עוד על גואטמלה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

גואטמלה - טיסות פנים בגואטמלה

אחת החוויות הכי מדווחות על ידי מטיילים שסיירו ברחבי גואטמלה היא הנסיעה הארוכה באוטובוסים המקומיים, שנקראים גם Chicken Buses. הסיבה לכך היא פשוט העובדה שהאוטובוסים של גואטמלה "מקרקרים" – הם קופצים, זזים ומתרגשים על הכביש כמו תרנגולות וכתוצאה מכך הנסיעה בהם לפעמים לא הכי נעימה.

 

מטיילים אחרים משתמשים בשאטלים, הסעות מוסדרות שמאורגנות בדרך כלל על ידי חברת התיירות או המלון שבו אתם שוהים לכל מיני יעדים ברחבי המדינה. השאטלים הם פתרון מעולה אם אתם רוצים להגיע לאיזור סמוך לתחנה בה אתם נמצאים,אבל אם אתם רוצים להגיע ליעד מרוחק יותר טיסות פנים הן כנראה הפתרון המהיר ביותר.

 

לאן טסים ומאיפה?

רוב המטיילים נוחתים בגואטמלה סיטי, בשדה התעופה הבינלאומי שנמצא בסמוך לעיר הבירה אבל למעשה יש אופציות אחרות. גם בפלורס, העיר שנמצאת ליד אתר התיירות הפופולרי טיקאל יש שדה תעופה ואם אתם מגיעים ממדינה אחרת במרכז אמריקה תוכלו למצוא טיסה גם לשם.

טיסות פנים בגואטמלה מקשרות בעיקר בין שני שדות התעופה האלו – בגואטמלה סיטי ובפלורס, אבל יש גם טיסות שמגיעות למקומות אחרים, שם יש שדות תעופה קטנים מאד – באיזור אגם אטיטלן, באנטיגואה ועוד.

 

חברות התעופה של גואטמלה

יש שתי חברות עיקריות שמציעות טיסות פנים בגואטמלה ובמדינות השכנות לה במרכז אמריקה. Tacaהיא החברה הראשונה והיא מציעה טיסות פנים בין גואטמלה סיטי לפלורס, בערך בכל שעתיים. המחיר של הטיסות משתנה בהתאם לעונה ולביקוש אבל אפשר למצוא טיסות פנים בגואטמלה עם חברת Tacaבמחירים של 150דולר בערך.

 

חברה נוספת שמפעילה קווי טיסות פנים בגואטמלה היא TAG. החברה הזו מציעה טיסות יומיות, כשלוש פעמים ביום בקו שבין גואטמלה סיטי ופלורס, אבל יש לה גם קווים שמקשרים בין מדינות מרכז אמריקה כמו מקסיקו, בליז וקוסטה ריקה לגואטמלה. המחירים גם כאן נעים בסביבות 150דולרים לטיסה.

 

יש חברות נוספות, קטנות יותר, שמפעילות טיסות פנים פעם ביום או מספר פעמים בשבוע, ביניהן תמצאו את Maya Island Air, חברה שגם לה יש קווים פנימיים בגואטמלה וקווים בינלאומיים בין מדינות מרכז אמריקה.

 

טיפים להזמנת טיסות פנים בגואטמלה

טיסות פנים אפשר להזמין מראש דרך אתרי האינטרנט של החברות או דרך סוכני הנסיעות שלכם ואפשר גם להיכנס למשרדי החברות בשדות התעופה ולרכוש כרטיסים. אם אתם רוצים לתכנן מראש שהייה של כמה ימים במקום מסוים, הקדימו להזמין את המקום על הטיסה, מכיוון שמדובר בסך הכל באוטובוסים אוויריים שמטיסים מאות מטיילים בשבוע. ככל שתזמינו מוקדם יותר תבטיחו את מקומותיכם ותוכלו גם לבדוק מחירים שונים ולמצוא דילים טובים.

 

החברות שעליהן סיפרנו כאן הן חברות מוכרות בגואטמלה ולכן כדאי לבדוק אותן קודם כל, לפני שמנסים חברות קטנות יותר ופחות מוכרות. הסיבה לכך היא גם הספרדית. הרבה מהאתרים של החברות הקטנות לא מתורגמים לאנגלית וקשה מאד למצוא בהם טיסה נכונה, לקרוא את התנאים של הטיסה, מדיניות ביטולים ושינויים וכדומה.

 

אם אתם מגיעים לגואטמלה ממדינה אחרת במרכז אמריקה תוכלו להזמין טיסות פנים בגואטמלה שיוצאות ממקסיקו, מבליז או ממקומות אחרים בפינה זו של העולם ולנחות בערים שבהן אתם רוצים לבקר – חברת אינטרג'ט למשל מספקת טיסות ממקסיקו ובליז ישירות לאנטיגואה או לפלורס – זו דרך טובה להימלט מגואטמלה סיטי שבדרך כלל פחות מושכת תיירים ומטיילים ורק עוברים בה בדרך למקום אחר.

 

האופציה המהירה, אבל לא הזולה

טיסות פנים בגואטמלה הן אופציה מהירה לכל מטייל שרוצה להגיע ממקום למקום בצ'יק, אבל אל תשכחו שמדובר בתוספת גבוהה מאד לתקציב שלכם – בין 100-200דולר בממוצע לכל כרטיס טיסה.