עוד על קובה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

קובה - טיול מאורגן לקובה

רבים מאיתנו חולמים על טיול לקובה אבל לא רוצים לעשות זאת לבד. החשש מהתמודדות עם הבירוקרטיה המקומית לבדנו, הרצון לקבל הדרכה וליווי לאורך כל הדרך והמחשבה על הנוחות שברעיון, מביאה הרבה מאד אנשים להעדיף טיול מאורגן לקובה על פני טיול עצמאי. טיולים מאורגנים לקובה יוצאים כמעט בכל חודש מישראל ומוצעים על ידי חברות רבות.
 

ישנן חברות שמתמחות בעיקר בטיולים למרכז ודרום אמריקה וליעדים נוספים שנחשבים קודם כל יעדי תרמילאים, ויש כאלו שמציעות את הטיול המאורגן לקובה במסגרת תוכנית הטיולים שלהן, על אף שאינן מתמחות דווקא בטיולים לאיזור הזה.
 

יתרונות של טיול מאורגן לקובה

היתרון הברור של טיול מאורגן לקובה על פני טיול עצמאי הוא שלא צריך לתכנן יותר מדי. החברה שמציעה את הטיול בנתה מסלול שכולל בדרך כלל את התחנות החשובות בקובה, ביניהן הוואנה, סנטיאגו דה קובה, טרינידד, פינאר דל ריו ועמק ויניאלס ועוד.

הכל למעשה מתוכנן מראש וכל מה שאתם צריכים לעשות הוא להגיע למפגש הקבוצה ולעלות על המטוס לקובה. מדריך מקצועי דובר עברית או אנגלית ילווה את הקבוצה וידריך אתכם בכל מקום, כך שתוכלו לקבל סקירה היסטורית או תיירותית על כל אטרקציה בה תבקרו.
 

כל טיול מאורגן לקובה הוא טיול שמאורגן גם מבחינה פרקטית. החברה דואגת לנסיעות ממקום למקום עם אוטובוס צמוד, לטיסות מישראל לקובה, לארוחות ולשהות בבתי המלון בקובה. לא צריך לחפש בית מלון, להתמודד עם התחבורה הציבורית או לחפש דיל אטרקטיבי לטיסה – הכל כלול.
 

איפה מבקרים?

הטיולים המאורגנים לקובה שמוצעים על ידי חברות ישראליות שונים זה מזה, אבל לא בהרבה. רוב הטיולים נמשכים לאורך 8-9 ימי טיול. כל הטיולים מתחילים בבירה הוואנה וממנה נודדים לכיוון העיר סנטיאגו דה קובה, שנמצאת בצד השני של האי.
 

המסלולים יכולים להשתנות מעט, אבל התחנות הבולטות בדרך הן הוואנה, בה מבלים בדרך כלל כמה ימים, פינאר דל ריו – האיזור הכפרי הסמוך להוואנה, עמק ויניאלס בו מגדלים הכפריים שדות טבק, טרינידד – העיר העתיקה שהקים דייגו ולסקז ונחשבת לאחת הערים המעניינות ביותר במרכז אמריקה וסנטיאגו דה קובה – העיר השנייה בגודלה בקובה שנחשבת גם היא לאחת המעניינות בה.
 

טיולים משולבים במרכז אמריקה

טיול מאורגן לקובה לא חייב לכלול ביקור אך ורק בקובה. ישנן חברות טיולים שמציעות טיולים משולבים עם מדינות נוספות במרכז אמריקה. כך למשל אפשר למצוא טיול שכולל גם ביקור בקוסטה ריקה. זהו בדרך כלל טיול של 13-16 ימים והוא כולל גם ביקור באתרים הנבחרים בקוסטה ריקה.

טיול משולב נוסף מצרף גם את פנמה למשוואה. הוא נחשב ארוך יותר ויכול להימשך גם 20 יום בממוצע, תלוי במסלול ובחברת הטיולים כמובן.
 

איך בוחרים טיול מאורגן לקובה?

בין שלל הטיולים המאורגנים המוצעים על ידי חברות הטיולים לפעמים קשה לבחור טיול אחד. מומלץ לעשות תחקיר מוקדם ולבדוק לאן אתם רוצים לנסוע ומה מעניין אתכם לראות, רק לאחר מכן בחרו את הטיול המתאים מבחינת המסלול. עוד דבר שכדאי לבדוק לפני שמזמינים הוא מי המדריך ומה ההכשרה שלו. אתם לא ממש רוצים להיתקע בטיול של יותר מעשרה ימים עם מדריך שלא ממש מכיר את קובה.
 

ולבסוף, חשוב לדבר על מחירים. המחירים של טיול מאורגן לקובה משתנים כמובן מטיול אחד לטיול אחר. מחיר כולל טיסות יכול להגיע גם ל-4000 דולרים לאדם ואפילו יותר. המחיר הנמוך ביותר שמצאנו הוא 2300 דולרים. המחירים האלו כוללים גם את הטיסות, את מיסי הנמל וכמובן את הסדרי הלינה.