עוד על גואטמלה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

גואטמלה - בתי מלון בגואטמלה

בכל הקשור לחיפוש אחר בתי מלון בגואטמלה, תגלו מהר מאד שהמדינה הזו היא גן עדן תקציבי למטיילים. כדי להנות ממלון נחמד בגואטמלה סיטי או באנטיגואה ואפילו באיזור טיקאל הפופולרית, לא צריך להוציא הון תועפות.
 

בממוצע יעלה לכם חדר זוגי נקי ונעים במלון ברמה טובה (לא מלון יוקרה כמובן, אך מאלו לא תמצאו הרבה בגואטמלה) כ-15 עד 20 דולר ליום. בעיר הבירה גואטמלה המחירים עולים מעט, בהתאם גם לעונות השנה ולתקופות השיא בתיירות, אבל באופן כללי, מדובר במדינה שבה הכסף שלכם הולך רחוק.
 

באווירה יוקרתית

אם מתחשק לכם להתפנק לגמרי, תוכלו למצוא בתי מלון בגואטמלה – בעיקר בערים הגדולות גואטמלה סיטי ואנטיגואה שנחשבים יוקרתיים יחסית לסטנדרטים המקומיים. המלונות האלו נמצאים בבתים קולוניאליים ישנים שעברו שחזור ושיפוץ ולכן הם אטרקציה בזכות עצמם.

בין המלונות האלו אפשר לציין את Posada Belen Museo Innו-La Casa Grande, שניהם בבירה. בערים הגדולות תמצאו גם בתי מלון של רשתות כמו רדיסון, הווארד ג'ונסון ואינטר קונטיננטל. טווח המחירים בשביל חדר זוגי לאדם, ללילה אחד הוא בין 50 ל-90 דולר.
 

מלונות ממוצעים ברמה טובה

בניגוד למקסיקו ולפורטו ריקו השכנות שבהן תוכלו למצוא בתי מלון יוקרתיים במחירים גבוהים מאד לצד הוסטלים פשוטים ובסיסיים מאד, בתי מלון בגואטמלה גם ברמה בינונית הם מספקים ומכבדים, נעימים ואפילו מפנקים. גם המלונות הזולים מאד, אלו שניתן למצוא בהם חדרים במחירים נמוכים מ- 15 דולרים, הם נקיים ומסודרים. בדרך כלל מדובר בחדרים ללא שירותים ומקלחת, אבל אותם תוכלו למצוא בסוף המסדרון או בפינה משותפת לכמה חדרים.
 

מלונות בדרגה של 15-30 דולרים ללילה יציעו לכם חדר זוגי או קבוצתי עם מקלחת ושירותים משלכם. כאמור, מעל טווח המחירים הזה כבר תמצאו פינוק אמיתי, עם חדרים יוקרתיים ונעימים במלונות גדולים ומטופחים, עם שירותי כביסה, בריכת שחייה, מסעדות, חדרי כושר וחנויות.
 

הוסטלים קטנים ומיוחדים

אם אתם תרמילאים שנודדים בכל יום או יומיים ליעד אחר במדינה, חיפוש אחר בתי מלון בגואטמלה יוביל אתכם למסקנה שהכי טוב והכי חסכוני ללון בהוסטלים המקומיים, שנמצאים כמעט בכל עיר – קטנה או גדולה.

ההוסטלים המקומיים מנוהלים בדרך כלל על ידי אנשים פרטיים והתחרות היא גדולה בגלל מספר המטיילים הרב במדינה – לכן תמצאו ברוב ההוסטלים תנאים טובים מאד, בין היתר חדרים עם מקסימום שמונה מיטות, חדרים פרטיים, מודיעין ומידע למטיילים, שירותי כביסה וכדומה.
 

המחירים של ההוסטלים משתנים ממקום אחד לשני, אבל כשיוצאים מהערים הגדולות אפשר למצוא הוסטלים במחירים של פחות מ-10 דולרים בלילה. מומלץ מאד שלא ללון באולמות שינה גדולים בגלל סיפורי הגניבות הרבים שנשמעים בקרב מטיילים שלנו בהם.
 

לינה בג'ונגל – דווקא יקרה!

אם בכל המדינות האחרות במרכז ובדרום אמריקה לינה בג'ונגלים או ביערות הגשם היא בדרך כלל ידידותית למטייל, בגלל המחשבה הירוקה שמאחורי ה"אקו- לודג'" המפורסמים של דרום אמריקה, בתי מלון בגואטמלה שנמצאים באיזור הג'ונגלים הם דווקא יקרים. קחו לדוגמה את איזור העיר טיקאל, העיר הקדומה שבה מאות שרידי מאיה ופארק ענק שהוא למעשה ג'ונגל גדול.

אחד המקומות היחידים באיזור בהם ניתן ללון בצורה נוחה נמצא בתוך הג'ונגל, אבל הלינה בו יקרה בצורה קיצונית ולכן רוב המטיילים בוחרים ללון בערים מסביב לאתר – למשל פלורס או אל רמאטה. אם בכל זאת אתם רוצים ללון בתוך האתר המדהים הזה, תתכוננו להשקיע כמה עשרות דולרים ללילה, אם לא מעל למאה דולרים בעונת השיא.
 

קמפינג – לא מומלץ!

כמו בהרבה ממדינות מרכז ודרום אמריקה, גם בגואטמלה קמפינג הוא לא משהו שכדאי לעשות, במיוחד לא במקומות אקראיים. אין יותר מדי מתחמי קמפינג בגואטמלה ולרוב השלטונות מסלקים כל יוזמה כזו. אם אתם מתכננים לינת שטח, קחו בחשבון שייתכן שבלילה תסולקו על ידי המשטרה או שתפגשו אנשים שלא מתחשק לפגוש.
 

בתי מלון בגואטמלה מגוונים והמחירים לא יקרים יחסית למקומות אחרים – זו המדינה להתפנק בה במלון שווה, אם התקציב שלכם מאפשר זאת.