עוד על קובה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

קובה - השכרת רכב בקובה

תיירים רבים מעדיפים לזנוח את האוטובוסים, המוניות הישנות וטיסות הפנים ולשכור רכב שיחכה לכם בשדה התעופה של המדינה אליה הם מגיעים. גם מי שמגיע לקובה יכול לשכור רכב ולטייל בלי להסתמך על התחבורה הציבורית. אם זאת, השכרת רכב בקובה היא מבצע קטן שיש בו הרבה גורמים. כמו בכל דבר בירוקרטי, גם כאן צריך לשים לב היטב לפרטים הקטנים ולבצע עסקאות השכרת רכב בקובה הרבה לפני שמגיעים למדינה המעניינת הזו.
 

למה זה כדאי?

לפני שנספר לכם על המגבלות של השכרת רכב בקובה, נכריז שלפעמים בהחלט כדאי לוותר על התחבורה הציבורית ולדאוג לרכב משלכם. אם אתם מתכננים מסע ברחבי המדינה שלוקח אתכם מצד אחד לצד שני, יכול להיות שיהיה לכם שווה להתנייד באמצעות רכב שכור. מרחקי הנסיעה בין הוואנה שנמצאת בקצה האחד של קובה לבין סנטיאגו דה קובה, העיר השנייה בגודלה והתחנה השנייה בדרך כלל של תיירים בקובה יכול להגיע גם ל-15 ואפילו ל-17 שעות נסיעה בתחבורה ציבורית. רכב שכור יחסוך לכם את הזמן המיותר ותוכלו להגיע מצד אחד של המדינה לצד השני בזמן שלכם, עם עצירות מרתקות בדרך.
 

איך שוכרים ולא דואגים

בגלל שהשכרת רכב בקובה דורשת בירורים והכנות מקדימות מומלץ בעיקר לנסות ולמצוא חברות בינלאומיות מוכרות שיש להן סניפים בקובה. בניגוד למקומות אחרים במרכז אמריקה, בקובה פועלות רק מספר חברות בינלאומיות ולכן מומלץ לעשות סקר שוק מקיף ולבדוק מה כדאי ומה הכי בטוח. מומלץ להתייעץ עם אנשים שביקרו בקובה, לדבר עם סוכן הנסיעות ולנסות לארגן את השכרת הרכב דרכו ולא לנסות מלכתחילה להזמין מחברות פרטיות ולא מוכרות.
 

דבר נוסף שכדאי לדעת הוא שמחירי השכרת רכב בקובה הם לא נמוכים בכלל. מחיר של השכרת רכב ליום יכול להגיע גם ל-100 ואפילו ל-150 דולרים, כולל דלק וביטוח רכב. אחת האפשרויות היא לשכור רכב עם נהג צמוד, שיוביל אתכם ממקום למקום בלי שתסתבכו עם הניווט. המחיר הוא כמעט זהה למחיר השכרת רכב בקובה עם נהיגה עצמאית.
 

בעיית האינטרנט והניווט

אחת הבעיות שעליהן מדווחים כאלו שכבר ביצעו השכרת רכב בקובה היא הניווט. תשתית האינטרנט של קובה היא תשתית ברמה נמוכה מאד וישנם איזורים שבהם אי אפשר לקלוט שידורי לוויין וכך גם לא ניתן לתפעל תוכנות ניווט. הדרך הטובה ביותר לחסוך לעצמכם כאבי ראש עם מערכות ניווט שנתמכות על ידי רשת האינטרנט היא לא להשתמש בהן. היעזרו במפות, במערכות ניווט סטטיות ועשו את התחקיר שלכם מראש – כך שתהיו מוכנים לנהיגה בקובה.
 

דואגים לביטוח מראש

אחד הדברים החשובים ביותר לבדיקה לפני שמבצעים כל עסקה של השכרת רכב בקובה הוא הביטוחים. ביטוח רכב הוא דבר מאד חשוב בגלל שבמקרה של תאונה חייב להיות לכם כיסוי מתאים. העובדה שבקובה אין נציגות דיפלומטית ישראלית, מחייבת את הישראלים שמגיעים לקובה לנקוט במשנה זהירות בכל רגע ורגע, בטח ובטח כאשר הם נוהגים על הכבישים של קובה. חשוב מאד לדאוג לביטוח מראש ולכלול אותו במחיר העסקה של השכרת הרכב.
 

לסיכום, השכרת רכב בקובה זה מבצע לא קטן, אבל יש לו גם לא מעט יתרונות. החופש לנסוע לאן שרוצים וכמה שרוצים בלי להסתמך על התחבורה הציבורית, היכולת לתכנן את הטיול תוך עצירות בדרך בין הוואנה לסנטיאגו דה קובה – שתי התחנות המשמעותיות בכל טיול לקובה והאפשרות לראות את קובה ואת הנופים שלה דרך שמשת המכונית הפרטית – כל אלו הם ללא ספק יתרונות. אבל החשוב ביותר הוא לתכנן מראש ולדאוג לכל מה שצריך לפני שמקבלים את המפתחות בשדה התעופה. 
 

למידע נוסף:

 

השכרת רכב - עם שלמה סיקסט
 

למידע נוסף גם באנגלית בנושא השכרת רכב, הכנסו לאתר שלמה sixt, שם תמצאו טיפים רבים בנושא השכרת רכב:
car rental israel - בהצלחה!