עוד על ג'מייקה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

ג'מייקה - טיסות לג'מייקה

כשאנחנו חושבים על ג'מייקה עולה לכל אחד מאיתנו פנטזיה קסומה. עצי דקל גבוהים מעל לחוף עם חולות נוצצים בשמש, מים בצבע טורקיז שרק מחכים לטבילה הראשונה שלנו, מוזיקת רגאיי סוחפת ומשמחת מתנגנת ברקע והרבה אנשים יפים רוקדים ושמחים מסביב.
 

בכל הקשור לג'מייקה, זו ממש לא פנטזיה. האמריקאים, האירופאים והאוסטרלים כבר גילו את הקסם של המדינה הקטנה הזו, אי פצפון באוקיינוס האטלנטי, לא רחוק מקובה. יש כאלו שנוסעים לג'מייקה לנפוש בה בכל שנה ויש כאלו שמתחתנים בחתונה מפוארת באחד החופים שלה, מבלים בה חופשות משפחתיות ומגיעים לטייל ולהכיר את התרבות יוצאת הדופן שמאפיינת את המדינה.
 

גם הישראלים מגלים את ג'מייקה בשנים האחרונות. טיסות לג'מייקה הן עדיין בגדר מבצע עבור ישראלים שרוצים לנסוע לטיול במדינה או לנפוש בה כמו אלו שכבר זכו לנופש ג'מייקני קלאסי. אין חברה ישראלית שמפעילה כיום קווי טיסות לג'מייקה ולכן מי שיוצא מישראל לכיוון האי צריך לסמוך על חברות זרות.
 

טיסות לג'מייקה מאירופה

רבים מהתיירים מגיעים לג'מייקה דרך אירופה. היעדים הבולטים באירופה שמהם יוצאות טיסות לג'מייקה הם לונדון, פריז ופרנקפורט. חברת British Airwaysמציעה טיסה מישראל ללונדון ומשם טיסה ישירה לג'מייקה, עם נחיתה במונטגו ביי. אותה חברה מציעה גם טיסה מישראל ללונדון עם עצירה בטורונטו בהמשך ומשם טיסה נוספת לג'מייקה. גם אייר איבריה הספרדית מציעה את אותו מבנה של טיסות לג'מייקה.
 

חברת אל על הישראלית, כמו גם חברת ארקיע, מפעילה קו טיסות לג'מייקה עם עצירות באירופה והחלפה למטוס של חברה זרה. עלויות הטיסה דרך אירופה משתנות בהתאם לעונות השנה ולביקוש, אבל המחיר הוא יקר יחסית ונע בין 2000-4000 דולרים הלוך חזור.
 

חשוב לציין גם את משך הטיסות. המסע לג'מייקה דרך אירופה יכול לקחת יותר מיממה, בגלל זמן העצירה בנמלי התעופה באירופה. ישנן טיסות שמתמשכות אפילו 27 שעות ויותר.
 

הדרך הנוחה יותר – טיסה לג'מייקה דרך ארצות הברית

חברות התעופה האמריקאיות מציעות את הפתרון הכי קל לנוסע. טיסות לג'מייקה יוצאות כמעט בכל יום מנמלי התעופה הגדולים של ארצות הברית. חברת Deltaהיא המובילה במספר הטיסות לג'מייקה שהיא מציעה, מיעדים כמו ניו יורק, מיאמי ופילדלפיה.
 

חברה נוספת שמציעה טיסות לג'מייקה דרך ארצות הברית היא US Airwaysשיש לה טיסות לג'מייקה מנמל התעופה בן גוריון עם עצירה בפילדלפיה. הטיסות מארצות הברית הן זולות יותר מאלו שעוברות דרך אירופה, בגלל מיעוט העצירות והחלפת המטוסים בדרך. מחירי הטיסות משתנים גם כאן בהתאם לעונה אבל נעים בין 1500-3000 דולרים לאדם, הלוך חזור.
 

איפה נוחתים?

ג'מייקה היא אמנם אי קטן אבל בגלל התיירות הענפה, השירותים האוויריים כאן מצויינים. לג'מייקה שני נמלי תעופה בינלאומיים בהם נוחתות טיסות מכל רחבי העולם. נמל התעופה הראשון נמצא בבירת ג'מייקה קינגסטון – Norman Manley Airportונמל התעופה השני נמצא בצד השני של האי, במונטגו ביי. נמל תעופה זה נקרא Donald Sangster International Airportואליו מגיעות טיסות מג'מייקה בתדירות רבה יותר, כיוון שאיזור מונטגו ביי הוא האיזור התיירותי יותר של ג'מייקה.
 

גם דרך הים

לא חייבים טיסות לג'מייקה כדי להגיע לאי הקטן. מגוון רחב של קרוזים יוצאים מארצות הברית ומספקים לתיירים שעשו את הדרך הארוכה עד אמריקה את החוויה של הגעה לג'מייקה באוניית פאר. בשנים האחרונות יש גם ישראלים שבוחרים לעבור את החוויה הזו, שיכולה להיות קצת יקרה אבל בכל זאת מרגשת ומיוחדת במינה.
 

אם שאלתם את עצמכם מתי הכי כדאי לטוס לג'מייקה, המדינה השמחה הזו שמחה כמעט בכל ימות השנה עם מזג אוויר מעולה שכמעט אף פעם לא משתנה.