עוד על קוסטה ריקה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

קוסטה ריקה - טיול מאורגן לקוסטה ריקה

השלווה, היופי והעניין הרב שיש בקוסטה ריקה הופכים אותה למסקרנת במיוחד גם למי שהוא לא תרמילאי עצמאי. בשנים האחרונות נפתחו השערים גם לקבוצות מאורגנות שיוצאות למסעות משותפים ברחבי מרכז אמריקה ובקוסטה ריקה בפרט.

טיול מאורגן לקוסטה ריקה הוא טיול שיש בו הצצה לתרבות מיוחדת, לנופים עוצרי נשימה – מהיפים והמגוונים ביותר שתראו ביבשת אמריקה, לאוכלוסיה עם שלוות נפש ורוגע פנימי ולטבע שהעוצמה שלו מרשימה גם את המטייל הכי ציני שיש.
 

טיולים מאורגנים לקוסטה ריקה בלבד

חברות טיולים בארץ מציעות טיולים מאורגנים לקוסטה ריקה בכמה פורמטים שונים: פורמט של טיול מאורגן לקוסטה ריקה בלבד, פורמט של טיול שמשלב ביקור במדינה עם ביקור במדינה סמוכה כמו גואטמלה, אקוודור או קובה או טיול שמשלב ביקור בכמה מדינות במרכז ובדרום אמריקה.
 

כשמדובר בטיול מאורגן לקוסטה ריקה בלבד, בדרך כלל הטיול יימשך עשרה ימים עד שבועיים ויכלול ביקור ברוב האטרקציות שאפשר למצוא במדינה: הר הגעש ארנל, שמורת טורטוגרו, יער הענן של מונטורדה, שמורת מנואל אנטוניו ועיירות הנופש – סנטה תרזה או מונטזומה. מחיר של טיול מאורגן לקוסטה ריקה יכול להיות יקר יחסית ולהגיע למחיר של 3000 דולרים ואף יותר לאדם בחדר זוגי.
 

טיולים מאורגנים לקוסטה ריקה וארצות שכנות

רבים בוחרים להזמין טיול מאורגן לקוסטה ריקה שמשתלב עם ביקור במדינות נוספות במרכז אמריקה או בדרום. אפשר למצוא חברות ישראליות שמארגנות טיולים לקוסטה ריקה וגוואטמלה, קוסטה ריקה וקובה, קוסטה ריקה ואקוודור – כולל ביקור באיי גלאפגוס.

היתרון של טיולים משולבים כאלו הוא כמובן היכולת לעבור בין המדינות בקלות ובצורה מאורגנת ולטעום בזמן קצוב את כל הדברים שיש לאותה מדינה להציע, הכל בנוחות של אוטובוס תיירים, בתי מלון שמשוריינים עבור הקבוצה מראש, כניסה מוסדרת לאתרים וארוחות מסודרות.
 

המחיר של טיול מאורגן לקוסטה ריקה בשילוב של מדינה נוספת יכול להגיע גם ל-4000 ול-4500 דולרים לאדם בחדר זוגי. ישנם טיולים שמשלבים ביקור בשלוש מדינות במרכז אמריקה והמחיר שלהם יכול להגיע גם ל-6000 דולרים. זמני הטיולים משתנים מחברה לחברה ובהתאם למסלול שנקבע על ידה, אבל הממוצע הוא של שבועיים עד שלושה.
 

מתארגנים לקוסטה ריקה – למה זה כדאי?

טיול מאורגן לקוסטה ריקה מומלץ בעיקר למי שרוצה להנות מהנוחות של הסעה ממקום למקום, מלון מסודר מראש, הדרכה מקצועית וכל שאר הדברים שמקבלים במסגרת חבילה של טיול מאורגן. לא כל אחד יכול לעמוד במסע עם תרמיל ברחבי היבשת אבל מי שעדיין רוצה לראות עולם ואת קוסטה ריקה בפרט יכול לעשות זאת באמצעות הפורמט הזה.
 

בגלל הידידותיות של קוסטה ריקה לתיירים, טיול מאורגן מושלם גם בתור טיול משפחתי, עם ילדים קטנים או גדולים. טיולים מאורגנים למשפחות יוצאים מישראל מספר פעמים בשנה לכיוון קוסטה ריקה ומשלבים גם ביקור במדינות נוספות במרכז אמריקה. זו הזדמנות להראות לילדים את המדינה היפה הזו, בלי להתשעבד לתכנון של טיול לכל המשפחה.
 

מתארגנים לקראת...

אם החלטתם על טיול מאורגן לקוסטה ריקה יש כמה דברים שכדאי לכם לבדוק לפני שאתם סוגרים עסקה ומתחילים לארוז את המזוודה. בידקו שאתם מקבלים פירוט של המסלול כדי לבדוק שכל המקומות המעניינים נמצאים בתוכנית, תקבלו גם את שמות המלונות שאתם לנים בהם כדי לוודא שהם טובים ושנעים ללון בהם.

בנוסף, בידקו שהסכום שאתם משלמים הוא הסכום הסופי – שכולל כבר את מיסי הנמל ואת כל ה"אקסטרות" שמתווספות בדרך כלל לטיולים מאורגנים. מומלץ כמובן גם לשאול את החברה מי המדריך שיוצא אתכם כדי לוודא שתקבלו את ההדרכה הכי מפורטת והכי מקצועית.