עוד על אל סלבדור

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

אל סלבדור

אל סלבדור היא המדינה הקטנה ביותר במרכז אמריקה. בשל עברה העמוס במלחמות אזרחים וברעידות אדמה היא לא זוכה לתיירות מרובה, אך המטיילים המעטים שכן מגיעים אליה מופתעים לטובה מהיופי המחוספס שלה, מהאותנטיות שבה ומיחס המקומיים האדיב. רבים טוענים שזו מרכז אמריקה האמיתית!

ביטחון באל סלבדור... להכנס או לא?
אז כאמור, רבים נמנעים מכניסה לאל סלבדור בגלל השם הרע שיצא לה. לאלו שכן יחליטו להכנס, מומלץ להמנע משוטטות לבד בערים הגדולות, לשמור על ערנות, לא להתבלט וליידע את קרוביהם על מקום המצאם כמה שניתן. האזורים הכפריים נחשבים לבטוחים לטיול אך ע"מ להמנע ממקרי שוד יש להמנע מנסיעות לילה ולא לטייל לבד.
 

אל סלבדור גובלת בגואטמלה והונדורס ושוכנת לחופו של האוקיינוס השקט. זו המדינה היחידה במרכז אמריקה ללא חוף אל הים הקריבי, אך גם חופי האוקיינוס השקט שלה ממש יפים ושקטים. זו מדינה ירוקה מאד, שופעת באזורים חקלאיים, מוקפת בעשרות הרי געש שחלקם עדיין פעילים וניתן למצוא בה גם מספר פארקים לאומיים יפיפיים.

בשל צפיפות האוכלוסייה ורמת התיעוש הגבוהה באל סלבדור, זו גם אחת המדינות המזהמות ביותר- כריתת יערות, זיהום נהרות ובעיות תברואה, אלו הן רק חלק מהמפגעים האקולוגיים שיש במדינה.
 

ב-2001 פקדה את אל סלבדור רעידת אדמה קשה מאד ועד היום אפשר לראות את השפעותיה ואת שאריות ההרס שהיא גרמה. באל סלבדור חיים כ- 7 מליון תושבים ושטחה מעט יותר קטן משל מדינת ישראל. בעיר הבירה, סן סלבדור, חיים מעל למיליון תושבים ויש בה שילוב מעניין בין ישן וחדש, תוכלו לראות בה ארכיטקטורה קולוניאלית לצד בניינים חדישים, לבקר במרכזי הקניות המודרניים ובכנסיות המרשימות ולטייל בפארקים הנחמדים.

יחד עם זאת, עיר זו אינה מומלצת לטיול, היא מעט מסוכנת והאנשים בה אינם נעימים במיוחד והיא משמשת בעיקר כצומת תחבורתית לשאר חלקי המדינה. לעומתה, באל סלבדור יש גם המון עיירות וכפרים קטנים ומקסימים, שם התושבים הרבה יותר נחמדים והנוף ירוק ומרגיע. כדאי לפתח שיחה עם התושבים המקומיים על עברם ועתידם ולשמוע ולראות עולם אחר מזה שאתם מכירים.