עוד על קובה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

קובה - בתי מלון בקובה

חוויית החיפוש אחרי בתי מלון בקובה היא מרתקת יותר מבכל מקום אחר. כמו בהרבה תחומים גם בתחום הלינה קובה מאתגרת את התיירים ומזמינה אותם לחוויות קצת אחרות. בקובה לא תשמעו על אכסניות נוער או מלונות יוקרה ויהיה לכם קשה למצוא במרכז העיר מקום שעליו כתוב שלט עם Bed and Breakfast.

במקום כל אלו יש בתי מלון תיירותיים בערים הגדולות וקאסות – אירוח ביתי בבתיהן של משפחות מקומיות – בערים ובעיירות הקטנות והכפריות יותר. הקאסות האלו מסומנות בחץ כחול עם שני ראשים.
 

לינה בהוואנה והסביבה

רבים מהמטיילים בקובה מחליטים לבלות כמה ימים בהוואנה, אחת הערים המסקרנות בקובה ובמרכז אמריקה בכלל. בהוואנה כמו ברוב הערים בקובה, שולטות הקאסות הפרטיות ולכן כאשר תחפשו בתי מלון בקובה בבירה הוואנה תמצאו בעיקר קאסות.
 

הקאסות הן למעשה מתחמי לינה פרטיים שנמצאים בבתים פרטיים או בבתים צמודים לבתים פרטיים. בעל הבית הוא זה שמנהל את הקאסה ומציע לצד לינה בסוגי חדרים שונים גם ארוחת בוקר ושירותים נוספים לתייר, תלוי כמובן בסוג הקאסה ובמה שכלול במחיר.
 

רוב הקאסות הטובות נמצאות במרכז העיר הוואנה, באיזור שנקרא סנטרו הוואנה. זוהי הנקודה המרכזית בעיר, שסמוכה להרבה מאד אטרקציות תיירותיות, ביניהן העיר העתיקה. באיזור זה נמצאות לא מעט קאסות לתיירים. כל מי שחיפש בתי מלון בקובה וקיווה לראות מולו שכונה יוקרתית ובניין גדול יתבדה כשיגיע לעיר. רוב הקאסות נמצאות ברחובות עניים יחסית ולכן כדאי לבחור בקפידה ולקבל המלצות מתיירים שכבר ביקרו במקום.
 

לצד הקאסות יש גם בתי מלון בקובה שמנסים להתחרות בבתי המלון של הרשתות הבינלאומיות, אבל רובם יקרים יחסית לתמורה שתקבלו ולכן כדאי להתפנק עם חדר במלון רק אם מתחשק לכם להוציא על כך סכום כסף גבוה. בדרך כלל הקאסות יספקו לכם את כל מה שתצטרכו לשהות בהוואנה.
 

לינה בסנטיאגו דה קובה

סנטיאגו דה קובה שנמצאת בצד השני של האי היא אחת הערים האהובות ביותר על תיירים מכל רחבי העולם. בדרך כלל תיירים לא יוותרו על כמה ימים בעיר שעמוסה באטרקציות, מקומות בילוי, חנויות ומסעדות אותנטיות.
 

גם בסנטיאגו דה קובה תמצאו בעיקר קאסות פרטיות שבהן ניתן ללון כמה ימים. רוב הקאסות נמצאות במרכז העיר ומאפשרות גישה נוחה לכל מקום אטרקטיבי בסנטיאגו. יש קאסות שכוללות מספר חדרים בהם מתארחים תיירים שונים ויש קאסות פרטיות יותר, שמציעות חדרים בדירות גג מבודדות או חדר יחיד בתוך הדירה עצמה.
 

גם כאן כמו ברוב הקאסות שתמצאו כשאתם מחפשים בתי מלון בקובה כוללת השהות גם ארוחת בוקר. חלק מבעלי הבתים מתאמצים כדי לספק חוויה קובנית אותנטית ויציעו לכם גם ארוחות בוקר עמוסות במטעמים מקומיים לצד ארוחות צהריים וערב לא פחות אותנטיות.
 

לינה בטרינידד

טרינידד היא עוד עיר גדולה שנמצאת במרכז קובה סמוך לקו החוף. בטרינידד תמצאו כמה בתי מלון תיירותיים שנבנו בשנים האחרונות בשל התנופה התיירותית באיזור, אבל כמו בהוואנה ובסנטיאגו דה קובה גם כאן שולטות הקאסות.
 

באיזורים כפריים הסמוכים לטרינידד כמו גם באיזורים הכפריים בכל רחבי המדינה ניתן גם ללון במתחמי קמפינג. חשוב מאד לבדוק שאכן מדובר במקום מסומן ומוכר ולא להקים מאהל בכל פארק או גינה שמתחשק לכם.
 

חוויית לינה יוצאת דופן

בתי מלון בקובה הם לא בתי מלון שגרתיים. חוויית הלינה הקובנית כוללת מפגש פנים מול פנים עם התושבים של הערים הגדולות ושל הכפרים. בזכות הלינה בקאסות תוכלו לפגוש לא מעט מקומיים שיחלקו אתכם גם את ביתם אבל גם את מנהגי התרבות כאן, את הסיפורים האישיים והלאומיים ואת האווירה הקובנית המחשמלת.