עוד על אקוודור

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

אקוודור - בתי מלון באקוודור

ממש כמו השוני בין הנופים השונים במדינה הקטנה הזו, כך גם בתי המלון של אקוודור משתנים ממקום למקום, מציעים אפשרויות לינה מגוונות שמתאימות לכל תקציב - למיליונר שמחפש יוקרה ונוחות מירבית ולתייר המתוקצב שמספיקה לו מיטת קומותיים בהוסטל שמנקים בו בכל יום את הרצפה.

 

מלונות יוקרה בערים הגדולות

כשמדובר בחיפוש בתי מלון באקוודור הכללים דומים באופן מחשיד לכללי החיפוש בכל מדינה אחרת בדרום אמריקה. בערים הגדולות כמו קיטו, גואיאקיל וקואנקה נמצא בתי מלון ברמות אירוח שונות. בין בתי המלון האלו, שמייצגים את הפריחה בתחום של בתי מלון באקוודור, אפשר למצוא נציגויות של הרשתות הגדולות כמו הילטון ופלאזה.

 

רבים מהמלונות הם מלונות פרטיים שהוקמו בשנים האחרונות והם ברמה של ארבעה או חמישה כוכבים. המחירים לחדר בערים הגדולות מתחילים מכמה עשרות דולרים ללילה אחד ומגיעים עד כמה מאות דולרים ללילה, בהתאם לסוג המלון והמוניטין שלו. מי שמחפש בתי מלון ברמה זו באיי גלאפגוס, ימצא אותם בפורטו איורה שבאי סנטה קרוז.

 

להתעורר בתוך הג'ונגל

אחת החוויות הכי מעניינות שקשורות להזמנת בתי מלון באקוודור היא הכרות עם סוג קצת אחר של לינה שמתחיל לתפוס תאוצה בשנים האחרונות - לינה ירוקה או Eco-Lodging. יערות הגשם הגדולים של אקוודור מציעים מספר מקומות שבהם אפשר למצוא אפשרויות לינה בבקתות בתוך הג'ונגלים או סמוך אליהם.

 

בניגוד לשאר בתי מלון באקוודור ששייכים לבעל בית שרוצה פרנסה גדולה ועושר רב, הבקתות האלו משמשות את מי שמתפעל אותם לתחזוקה השוטפת של האיזור המיוער בו הן נמצאות. הן למעשה עוזרות לתושבי איזור יערות הגשם של אקוודור לבנות דרכים ושבילים, לתחזק את המפעלים הירוקים באיזור, לבנות מתחמי לימודים סביבתיים ובתי ספר לילדים שמתגוררים באיזור.

 

אקוודור מובילה בתחום הלינה הירוקה ואפשר למצוא לא מעט מתחמים כאלו באיזור טנה ובאניוס. מכיוון שישנם בתי מלון באקוודור שמצטיירים כמקומות לינה ירוקה אבל בעצם, הרווחים מהם עוברים לבעלי בית פרטיים ולא לקהילות בסביבה, מומלץ מאד לבדוק מי מנהל כל מתחם לינה.

 

 הקסם של ההסיינדות

ישנם מאות בתי מלון באקוודור בדרגות תקציב שונות, אבל ללא ספק סוג הלינה שמייחד את אקוודור הוא ההסיינדות (Haciendas). לינה בהסיינדה היא מסע בזמן לתקופה הקולוניאלית. ההסיינדה הייתה בתקופה זו הבית המסורתי בו חי בעל האדמות יחד עם משפחתו ויחד עם עובדיו ועבדיו שחיו באגפים מיוחדים. היום ההסיינדות הענקיות האלו, שאפשר למצוא אותן באיזורים כפריים רבים באקוודור, הפכו לבתי מלון ואכסניות שמשמשות תיירים ותרמילאים מכל רחבי העולם.

 

כמו בתי מלון באקוודור שמדורגים כמלונות יוקרה או מלונות חמישה כוכבים, גם ההסיינדות מציעות חדרים גדולים ומרווחים ואת כל השירותים הנלווים שמקבלים במלונות. ישנן הסיינדות שעברו הסבה להוסטלים לתרמילאים, ובהן אפשר למצוא מתחמי שינה משותפים.

 

הקסם הגדול של ההסיינדות נעוץ בעובדה שהן משוחזרות ונותנות תחושה של חזרה בזמן. אם זאת, החזרה ההיסטורית הזו בזמן יכולה לעלות קצת יותר מהוסטל רגיל ולכן מומלץ לבדוק את כל האופציות באיזור שאליו אתם מגיעים. לא כדאי לפספס את החוויה האותנטית הזו ולבחור בלילה בהסיינדה ללילה אחד או שניים.

 

הוסטלים קטנים - האופציה הזולה

האופציה הזולה ביותר שתמצאו בחיפוש בתי מלון באקוודור היא ההוסטלים. ממש כמו בכל מדינה אחרת, ההוסטלים נותנים מענה מהיר וקל לבעיית לינה. אפשר למצוא הוסטלים ברמות שונות, במחיר של כמה דולרים בודדים ללילה ועד עשרות דולרים ללילה, בהתאם לרמת הלינה ולסוג החדר. רוב ההוסטלים מציעים חדרים זוגיים, קבוצתיים ואולמות שינה והמחיר משתנה מסוג אחד לסוג אחר. 

עוד בזזנו:
טיסות לאקוודור
טיול מאורגן לאקוודור