עוד על קוסטה ריקה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

קוסטה ריקה - השכרת רכב בקוסטה ריקה

קוסטה ריקה היא מדינה מאד ידידותית למטיילים, בכל הערים הגדולות תמצאו את כל השירותים התיירותיים שדרושים גם למטיילים עם תרמיל על הגב שעוברים ממקום למקום וגם למי שמגיע לעיר מסוימת להישאר בה שבוע שבועיים או יותר. בין היתר מצטיינת גם התחבורה הציבורית של קוסטה ריקה, שהיא מאד יעילה ויחסית למדינות אחרות במרכז ובדרום אמריקה, מסודרת וקבועה. כך למשל תמצאו שאטלים מסודרים מיעד אחד ליעד אחר בעלות הגבוהה מזו של אוטובוס, אבל הנסיעה היא בטוחה ונוחה.
 

אם זאת, הרבה מאד אנשים מעדיפים לזנוח את התחבורה הציבורית ולהשכיר רכב. השכרת רכב בקוסטה ריקה היא לא מבצע מסובך. כל החברות הגדולות, ביניהן אוויס, ממסי, אופרן ואלדן מפעילות שירות של השכרת רכב בקוסטה ריקה בעיקר מסן חוזה אך גם מערים נוספות באיזורי החופים, האיזורים התיירותיים של קוסטה ריקה.
 

למה כדאי להשכיר רכב בקוסטה ריקה?

יש מטיילים שיישבעו לכם שהרבה יותר קל להתנייד עם רכב שכור בקוסטה ריקה ויש כאלו שיתחייבו לכם שטיול עם רכב רק יסבך לכם את החוויה כולה. הנה כמה סיבות למה כדאי להזמין השכרת רכב בקוסטה ריקה.
 

הסיבה הראשונה היא המחיר. כבר סיפרנו על השאטלים המיוחדים שמסיעים תיירים מיעד אחר ליעד אחר ורוב התיירים משתמשים בהם כדי לחסוך את החזרה לסן חוזה ומשם נסיעה ארוכה בתחבורה הציבורית. מחיר של השכרת רכב בקוסטה ריקה יכול להיות משתלם בהשוואה למחירי השאטלים, בייחוד אם נוסעים ברכב שמשמש כמה מטיילים. בממוצע עלות השכרת רכב בקוסטה ריקה מגיעה ל-300-400 דולרים לשבוע ואם תעשו חשבון כמה תשלמו בכל פעם שתצטרכו שאטל ממקום אחד למקום אחר, יכול להיות שזה עדיף.
 

היתרונות הנוספים של השכרת רכב הם ברורים: יש חופש מוחלט לנסוע ולהגיע ממקום למקום בשעות שלכם ובזמן שלכם, אפשר לצאת מסן חוזה הלא נעימה במהירות ולחזור אליה רק כדי להחזיר את הרכב ולעלות על טיסה הביתה או ליעד הבא שלכם. עם רכב שכור אפשר להגיע בקלות גם לאיזורים כפריים וקצת פחות תיירותיים ולראות גם צדדים אחרים של קוסטה ריקה.
 

למה לא כדאי להשכיר רכב בקוסטה ריקה?

יש גם כאלו שיספרו לכם שהשכרת רכב בקוסטה ריקה זה תיק לא קטן. הכבישים של קוסטה ריקה לא בדיוק בטוחים ומתוחזקים ולכן תמיד יש סכנה של תאונות, בעיות טכניות ונזקים למכונית וחס וחלילה גם סכנה לבטיחות שלכם. בנוסף, המחיר היקר של השכרת רכב בקוסטה ריקה גם אם הוא זול בהשוואה לשאטלים יכול לנגוס לכם בתקציב של הטיול כולו ובסופו של דבר, לא לחסוך לכם כסף אלא לגרום לכם לבזבז.
 

טיפים לקראת השכרת רכב

אם החלטתם להשכיר רכב בקוסטה ריקה, יש כמה דברים שחשוב שתדאגו להם. הדבר הראשון הוא לשכור רכב מחברה מוכרת או לפחות חברה שהאנשים בה דוברים אנגלית ואתם מבינים מה היא מציעה לכם. זאת כדי שתמיד יהיה לכם למי לפנות – כתובת אמינה ככל האפשר.
 

השכרת רכב בקוסטה ריקה היא גם טריקית מבחינת סוג הרכב, בגלל הדרכים הלא כל כך נעימות לנהיגה. מומלץ לשכור רכב שהוא ג'יפ 4X4 או רכב מסיבי אחר שיוכל לעמוד בתנאי שטח לא כל כך קלים, בייחוד באיזורים הכפריים. את הרכב חשוב לצייד במכשיר ניווט טוב ואיכותי כדי שלא תמצאו את עצמכם נוהגים בדרך צדדית ולא מוכרת והולכים לאיבוד.
 

לצד מכשיר הניווט כדאי להיעזר במפות, לבדוק את המסלולים לפני שאתם יוצאים לדרך וללמוד כמה שיותר על הכבישים ועל הדרכים המובילות ממקום למקום.
 

טיפ חשוב ואחרון הוא לשכור את הרכב מראש, בייחוד בתקופות בהם יש שיא במספר המבקרים בקוסטה ריקה. אם אתם מגיעים בתקופת חג המולד, באביב או בקיץ, תשכרו מכונית מראש דרך אתרי האינטרנט של החברות או דרך סוכן הנסיעות.
אתרים שותפים
השכרת רכב בירושלים - שלמה סיקסט