עוד על קובה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

קובה - ביטוח נסיעות לקובה

ביטוח נסיעות לחו"ל הפך לחלק מהרשימה הקבועה של סידורים לפני שנוסעים לכל מדינה בעולם. היום כולנו מבינים שחתימה מהירה על פוליסת ביטוח נסיעות יכולה להציל אותנו מהרבה צרות שיכולות להופיע בדרך ואין דבר קשה יותר מלהתמודד עם משבר בארץ רחוקה.
 

בכל הקשור לחתימה על ביטוח נסיעות לקובה ממשלת קובה פתרה את ההתלבטות עבור כולנו. לפני כמה שנים החליטה הממשלה לדבוק במדיניות קשיחה לפיה מי שלא יהיה לו ביטוח נסיעות לקובה כשייכנס למדינה לא יוכל לקבל חתימה בדרכון אלא אם יחתום על פוליסה של חברה מקומית. כמובן שעדיף לעשות את כל הסידורים ולחתום על ביטוח נסיעות לקובה עוד בארץ וכך לחסוך אי נעימויות במעברי הגבול.
 

הטסה רפואית – חובה!

אחד הסעיפים החשובים בדרישה של ממשלת קובה בהקשר לביטוח נסיעות לתיירים היא הטסה רפואית. כל מי שעובר בשדה התעופה של קובה או במעברי הגבול האחרים ורוצה להחתים את הדרכון שלו בכניסה, חייב להציג עותק מפוליסת ביטוח נסיעות לקובה. לצד העובדה שהביטוח חייב להיות בתוקף לכל תקופת השהייה במדינה, הוא חייב לכלול גם סעיף של הטסה רפואית.
 

מי שחותם על ביטוח נסיעות לקובה שלא כולל סעיפים הקשורים להטסה רפואית במקרה של פציעה, תאונה או מחלה שדורשת טיפול רציני יצטרך לחתום על פוליסה מקומית של חברת ביטוח קובנית ממשלתית. החברה הזו היא חברה שמאושרת על ידי ממשלת קובה ועובדת תחתיה ולכן תוכלו לקבל את כל האישורים אחרי שתחתמו עליה, אבל היא מציעה ביטוח נסיעות לקובה במחיר יקר בהרבה מכל ביטוח אחר עליו תחתמו בארץ.
 

אם אתם מתכננים נסיעה לקובה כחלק מטיול במרכז ודרום אמריקה ורוצים להיות בטוחים שלא תהיה לכם בעיה להיכנס, דאגו לכיסוי מלא של כל תקופת הטיול וודאו שיש בפוליסה פרק העוסק בהטסה רפואית. אתם חייבים לקבל את הכיסוי הגבוה ביותר במקרה של תאונה, פציעה, מחלה או טיפול רפואי שדורש הטסה חזרה לישראל.
 

סובלים מבעיה רפואית? אל תסתמכו על המזל

עוד סיבה טובה לדאוג לפוליסת ביטוח נסיעות לקובה עם כיסוי מירבי היא החוק היבש בנוגע לבעיות רפואיות. תיירים שיש להם בעיות רפואיות שונות, זקוקים לתרופות מיוחדות או לטיפול קבוע ורוצים להגיע לקובה חייבים לדאוג לכיסוי במסגרת ביטוח נסיעות לקובה שנחתם כאן בארץ. אל תסמכו על המזל ותחכו לנחיתה בקובה כדי לדאוג לביטוח הנסיעות כיוון שחברות הביטוח הקובניות הממשלתיות לא יכסו מקרים שבהם לאותו אדם יש בעיה רפואית קבועה ומוכחת.
 

אם בכל זאת תמצאו פריצה ותרצו לחתום על פוליסת ביטוח נסיעות לקובה עם ההגעה אליה, תגלו שמדובר בסכומים יקרים בהרבה מאלו שנדרשים כתשלום קבוע על הביטוח בארץ.
 

באיזה פוליסה לבחור?

כדי להרגיש הכי בטוחים במהלך הטיול שלכם בקובה חשוב שתבחרו את הפוליסה המתאימה ביותר למצבכם. כל חברת ביטוח תציע לכם ביטוח נסיעות לקובה עם סעיפים דומים יחסית. רוב הפוליסות כוללות ביטוח רפואי במצבים של פינוי וחילוץ, אשפוז בבית חולים, ניתוחים וכדומה, הטסה לארץ שהיא כאמור סעיף חובה בכל ביטוח נסיעות לקובה, פיצוי על אובדן ציוד או מטען ועוד סעיפים כלליים.
 

ישנם סוגי ביטוחים המותאמים באופן ספציפי לאוכלוסייה מסויימת. כך למשל ציבור חובבי האתגרים יכולים למצוא ביטוח נסיעות לקובה שמותאם לתרמילאים ונותן כיסוי גבוה יותר במקרה של פינוי, חילוץ או תאונה. ישנן גם פוליסות שמותאמות לאנשים שסובלים ממחלות או בעיות בריאותיות קבועות וזקוקים לתמיכה רפואית קבועה, למשל מי שנקבעו לו אחוזי נכות מסוימים, חולים בסכרת וכדומה.