עוד על קובה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

קובה - בטיחות בקובה

קובה היא מקום בטוח למטיילים. שוטרים רבים פזורים ברחובות עריה (בעיקר בבירתה הוואנה), דבר המשרה תחושת ביטחון לתיירים המסתובבים בה. כמובן שעל אף כל זאת יש להיות זהירים, לשמור על הציוד והכסף היטב, וכמובן לא להיכנס לעימותים מיותרים עם המקומיים או בכלל.

מערכת אכיפת החוק בקובה מחמירה מאוד, ולא תמיד סבלנית ומתחשבת (יש לזכור שאין לישראל יחסים דיפלומטיים עם ארץ זו, ולכן כל בעיה שעלולה לצוץ הופכת אוטומטית למורכבת יותר). בלילות רצוי להימנע מלהסתובב לבד. 
 

עקב העוני הרב במדינה, ישנם קובנים שמנסים לעשות כסף קל על תיירים ע"י הצקות למיניהן. לכן, אם מישהו באמצע הרחוב ניגש אליכם ומציע לכם לקנות סיגרים בזול (סיגרים אמיתיים נמכרים רק בחנויות מורשות), או כל הצעה אחרת שנראה לכם שתוכלו להסתדר בלעדיה, עדיף לקחת את הדברים בערבון מוגבל ולראות שלא מנסים להוציא מכם כסף במרמה.
 

בשדה התעופה נוהגים המאבטחים לשאול שאלות רבות, ולעיתים אף לקחת מטיילים לתחקור בצד (הם יודעים שישראלים משרתים בצבא ושואלים על זה כמה שאלות – עדיף לתת תשובות כלליות ולהימנע מלהזכיר שירות קרבי).

הם בודקים תיקים בקפדנות ועלולים להחרים דברים שלא מוצאים חן בעיניהם (לא צריך להילחץ, יש להיות אדיבים ולענות בביטחון על השאלות). 
 

בסך הכל האווירה בקובה חמה, האנשים ידידותיים, וזהו בהחלט מקום שאפשר להרגיש בו בטוחים ולטייל בו בחופשיות.