עוד על קובה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

קובה - טיסות לקובה

שדות תירס וטבק, הרים מחודדים שבולטים כמו מגדלים מתוך המישור הגדול, ערים מסקרנות ומיוחדות במינן שמשלבות היסטוריה מרתקת ואוכלוסיה שנאבקת על כלכלתה, אבל לרגע לא מאבדת את שמחת החיים, אוכל מעולה, צבעוניות בעיניים ומוזיקה מצויינת – ברוכים הבאים לקובה. קובה נחשבת ליעד מסתורי במיוחד ולעיתים מעורר חששות רבים.
 

האוירה הפוליטית והאנטי-דמוקרטית, ההיסטוריה הבעייתית של קובה והעוני ברחובות עשו את שלהם בכל הקשור לתדמית של קובה, אבל קובה היא ללא ספק מדינה ידידותית לתיירים מכל רחבי העולם. טיסות לקובה מישראל יוצאות באופן קבוע, אלו לא טיסות ישירות, אך בניגוד למדינות אחרות במרכז אמריקה, המסע לקובה הוא פשוט יחסית.
 

טיסות עם עצירה באירופה

מישראל יוצאות טיסות לקובה שאפשר להזמין דרך חברות התיירות והטיסות המוכרות ואפילו באופן ישיר דרך האינטרנט. מרבית הטיסות שמציעה אל-על לקובה הן שיתוף פעולה עם חברות טיסה אירופאיות. המשמעות היא עצירה באירופה ומעבר למטוס של חברה אחרת להמשך המסע לקובה. בשנים האחרונות יש מספר טיסות לקובה של אל-על, שנוחתות בהוואנה, ועוצרות בדרך במדריד, מחיר הטיסות האלו הוא בין 1480-1700 דולרים, בהתאם לעונה ולביקוש.
 

חברות כמו אייר פראנס לדוגמה משתפות פעולה עם אל-על בכל מה שקשור להזמנת טיסות לקובה. אין צורך לחפש טיסה מאירופה וניתן להזמין ישירות מישראל, דרך סוכן נסיעות. מחיר ממוצע של טיסות לקובה הוא בין 1500-1900 דולרים ואף יכול לטפס מעל ל-2000 דולרים.
 

חברות נוספות שמציעות טיסות לקובה מישראל עם עצירה באירופה הן אל-איטליה, בריטיש איירווייז, איבריה ולופטהאנזה.
 

הדרך ה"קצרה": טיסות עם עצירה בארצות הברית

הדרך הזריזה יותר היא לטוס בטיסה ישירה לארצות הברית ומשם להמשיך בטיסה קצרה לקובה. יש לא מעט חברות אמריקאיות שמציעות טיסות לקובה משדות התעופה הבולטים בארצות הברית, אך גם מיעדים יחסית קטנים ופחות מרכזיים.

היתרון של טיסות לקובה מארצות הברית היא התדירות שלהן, התדירות היומית של טיסות לקובה מארצות הברית היא גדולה בהרבה מהתדירות של הטיסות האלו מאירופה.  
 

החברות האמריקאיות American Airlinesו-TAMמציעות טיסות לקובה לאורך כל ימות השנה, שיוצאות לעיתים גם כמה פעמים ביום משדות התעופה בניו יורק, מיאמי ובלוס אנג'לס, כמו גם מערים גדולות נוספות ברחבי ארצות הברית. רוב הטיסות נוחתות בהוואנה אך יש גם מספר טיסות שנוחתות בסנטיאגו דה קובה.
 

עוד אפשרות היא להגיע לקנדה וממנה להמשיך הלאה לקובה. טיסות לקובה מקנדה של חברת התעופה Air Canadaמטורונטו, מונטריאול וונקובר יוצאות מספר פעמים בשבוע, אך החברה מציעה גם מספר טיסות לקובה מיעדים באירופה ולפעמים המחיר זול יותר מזה שמציעות החברות האמריקאיות.

גם ממקסיקו יוצאות מדי יום טיסות לקובה וכדאי להשוות מחירים ולראות מהי התחנה שבה הכי שווה לכם לעצור לפני הנחיתה בקובה.
 

נוחתים בהוואנה – מדריך קצר

לפני העלייה למטוס תצטרכו לדאוג כמובן לויזת תיירים, שעלותה בדרך כלל 50 דולרים ואפשר להנפיק אותה עד שבועיים לפני הטיסה. לא כדאי להשאיר את הנפקת הויזה לרגע האחרון, לישראל אין יחסים דיפלומטיים עם קובה ואין כאן נציגות דיפלומטית, לכן הכל נעשה דרך סוכני הנסיעות וחברות התעופה.
 

אחרי שסיימתם את כל הסידורים הבירוקרטיים תוכלו לעלות על המטוס. רוב הטיסות לקובה נוחתות בשדה התעופה הבינלאומי Jose Martiשנמצא במרחק של 25 קילומטרים ממרכז הוואנה. ישנו שדה תעופה נוסף שנמצא כאמור בסנטיאגו דה קובה.

אם אתם רוצים טיסת המשך לסנטיאגו, קחו בחשבון שהעלות שלה יכולה לקפוץ עד 200 יורו. נסיעה באוטובוס לסנטיאגו היא ארוכה – כ17 שעות, אבל היא זולה מאד.