עוד על גואטמלה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

גואטמלה - השכרת רכב בגואטמלה

מטיילים רבים שמגיעים למרכז אמריקה מתלבטים האם לשכור מכונית דרך חברת השכרה ולטייל כך בין המדינות השונות וגם בתוכן. היתרונות של השכרת רכב בגואטמלה כמו גם במקומות אחרים במרכז אמריקה הם רבים ומובנים: אפשר לשלוט טוב יותר במסלול הטיול, לא להיות תלויים בתחבורה הציבורית שהיא לא תמיד יעילה או מתקדמת ובטח שלא נוחה ברוב המקרים.
 

במקרים מסוימים מטיילים מעדיפים לרכוש רכב משומש בהגעתם לגואטמלה או למדינות אחרות, אבל לפעמים מדובר בהוצאה שמתבררת כמיותרת לגמרי בגלל שהרכב לא במצב טוב מספיק כדי לעבור את הטיול הארוך בשלום ולכן השכרת רכב בגואטמלה היא בטוחה יותר.
 

רכבים של כל חברות ההשכרה המוכרות

בגואטמלה אפשר למצוא נציגויות של כל חברות ההשכרה המוכרות. להרץ, אלבר, אוויס, באדג'יט ושאר החברות הגדולות יש סניפים גם בגואטמלה סיטי וגם באנטיגואה. בנוסף פועלות כמובן חברות פרטיות מקומיות אך אלו פחות מומלצות בגלל האמינות שקשה לבדוק אותה.
 

ברוב המקרים תוכלו לעשות עסקה של השכרת רכב בגואטמלה עוד לפני היציאה מישראל ולהזמין רכב לפי רצונכם באתר החברה או דרך סוכנות הנסיעות שיש לה קשרים עם חברות שפועלות בגוואטמלה. מחיר של השכרת רכב בגואטמלה נע בממוצע סביב 5-6 דולרים ליום.
 

יש חברות שמחייבות אתכם לעשות מסלול מעגלי ולהחזיר את הרכב לאותו מקום שממנו לקחתם אותו בתחילת הטיול ויש כאלו שמאפשרות לכם להחזיר את הרכב לחברה בעיר אחרת, אבל לעיתים קרובות הן ידרשו מכם תוספת תשלום על החזרת רכב בתחנה אחרת.
 

ממה כדאי להיזהר? ויש הרבה!

גואטמלה היא מדינה בטוחה יחסית אבל היא גם מדינה ענייה ולכן ביצוע של עסקאות השכרת רכב בגואטמלה מחייב זהירות כפולה ומכופלת. קודם כל כמו שאמרנו לא כדאי לסמוך על חברות קטנות ומקומיות שקשה לבדוק האם הן אמינות.
 

במקרים מסוימים אין אתר אינטרנט לחברה והאנשים שאתם פוגשים ומציעים לכם רכבים להשכרה לא ממש דוברים אנגלית. לא כדאי לסמוך על עסקאות כאלו ולכן מומלץ לבחור מראש בחברה מוכרת, עם מוניטין בינלאומי וסניפים בערים הגדולות או באיזור שדה התעופה של גואטמלה סיטי.
 

עוד דבר שחשוב לשים לב אליו הוא נעילת הרכבים וסגירה שלהם בכל תחנה שבה אתם עוצרים. מטיילים שבחרו לעשות עסקה של השכרת רכב בגואטמלה מספרים שהרבה מאד פעמים הם גילו ניסיונות לפרוץ ולגנוב רכבים מושכרים ואז אתם יכולים למצוא את עצמכם בתחנה מבודדת בשום-מקום בלי רכב ובלי ציוד.
 

תבדקו תמיד עם חברת ההשכרה מה קורה במקרה של גניבה וודאו שגם ביטוח הנסיעות שלכם כולל סעיף של פיצוי על גניבה של ציוד כדי שלא תישארו בלי כלום.

נסיעה בטוחה על הכביש

מבחינת הבטיחות על הכבישים השכרת רכב בגואטמלה נחשבת לבטוחה יחסית. הכבישים ממקום למקום במצב טוב ובדרך כלל לא תיתקלו במכשולים מיוחדים או בעיות בדרך, אלא אם אתם נוסעים בדרכים כפריות מאד. דבר חשוב שכדאי לשים לב אליו הוא תרבות הנהיגה בגואטמלה, למשל העובדה שנהגים עוקפים קו הפרדה רציף וזה משהו שהנהגים הזרים לא רגילים אליו.
 

גם הכבישים יחסית תקינים וההבדלים מהארץ הם בגובה של המדרכות והבאמפרים, שהרבה מאד מטיילים מספרים שהתקשו להתמודד עם הגובה. אם זאת בדרך כלל מחכה לכם נסיעה בטוחה ורגועה מאד.
 

לראות את הכל – ובעיקר נופים קסומים

בסך הכל השכרת רכב בגואטמלה היא דבר בטוח מאד, אם בוחרים בחברה מוכרת ונזהרים במהלך הטיול. היתרון המשמעותי של השכרת רכב בגואטמלה הוא היכולת לפגוש בקלות נופים ציוריים וקסומים – מכפרים מסורתיים ועד לערים הגדולות, מערי הגעש ועד הכפרים מסביב לאגם אטיטלן – בטוח שלא כדאי לפספס!
 

למידע נוסף:

 

השכרת רכב - עם שלמה סיקסט