עוד על קובה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

קובה - ויזה לקובה ושגרירויות

על מנת להיכנס לקובה יש צורך בוויזת תיירים, אותה ניתן להנפיק דרך סוכנויות נסיעות רבות בארץ (מאחר ואין לישראל יחסים דיפלומטיים עם קובה, אין בארץ שגרירות קובנית, ולכן לא ניתן להוציא ויזה באופן עצמאי). לפני ההגעה לקובה יש לוודא שהדרכון שבבעלותכם הוא בעל תוקף של למעלה משישה חודשים, ושכרטיס הטיסה שקניתם הוא הלוך חזור (עליכם להציג כרטיס טיסה יוצא עם כניסתכם למדינה).

המחיר של הוויזה נע סביב 50 דולר (תהליך ההוצאה בארץ לוקח עד שבועיים). משך תוקפה של הוויזה הוא לשלושים יום בלבד מרגע הכניסה למדינה, וניתן לממשה 180 יום מרגע הוצאתה. ניתן להאריך את הוויזה לשלושים ימים נוספים, ע"י הגשת בקשה במשטרת ההגירה בהוואנה.

אם טסים לקובה דרך אחת מהמדינות השכנות לה (מקסיקו היא מקום טוב להגיע ממנו – יש טיסות יומיות מקנקון) ניתן לעשות ויזה דרך אחת מסוכנויות הנסיעות שבה או לקבל ויזה בשדה התעופה עצמו (תהליך מהיר ומומלץ – עולה פחות מ-20 דולר).

הוויזה מגיעה בצורת דף, מנותקת מהדרכון (בעיקר בשביל תיירים הבאים ממדינות האוסרות על תושביהן לבקר בקובה), עליה רושמים את הפרטים האישיים ואת מקומות הלינה במהלך השהות בקובה (לכן חשוב להזמין מקום לישון בו לפחות ללילות הראשונים) והיא נלקחת בעת היציאה מהמדינה.

גם על הוויזה וגם על הדרכון יש לשמור מכל משמר, מאחר ומקרה של אובדן אחד מהם יכול לגרור בעיות קשות (אין שגרירות ישראלית בקובה). ביציאה מקובה יש לשלם מס של 25 דולר.
 

 

שגרירויות ישראל- קובה

בשנת 1973 הופסקו היחסים הדיפלומטיים בין קובה לישראל, ולכן אין שגרירות ישראלית בקובה ולהיפך. אם זאת, כדי לקבל עזרה קונסולרית במקרים דחופים, ניתן לפנות לשגרירות ישראל בקנדה (באוטווה), ודרכם ליצור קשר עם השגרירות הקנדית בהוואנה, או עם אחת מהקונסולית הקנדיות שבואראדרו ובגוארדלוואקה (יש הסכם בין ישראל לקנדה המתיר פנייה כזאת, והמחייב את הגופים הנ"ל לעזור לתיירים ישראלים במקרה הצורך).

 

שגרירות ישראל בקנדה

כתובת:50 O'Connor St.

Ottawa, Ontario K1P 6L2            

טלפון:6135676450.

שעות קבלת קהל:10:00-13:00.

פקס:6135679878.

אימייל:  info@ottawa.mfa.gov.il

אתר:http://ottawa.mfa.gov.il/mfm/web/main/missionhome.asp?MissionID=13 &

 

שגרירות קנדה בקובה:

כתובת:calle 30, #518 esquina ave. 7a,
miramar ,havana, cuba           

טלפון :537242516
פקס.537242044 :

אתר: http://geo.international.gc.ca/latin-america/cuba/about/contact_us-en.aspx

 

הקונסוליה הקנדית בגוארדלוואקה:

כתובת:Villa cabanas13-14, Guardalavaca, Holguin, Cuba.

 

הקונסוליה הקנדית בוואראדרו:

כתובת:calle 13e, avendina primera y camino del mar,

           Varadero, Matanzas, Cuba.

טלפון:535612078.

פקס:535667395.