עוד על ג'מייקה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

ג'מייקה - בטיחות בג'מייקה

ג'מייקה שנויה במחלוקת בכל הנוגע לביטחון מטיילים. מדריכי תיירות רבים (בעיקר אלה האמריקאים) יזהירו אתכם מרמת הפשיעה והאלימות ברחובות, בעיקר באיזור המרכזי של קינגסטון הבירה, אך למעשה, סכנה זו קיימת כמעט בכל עיר גדולה במדינות עולם שלישי, מה שעדיין לא מרתיע תיירים מלפקוד אותן.

יש לקחת בחשבון,כמובן,את האזהרות ולנקוט משנה-זהירות, אך מצד שני, יש לזכור גם כי אותם מדריכים אמריקאים שכל-כך נרתעים מג'מייקה, כותבים דברים דומים גם על ישראל, ואם להתייחס לכך בפרופורציות של ישראלי, הרבה ממה שהאמריקאים וחבריהם המערביים מכנים "סכנות", הם בעצם לא הרבה יותר מאשר "מטרד" ותו לא.

אין טעם להכחיש- טיפוסים מטרידנים (Hustlers) בהחלט לא חסרים כאן ברחובות, אך אפילו העקשנים שבהם אינם מזיקים ויודעים לקבל "לא" כאשר הוא נאמר חד-משמעית. אם תסתכלו על זה לרגע מהצד שלהם- גם הם, בסופו של דבר, בסך הכל מנסים, כמו כל תושב במדינה ענייה, להיאחז בכל מה שעשוי להביא להם ולו מעט רווח.... אבל מכאן ועד לקרוא להם סכנה, ברור שהדרך עוד ארוכה.... אז תשאירו את השכפ"צ בבית ואת מלונות האול-אינקלוסיב תשאירו לאמריקאים המודאגים, ואתם- אתם תלכו לראות את ג'מייקה מקרוב!

 

ממה בכל זאת כדאי להיזהר?
הסכנות הממשיות יותר שמפניהן מתריעים משרד החוץ וחברות הטיולים טמונות בעיקר בהסתובבות לבד במקומות חשוכים ומפוקפקים, ובפרט, הדאונטאון של הבירה קינגסטון ואיזורי החופים (בלילה). בירת ג'מייקה ידועה בכנופיות הפשע השורצות ברחובותיה, שעדיין משתמשות באלימות כפיתרון ליישוב סכסוכים, אך ייאמר לזכותה, כי בעקבות התערבות הממשל, הפשע כמעט ובכלל אינו מכוון כלפי תיירים.

הממשל הג'מייקני פעל בשנים האחרונות לצמצום האלימות ולעידוד התיירות (שמהווה נתח חשוב מפרנסת המדינה), כך שיותר ויותר "עבריינים" מבינים כי פגיעה בתיירים מנוגדת לאינטרסים שלהם. (אז במקום לפגוע בתיירים, הם מחפשים דרכים לחלוב מהם כסף...).

בריאות בג'מייקה

 ככלל, רמת הבריאות בג'מייקה סבירה, בעיקר בערים הגדולות, אך עם זאת, בהיותה איזור טרופי, גם היא מתאפיינת ביתושים המעבירים את נגיף קדחת הדנגה. הידבקות בנגיף מתבטאת בחום גבוה, כאבי-ראש, בחילה וכאבי שרירים או מפרקים. אם חס וחלילה, נתקלתם בסימפטומים הנ"ל, פנו מיידית לקבלת עזרה רפואית.

 

עוד בזזנו:

טיסות לג'מייקה
טיול מאורגן לג'מייקה
נופש בג'מייקה