עוד על ג'מייקה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

ג'מייקה - השכרת רכב בג'מייקה

אחת הדרכים הנוחות ביותר להגיע ממקום למקום בג'מייקה היא השכרת רכב. רכב צמוד שמשרת אתכם לאורך כל הטיול באי יכול לאפשר לכם את החופש הכי גדול לעשות כל מה שמתחשק לכם ולתכנן את הטיול שלכם בלי להתחשב בזמני התחבורה הציבורית.
 

כמו כל דבר אחר שקשור לתיירות גם השכרת רכב בג'מייקה זה עניין די פשוט. חברות רבות מציעות עסקאות השכרת רכב עם איסוף הרכב בשדה התעופה בקינגסטון או במונטגו ביי, בהתאם למסלול שלכם, החזרה בשדה התעופה או בסניף בעיר. יש אפילו חברות שמציעות עסקאות של השכרת רכב בג'מייקה עם הגעה אל המלון שבו אתם נמצאים ומסירת הרכב או איסוף שלו שם.
 

תנאי הדרך

לפני שאתם מחליטים האם לשכור רכב לטיול שלכם בג'מייקה או לבחור בתחבורה הציבורית ובמוניות השירות הדי יעילות שמסיעות תיירים ממקום למקום, הנה כמה דברים על הדרכים והכבישים.
 

הדרכים בג'מייקה הן דרכים עקלקלות – יש כבישים מודרנים ונוחים שקל לנהוג בהם ויש כאלו שעדיין לא מפותחים ולא נעימים גם לתיירים שנהגו בכל מקום בעולם. חשוב מאד לדעת שהנהיגה מחוץ לעיר אחרי רדת החשיכה היא לא בטוחה ויכולה להיות אפילו מסוכנת, לכן מומלץ לתכנן את הטיול כך שתגיעו לעיר לפני השקיעה ותחנו ללילה.
 

הטיפ הכי טוב הוא לנהוג בסבלנות, להיעזר במפה מדויקת ועדכנית ובמערכת ניווט טובה ולבדוק היטב לאן אתם נוסעים – בייחוד אם אתם בוחרים בכביש צדדי או בדרך כפרית. היעזרו במקומיים שתמיד אוהבים לנווט אבל תשאלו לפחות שניים לפני שאתם מחליטים לאן אתם צריכים להמשיך.
 

הנהגים של ג'מייקה

הנהגים של ג'מייקה הם שמחים במיוחד. על הכביש הם מאתגרים כמעט כמו אלו באיטליה או בספרד. יש נהגים חסרי סבלנות שלא אוהבים תיירים מבולבלים ויש כאלו שיעקפו אתכם בלי להתלבט גם אם זה בלתי אפשרי. הדבר החשוב ביותר הוא לא להתעמת עם הנהגים ולנהוג בזהירות. תנו למי שממהר במיוחד לעקוף אתכם ואל תנסו לעשות לו דווקא או לחנך אותו, זה לא יעבוד.
 

בלילות עדיף להחנות את הרכב במלון ולא לנהוג, גם אם מדובר בעיר מרכזית. הסיבה לכך היא אלפי הבליינים שמבקרים במרכזי הערים במהלך הלילה, חלקם גם חובבים שתייה ועישון מריחואנה. עדיף להימנע מתאונות מיותרות.
 

חשוב גם לזכור שבג'מייקה נוהגים בנתיב השמאלי ואם אתם לא מורגלים בכך כדאי להיזהר אפילו עוד יותר.
 

מחירים וחברות השכרת רכב בג'מייקה

אם אתם מעוניינים לבצע השכרת רכב בג'מייקה לכמה ימים או לכל זמן הטיול שלכם, יש לכם הרבה חברות שאיתן אתם יכולים לשתף פעולה. בג'מייקה פועלות כל החברות המוכרות בעולם, ביניהן באדג'ט, National Car Rental, Alamo, EuroCarועוד. יש חברות מקומיות מומלצות כמו Island Rental Carsשיש להן סניפים במרכזי הערים קינגסטון ומונטגו ביי וגם בערים קטנות יותר.
 

מבחינת המחיר, השכרת רכב בג'מייקה היא לא סיפור גדול, בייחוד אם מחשיבים את המחיר של נסיעה במונית מעיר אחת לעיר אחרת (בין 40-60 דולר). השכרת רכב בג'מייקה ליום אחד תעלה לכם כ-50 דולר ואפילו פחות, בהתאם לחברה שממנה אתם שוכרים את המכונית.
 

מרוב החברות תוכלו לשכור רכב עם ההגעה לג'מייקה, אבל מומלץ כמובן להזמין אונליין מראש ולקבוע שהמכונית תחכה לכם בשדה התעופה, זה יחסוך לכם את העבודה של השוואת מחירים והתנהלות מול החברות ביום ההגעה.
 

בסופו של דבר השכרת רכב בג'מייקה פירושה נוחות מירבית. אין צורך להתגלגל במשך הרבה שעות בתחבורה הציבורית, לא צריך להתנהל מול מוניות ואפשר לארגן את הטיול בדיוק איך שמתחשק לכם.