עוד על לאוס

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

לאוס - מטבע בלאוס

אם עוד לא שמעתם, אז נספר לכם כי תשלום על כל דבר פשוט בלאוס עשוי להיות חוויה מצחיקה ומעט מסורבלת ובטח לא נשכחת. לדוגמא: בירה בלאוס עולה בערך 17,000 קיפ. אם אתם מסתובבים עם מטבע מקומי, מדובר בעשרות רבות של שטרות מקומיים אותם תצטרכו לשלם עבור בירה בלבד! "סטפה" (בלשון העם), עמוסה וכבדה עבור כמעט כלום...

נסכם זאת כחוויה של ממש!
 

המטבע המקומי

המטבע של לאוס נקרא קיפ'  Kip)) וערכו נמוך מאוד. שווים של עשרת אלפים קיפ'  Kip)) הם בסך הכול דולר אחד, לכן אל תתרגשו כשהסוחרים המקומיים מדברים איתכם בסכומים כה גבוהים. במקומות המתוירים מרבים המקומיים "לדבר בדולרים" ואפילו חלק מהתפריטים מתומחרים לפי הדולר.

 

המרת כספים בלאוס

מעט לא נוח להסתובב עם כמויות גדולות של שטרות קיפ'  Kip)) אבל מצד שני למצוא בלאוס  כספומט פעיל זה לא פשוט בכלל ולכן יכול להיות שתאלצו לעשות זאת. עם זאת, חשוב לציין שהמקומיים מקבלים וחלקם אפילו מעדיפים לקבל דולרים וזה יכול להיות פתרון  מצוין לבעייה זו. גם את המטבע התאילנדי (באהט – Baht) הלאווים מקבלים לכן לא כדאי להיסחף ולהיפטר מכל הבאהטים. לעומת זאת, לפני היציאה מלאוס, כדאי מאוד להיפטר  מכל שטרות הקיפ'  Kip)) כיוון שלא מחליפים אותם כמעט בשום מקום בעולם.

 

כספומטים בלאוס

למצוא כספומט בלאוס  זוהי משימה כמעט בלתי אפשרית וכדאי להיות מוכנים לכך. לצורך ההמחשה אפשר לספר שאפילו בעיר הבירה ויאנטיין (Vientiane), שנחשבת לליבה הפועם של המדינה ישנם רק שני כספומטים! בעיירה האטרקטיבית והתיירותית מאוד ואנג ויאנג ((vang viengישנו רק כספומט אחד בבנק שבמרכז העיירה אך גם הוא לעיתים קרובות לא בשימוש. אם אתם נכנסים ללאוס דרך תאילנד, סביר להניח שתעצרו בכניסה לבירה ויאנטיין גם אם לכמה דקות.  בדיוק במקום עצירת האוטובוס ישנו כספומט פעיל. נצלו את ההזדמנות והצטיידו בסכום סביר של כסף כיוון שאין לדעת מתי הפעם הבאה שתזכו להזדמנות כזו.

 

מחירים:

למרות הסכומים הגבוהים והמבלבלים, המחירים בלאוס  הם מהזולים ביותר שתתקלו במזרח הרחוק ובמיוחד אם הגעתם הנה מתאילנד המתייקרת.

תקציב של 400 דולר לחודש אמור להספיק לתרמילאי הממוצע שמשתדל לנסוע באוטובוסים ולישון בגסט האוסים פשוטים.

 

בקבוק קוקה קולה: 10000 קיפ'  Kip))  -  דולר אחד.

מינימום לינה בבונגלו: 50000 קיפ'  Kip))

באגט מפנק ברחוב: 5000 קיפ'  Kip))