עוד על קובה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

קובה - פסטיבלים בקובה

הפסטיבלים מסודרים בסדר עולה, ע"פ חודשים. למידע על תאריכים מדויקים כדאי להתעדכן באתרי האינטרנט המצורפים.

 

פסטיבל הסיגרים של הוואנה – Habanos Festival

חודש: יום שני האחרון של חודש פברואר, עד יום שישי, מדי שנה.

מיקום: הוואנה, קובהHavana, Cuba.

 

קובה חוגגת את המאפיין הבינלאומי המזוהה עמה יותר מכל – הסיגר הקובני, בכל שנה, מזה עשר שנים. הפסטיבל, הנמשך כחמישה ימים, חוגג את הסיגר הקובני האיכותי, המגולגל ביד, ולעיתים מגיעים אליו אורחים חשובים ומפורסמים. במהלך הפסטיבל תוכלו לבקר במטעי טבק, במפעלי סיגרים מקומיים, ואפילו לקבל הרצאות על סיגרים.

ברחבי הוואנה מסעדות ובתי קפה מציעים סיגרים לאורחים, ומסיבות בערבים, הכוללות, איך לא, סיגרים. הפסטיבל מושך אליו סוחרי טבק וסיגרים, שבאים לראות את השקת הסיגרים החדשים, אבל גם מטיילים רבים, במיוחד מעשנים, יוכלו ליהנות מאוד מאירועי הפסטיבל.

 

 

הקרנבל של טרינידד – Trinidad Carnival

חודש: סוף חודש פברואר – תחילת מרץ, כ - 40 יום לפני חג הפסחא.

מיקום: טרינידד, קובה – Trinidad, Cuba .

 

הקרנבל של טרינידד הוא אחד הפסטיבלים המפורסמים והשמחים ביותר בקובה. במהלך הפסטיבל תהלוכות צבעוניות עוברות ברחובות טרינידד, וכוללות אנשים המחופשים בתלבושות צבעוניות, רקדנים, דוכני אוכל ואלכוהול, תזמורות, מתופפים,  וחגיגות שונות לצלילי מוזיקה לטינית סוערת. בשעות הערב מקומות הבילוי פתוחים עד השעות הקטנות של הלילה וחוגגים ממלאים את הרחובות.

אלכוהול נשפך כמו מים וברחבי העיר נערכות חגיגות ריקודים עד אור הבוקר. תחילת הקרנבל היא ביום ראשון שלפני "יום רביעי של האפר" – המתחיל את תקופת הלנט (שחזור מותו ותחייתו של ישו), החלה 40 יום לפני חג הפסחא. משך הקרנבל יומיים.

 

 

קרנבל הוואנה – Havana Carnival

חודש: החל מיום שישי של סוף השבוע הראשון של חודש יולי, במשך חמישה סופי שבוע, מדי שנה.

מיקום: הוואנה, קובה – Havana, Cuba.

 

קרנבל הוואנה החל כציון יום המהפכה הקובני שחל ב – 26 ליולי, והתפתח לחגיגות שכוללות תהלוכות ומצעדים, המון ריקודים לטיניים אותם רוקדים המטיילים הזורמים מכל האזור ומרחבי העולם להוואנה בזמן הקרנבל, וגם קבוצות של רקדנים מקצועיים בתלבושות יפהפיות ותזמורות מקומיות.

מלבד החגיגות הרועשות והשמחות ברחובות הוואנה, במשך היום, יש דוכנים רבים המוכרים מזכרות, אלכוהול ובמשך הלילה תוכלו לבלות באחת ממסיבות הריקודים הסוערות במועדוני בירת קובה ולצפות בזיקוקי דינור. החגיגות מתחילות עם מטח יריות הנורה ממצודה San Pedro De La Cabana.

 

  

פסטיבל סנטיאגו – Santiago Festival

חודש: מדי שנה, בין ה – 18 ל – 27 ליולי.

מיקום: סנטיאגו, קובה – Santiago, Cuba.

 

פסטיבל סנטיאגו הוא פסטיבל קובני אמיתי, ששורשיו נטועים עמוק בהיסטוריה של קובה. במהלך עשרת ימי הפסטיבל מתמלאים רחובות סנטיאגו בחוגגים הרוקדים לצלילי מוזיקה שמחה וקולנית, לבושים בתלבושות מרהיבות ביופיין.

ברחובות מפוזרים דוכנים המוכרים אוכל ושתייה במחירים זולים למדי, דוכני מזכרות ודוכנים המציעים תחרויות שונות ומשונות לעוברים ולשבים. בערבים תוכלו לראות תזמורות מקומיות, להצטרף לחגיגות ולריקודים ברחובות ובמועדונים, וליהנות מאווירה מיוחדת במינה, קסומה ומהנה.
 

עוד בזזנו:

טיסות לקובה
טיול מאורגן לקובה
טיסות פנים בקובה