עוד על ג'מייקה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

ג'מייקה - טיסות פנים בג'מייקה

ג'מייקה היא אי קטן יחסית, בערך מחצית משטחה של מדינת ישראל ולמרות זאת, רבים מהתיירים שמגיעים לאי המקסים הזה בוחרים שלא להתנייד ממקום למקום בתחבורה הציבורית או במוניות אלא להזמין טיסות פנים בין הערים והאיזורים השונים במדינה. טיסות פנים בג'מייקה כמו שאר סוגי התחבורה במדינה ידידותיות מאד לתייר.
 

הסיבה העיקרית לכך שהרבה מאד תיירים מעדיפים טיסות פנים בג'מייקה על פני אוטובוסים, מוניות ושאר אפשרויות התחבורה הם הכבישים, המרחקים ושירות הלקוחות הבעייתי של החברות המתפעלות את השירותים האלו.
 

תיירים שכבר ביקרו באי יספרו לכם שלוחות הזמנים של האוטובוסים משתנים כל הזמן, שהכבישים לא ממש איכותיים ושהנסיעה שבכל מקום אחר הייתה אורכת רק שעה או שעתיים מתמשכת לה על פני ארבע או חמש שעות מצד אחד של האי לצד השני.

טיסות פנים פותרות את הדילמה ומאפשרות להגיע מקינגסטון בירת ג'מייקה למונטגו ביי, האיזור התיירותי יותר של ג'מייקה, בקלות ובמהירות. כמו כן יש לא מעט טיסות מקשרות בין מקומות כמו נגריל ופורט אנטוניו האהובים במיוחד על תיירים.
 

אי קטן, אפשרויות רבות

למרות שהיא מתפרשת על שטח קטן יש לא מעט קווי טיסות פנים בג'מייקה ולא מעט חברות תעופה מקומיות שמציעות טיסות מהירות, קבועות וזמינות. קווי תעופה אלו מקשרים בין הבירה קינגסטון, מונטגו ביי, פורט אנטוניו ונגריל. משך הטיסות משקף כמה קל ופשוט להגיע ממקום למקום – בדרך כלל המרחקים בטיסה הם של 15-30 דקות נסיעה ולא יותר, כך שעד שמתמקמים במטוס כבר צריך להתכונן לנחיתה.
 

בין החברות השונות שמציעות טיסות פנים בג'מייקה תמצאו את Air Jamaica Expressשהיא החברה הגדולה במדינה שמציעה טיסות פנים בין מקום למקום. החברה מפעילה קווי טיסות פנים בתדירות די מכובדת והמטוסים שלה למעשה משמשים כמו אוטובוסים אוויריים.
 

שתי חברות נוספות שפועלות בג'מייקה הן אייר לינק (Air Link) ו-Tim Air. שתי החברות האלו מציעות גם הן מספר טיסות פנים בכל יום.
 

טיפים לפני הזמנת כרטיסים

בגלל שהתהליך של הזמנת טיסות פנים בג'מייקה הוא די פשוט, לרוב אפשר להזמין טיסות גם עם ההגעה למדינה ולא צריך להזמין הרבה זמן מראש. מערך הטיסות בג'מייקה הוא די קל ונוח ואפשר להזמין באופן ישיר דרך אתרי האינטרנט של החברות או דרך משרדי נסיעות. בכל שדות התעופה הראשיים של ג'מייקה, בין אם מדובר בשדה התעופה בקינגסטון או בשדה התעופה הבינלאומי במונטגו ביי יש משרדים של חברות תעופה מקומיות.
 

אם זאת, בתקופות לחוצות מבחינה תיירותית, בעיקר בחודשי יולי אוגוסט ובתקופת חג המולד, כדאי להזמין את טיסות הפנים כמה ימים מראש ולא לחכות לרגע האחרון. הטיסות נוטות להתמלא מהר מאד בתקופה הזו של השנה.
 

להגיע לכל מקום הכי מהר שאפשר

למרות שמחירי טיסות פנים בג'מייקה גבוהים יותר מהמחירים של מוניות, אוטובוס או מוניות שירות שיש בג'מייקה ומסיעות תיירים ואזרחים ממקום למקום, עדיין מדובר בדרך קלה יחסית להגיע ממקום למקום. החברות המקצועיות, עם המידע הברור והקל להשגה באנגלית קולחת, תדירות הטיסות הגבוהה והעובדה שהטיסות מקשרות בין כל המקומות העיקריים לביקור בג'מייקה, עושות את השיטה הזו להכי טובה עבור תייר בחופשה.
 

בין אם מדובר בחופשה של כמה ימים באיזור מונטגו ביי, בסיור באיזור נגריל או במסע לפורט אנטוניו טיסות פנים בג'מייקה הן אמצעי תחבורה מהיר ונוח שמשקף עד כמה המדינה הזו ערוכה לתיירים הרבה יותר מהמדינות השכנות לה.