עוד על גואטמלה

דרכי התניידות ממקום למקום

מגיעה לקוסטה יקה 26.04 המסלול קאפוס חאקו לה ...

טיול חודש למקסיקו במאי

היי, מתכננת לטוס למקסיקו לכל חודש מאי. אשמח ...

עונה מומלצת לאנטיגואה

מה העונה הכי טובה לטיול באנטיגואה והאזור? תודה

גואטמלה

גואטמלה

ניתן לומר על גואטמלה כי היא מרכזת בתוכה תמצית של כל מרכז אמריקה זהו סוד קסמה והיא אכן פופולארית מאוד ואהובה במיוחד ע"י המטייל הישראלי. מדינה יפיפייה זו שופעת בערי געש פעילים ומרהיבים, ג'ונגלים מטריפים ופלאי טבע קסומים וכל זה לצד תרבות עתיקה ומשומרת של בני המאיה.

הרי הגעש שנמצאים בה הם המלהיבים ביותר במרכז אמריקה ובאגם אטיטלן על כפריו המעניינים (אחח... סן פדרו), תפגשו את תרבות המאיה העתיקה במלוא תפארתה. (והרבה חבר'ה ישראלים טובים).


מבחינה תרבותית, גואטמלה מלאה באתרים עתיקים של בני שבט המאיה, כשהמקום המרשים ביותר נקרא טיקאל, שנמצא במרכז הג'ונגל הפראי ובו פירמידות גבוהות ומדהימות ביופיין.
 

בגואטמלה חיים קרוב ל-15 מיליון תושבים כאשר 2.5 מיליון גרים בעיר הבירה, גואטמלה סיטי. עיר זו צפופה מאד וסואנת ואינה אהובה במיוחד על התיירים המגיעים למדינה. מקומות נוספים בהם כדאי לבקר הם: אנטיגואה, צ'יצ'יקאסטנאנגו (צ'יצ'י), קצאלטנאנגו (שלה), פלורס, פנחצ'ל וכמובן הכפרים סביב אגם אטיטלן.

תושביה המקומיים של גואטמלה צנועים מאד וחיים אורך חיים מסורתי אשר בא לידי ביטוי בלבוש הצבעוני שלהם, בחגיגות המסורתיות, בשפה ובטקסים הפולחניים שהם עדיין מבצעים. הם נחמדים מאד, נעימים וקל לפתח איתם שיחה מעניינת.