תהלוכות ביניהם תראו רקדנים ונזירים. ביום השני, מסמל את היום שבין השנה שעברה לבין השנה החדשה, נערך חשבון נפש. מוקם שוק גדול אליו יגיעו כל התושבים לקנות צפרדעים וציפורים, בהמשך היום יגיעו לגדת המקונג ויבנו מקדשים קטנים מחול- לשטוף מעליהם את החטא ושם ישחררו את החיות שרכשו בשוק ויתפללו בנהר. וביום השלישי תהיה תהלוכה גדולה בה ישאו את ה- Phra Bang- פסל הבודהה הקדוש ברחובות העיר. בהמשך השבוע ממשיכות החגיגות במלחמת מים ענקית בלתי נשכחת.

אתר הפסטיבל: www.luang-prabang-hotels.com
 

פרטי התקשרות לפרטים (משרד התיירות בלאוס):

כתובת: Avenue Lanexang, Vientiane, Laos

טלפון: +856 (0) 21 212 248 or +856 (0) 21 212 251

פקס: +856 (0) 21 212 769

 

 

יום הולדת לבודהה- Buddha's Birthday (Visakha Bu-saa)

חודש: מאי

מיקום: בכל לאוס

 

הפסטיבל הבודהיסטי הגדול ביותר, בליל ירח מלא (הפול מון), חודש מאי, יום זה בעצם מסמל את היום שבו בודהה נולד, היום שבו נפטר והגיע אל ההארה. במהלך הפסטיבל משפחות מגיעות אל המקדש המקומי להתפלל ולהיות נוכחות בטקסים אשר נמשכים עד הבוקר. מנהג נוסף שתוכלו לראות הוא בניית טילים מענפי במבוק שאותם יורים לשמיים בכדי לבקש מאל הגשם שיוריד את הגשם הראשון. ולכל זה מלווה תהלוכה גדולה בה תוכלו לראות את תושבים רוקדים בשמחה גדולה.

 אתר הפסטיבל: www.istc.org/sisp/index.htm
 

 

פסטיבל המתים – Festival of the dead (Boun Khao Salak)

חודש: ספטמבר

מיקום: לואנג פראבנג Luang Prabang) )

 

פסטיבל המתים הינו פסטיבל בודהיסטי, אשר נחגג לזכרם ולהנצחתם של רוחות המתים. אחד המנהגים הידועים של הפסטיבל הוא מתן מנחות לנזירים הבודהיסטים, מאכלים ובגדים. ליל הירח המלא הוא היום האחרון של הפסטיבל, ביום זה משפחות עולות אל המקדש ושם הן מעניקות מנחות שונות לקרוביהם אשר נפטרו בשנה האחרונה. כמו כן, תוכלו לצפות בתחרות שייט סירות צבעוניות בין הקהילות השונות של המקדשים מאזורים שונים על גדות נהר המקונג.

אתר הפסטיבל: www.istc.org/sisp/index.htm
 

 

מירוץ הסירות – Ok Phansa .Boat Race Festival

חודש: אוקטובר

מיקום: על גדות המקונג (The Banks of the Mekong) ויאנטיין (Vientiane)

 

פסטיבל של סוף העונה הגשומה אשר נחגגת במשך 10 ימים במרוץ סירות צבעוני ומרהיב. הפסטיבל תמיד יהיה סמוך ליום בו יהיה ירח מלא. כחלק מההכנות לפסטיבל כולם דואגים לניקיון הבית בכדי לגרש רוחות רעות שהצטברו בזמן העונה הגשומה, מנהג נוסף אותו תוכלו לראות יהיה המוני אנשים המגיעים אל הנהר עם נרות מגולפים בצורות שונות כמו סירות ומקדשים ואותם שולחים על פני נהר המקונג בכדי למשוך אליהם קארמה טובה לקראת העונה המגיעה. בזמן החגיגות תוכלו לראות מרוץ סירות עם חרטומים בצורת נחש, על כל סירה יש צוות של 50 אנשים החותרים יחד בקצב תיפוף מתוזמן.

אתר הפסטיבל: www.choicehotels.com/ires/en-US

 

פסטיבל הדאת לואנג- That Luang Festival

חודש: נובמבר

מיקום: ויאנטיין (Vientiane)

 

פסטיבל בודהיסטי אשר מתקיים בזמן הירח המלא ונמשך שלושה ימים ולילות. במהלך הפסטיבל תוכלו לראות המוני נזירים המגיעים מכל רחבי לאוס לויאנטיין ומתאספים סביב מקדש הלאונג. ביום האחרון של הפסטיבל בזמן הזריחה, התושבים מכינים אוכל ומציעים כסף לנזירים ובערב אותו יום ישנה תהלוכה גדולה המוארת בנרות, הצועדת 3 סיבובים נגד כיוון השעון סביב המקדש.

אתר הפסטיבל: www.asahi-net.or.jp/~hr4t-oot/luangeng.html