עוד על קובה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

קובה - טיסות פנים בקובה

אחת הדרכים הכי פשוטות להגיע ממקום למקום בתוך קובה היא להזמין מקום על טיסת פנים. יש לא מעט חברות שמציעות שירות של טיסות פנים בקובה וגם בין ערים בתוך קובה ובין ערים במדינות שכנות כמו קוסטה ריקה, פנמה ומקסיקו.
 

טיסות פנימיות עם חברת התעופה הלאומית

חברת התעופה הלאומית של קובה היא Cubana, או בשמה המלא קובנה דה אוויסיון. החברה מציעה כמה קווים של טיסות פנים בקובה בכל יום. הקו הקלאסי של החברה שיוצא בכל יום הוא בין הוואנה לבין סנטיאגו.

בנוסף מציעה החברה גם לא מעט קווים שמקשרים בין הוואנה וערים אחרות בקובה ובין ערים במדינות הסמוכות – למשל בין מקסיקו לקובה, בין קובה לקוסטה ריקה ובין קובה לפנמה. המשרד של חברת קובנה נמצא במרכז הוואנה ואפשר גם להזמין טיסות פנים בקובה מראש דרך אתר האינטרנט של החברה שיש לו גם גרסה באנגלית.
 

לחברה הזו יש משרדים כמעט בכל עיר בקובה, אבל מטיילים מספרים ששירות הלקוחות בערים הקטנות הוא חסר תועלת ולכן מומלץ לעשות את כל סידורי הטיסה דרך המשרד הראשי בהוואנה ודרך שירות הלקוחות הכללי של החברה. עוד דבר שחשוב לדעת על החברה הוא שהמטוסים שלה קצת ישנים והרבה מטיילים מדווחים על חששות קלים שהתפוגגו לאחר שנחתו בשלום.
 

טיסות פנים בקובה עם חברות קטנות

יש כמה חברות קטנות יותר שמציעות קווי טיסות פנים בקובה. חברה משמעותית היא Aero Caribbeanשהמשרדים שלה נמצאים גם כן בהוואנה ואפשר להזמין דרכה טיסות פנים בקובה בין הוואנה לסנטיאגו, בין סנטיאנו לברקואה ועוד.
 

חברת אירו קאריביאן מציעה גם טיסות פנים בין מדינות במרכז אמריקה וקובה בתוכן. יש לה קווים יומיים ושבועיים למקסיקו – בעיקר לקנקון ולעיירות הנופש הגדולות, לקוסטה ריקה ולפנמה וכן ליעדים נוספים ביבשת. גם במקרה הזה מומלץ להזמין טיסות פנים בקובה רק מהסניף המרכזי בהוואנה ולא להסתמך על הסניפים הקטנים וסוכנויות הנסיעות בערים הקטנות.
 

טיפים להזמנת טיסות פנים בקובה

הנה כמה טיפים שכדאי לאמץ לפני שאתם מזמינים טיסות פנים בקובה:

הטיפ הראשון הוא לא להשאיר את הזמנת הטיסה לרגע האחרון. ככל שתזמינו מוקדם יותר כך מחיר הכרטיס יהיה זול יותר ותוכלו לוודא שהטיסה אכן מתקיימת.
 

אם זאת, גם חברת התעופה הלאומית קובנה וגם חברות אחרות הן לא ממש דייקניות בכל מה שקשור לזמני טיסות הפנים ולכן כדאי תמיד להתקשר ולוודא לפני שאתם מגיעים לשדה התעופה מתי הטיסה יוצאת ולקחת טווח זמן לפני הטיסה כדי שלא תפספסו אותה.
 

טיפ נוסף הוא כאמור להזמין מראש ולהקפיד על הזמנה רק מהחברות המוכרות. יש בקובה לא מעט חברות תעופה קטנות שמציעות טיסות פנים בקובה ואל יעדים סמוכים אליה במטוסים קלים. קשה להסתמך על הטיסות האלו, הן מבחינת הבטיחות והן מבחינת הזמנים והמחירים.
 

לא כדאי להזמין טיסות פנים בקובה או כל שירות אחר מאתרי אינטרנט שאין להם מנגנון בשפה האנגלית, כי האותיות הקטנות לפעמים יכולות להוות מלכודת לתיירים ולעלות לכם הרבה מאד כסף. הזמינו את כרטיסי הטיסה רק לאחר שוידאתם את כל הפרטים הקטנים – מזמן ההגעה לשדה התעופה ועד למחיר הסופי כולל כל המיסים ושאר העלויות הנלוות.
 

לבדוק היטב ולא לפחד

לסיכום, חשוב להגיד שלמרות החששות והסיפורים הלא נעימים על טיסות פנים בקובה, עדיין מדובר בדרך מהירה ולא יקרה כל כך להגיע ממקום למקום בתוך קובה, בייחוד שמדובר במרחקים ארוכים של נסיעה רגילה. מחיר ממוצע של טיסת פנים הוא בין 150-200 דולר, ככל שתזמינו מוקדם יותר, תקבלו מחיר טוב יותר. 
 

הטיפ הכי חשוב הוא כנראה לבדוק טוב עם איזו חברה אתם רוצים לטוס ולבחור רק בחברות המוכרות.