עוד על הודו

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

הודו - טיסות פנים בהודו

תת היבשת ההודית היא אחת המדינות הגדולות בעולם (ליתר דיוק, השביעית בגודלה בעולם). מכאן ניתן להבין שהמרחקים בה גדולים גם הם. בטיול או בחופשה בהודו, מרחקים אלו עלולים להוות בעיה: מי שמעוניין בחופשה קצרה אך רוצה לראות אזורים בקצוות שונים של המדינה, יתקשה לעשות זאת תוך שימוש בתחבורה ציבורית – הנסיעות לוקחות שעות, ולא תמיד ניתן לסמוך על דיוק בזמנים. גם למי שעושה טיול ארוך ולכאורה יש לו זמן לנוע, ייתכן שלא שלא יהיה מעוניין לבזבז שעות ואף ימים בנסיעה. לכן, פתרון אפשרי ונוח לבעיה זו הוא טיסות פנים בהודו.
 

טיסות פנים בהודו מאפשרות לחסוך בזמן, לראות הרבה ערים ואזורים שונים בביקור אחד, וכמובן, מהווים אופציה נוחה ונעימה בהרבה מנסיעה באוטובוסים או ברכבות. לא קשה למצוא טיסות פנים בהודו – ישנן הרבה חברות תעופה מקומיות אשר ממריאות ונוחתות ביעדים רבים במדינה. טיסות פנים בהודו ניתן להזמין בארץ מראש, אך אפשרי גם להזמינן בהודו אם מחליטים על שינוי מסלול ספונטני באמצע הטיול, או אם מעדיפים לוותר על התענוג שבתחבורה ציבורית. בהמשך יופיע הסבר איזו מהאפשרויות עדיפה באיזה מצב.
 

כיצד מוצאים טיסות פנים בהודו? אלו חברות תעופה מבצעות טיסות פנים בהודו? מהן המסלולים הנפוצים של טיסות אלו? כל זאת ועוד תוכלו לקרוא במדריך הקצר שלפניכם.
 

מסלולים נפוצים לטיסות פנים בהודו

מסלולים פופולריים בתוך הודו הם: מומבאי-דלהי (אל על, למשל, מגיעה למומבאי אך לא לדלהי, אז ניתן לטוס עם אל על למומבאי ומשם לקחת טיסת פנים לדלהי), דלהי-קולו (למי שמעוניין לטייל בצפון המדינה), דלהי-ורנאסי או מומבאי-ורנאסי (ורנאסי היא יעד תיירותי פופלרי שכמעט כל מטייל מגיע אליו), בנגלור-מומבאי או בנגלור-דלהי.
 

חברות המצעות טיסות פנים בהודו

כאמור, בהודו חברות רבות שמפעילות טיסות בשטחה. להלן רשימה של חברות אלו:
 

ג'ט איירווייז – חברת תעופה זו היא פופולרית למדי וידועה לטובה בזכות השירות המוצלח והמחירים הנוחים. היא מבצעת מאות טיסות ביום בין למעלה מ-60 יעדים שונים בתוך הודו ולמספר יעדים מחוץ להודו.
 

אייר אינדיה – חברת התעופה הלאומית של הודו מפעילה גם טיסות בינלאומיות וגם טיסות פנים. החברה נחשבת לאחת מחברות התעופה המובילות במזרח הרחוק.
 

אינדיגו – חברת תעופה פרטית חדשה יחסית שהוקמה לפני מספר שנים, אשר מציעה טיסות פנים למגוון יעדים במדינה.
 

ג'ט קונקט – ג'ט קונקט מפעילה טיסות לכ-50 יעדים בתוך הודו ולמעלה מ-400 טיסות ביום. חלק מייחודה של החברה הן טיסות ה"פרמייר" שהיא מציעה עבור מסלולים מסוימים, אשר מספקות חוויה דומה לזו של טיסה במחלקה ראשונה.
 

גו אייר – גו אייר מציעה טיסות במחירים זולים למגוון יעדים בתוך הודו, ולפי הצהרות באתר האינטרנט שלה, אינה מתפשרת על איכות ובטיחות בטיסותיה.
 

ספייס ג'ט – גם חברה זו, שהיא חדשה יחסית (פעילה מ-2005)  מציעה טיסות במחירים נמוכים. החברה טסה ל-14 יעדים מרכזיים במדינה.
 

הזמנת טיסות פנים בהודו

את טיסות הפנים ניתן להזמין דרך האתרים של חברות התעופה האינטרנט, אתרי השוואת מחירים של טיסות, דרך סוכנות הנסיעות בארץ או סוכנות נסיעות בהודו. אם יש יותר מחברה אחת שטסה במסלול שאתם מחפשים, מומלץ לערוך השוואת מחירים לפני הזמנת הכרטיסים.

רצוי לדעת שהזמנה במקום בהודו תהיה לרוב זולה יותר מאשר הזמנה מראש מהארץ, אבל כרוכים בכך גם סיכונים, למשל, שלא תימצא טיסה מתאימה, או שלא תהיה התאמה לתאריכים המבוקשים. למי שזמנו אינו מוגבל זו אופציה טובה, אך מי שתכנן את השהות בהודו לפי זמנים מדויקים, מומלץ שלא יהמר ויזמין מראש.