עוד על קוסטה ריקה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

קוסטה ריקה - טיסות פנים בקוסטה ריקה

על אף שקוסטה ריקה היא לא מדינה גדולה ועל המפה היא נראית לא פחות קטנטונת ממדינת ישראל, טיסות פנים יכולות לספק מענה כדי להגיע ממקום למקום והן לא תמיד בזבוז של כסף.
 

קוסטה ריקה היא ללא ספק מדינה ידידותית לתייר, היא בטוחה והיא מלאה בשירותים תיירותיים מכל הסוגים והמינים אבל בכל הקשור לנסיעה בדרכים העירוניות והבינעירוניות שלה, קוסטה ריקה עדיין לא מתקדמת מבחינת הכבישים.
 

נהיגה עצמאית בקוסטה ריקה יכולה להיות מבצע מפרך ובדרך כלל ימליצו לכם לשכור רכב שטח כלשהו כדי להתגבר על מכשולי הדרך. כך גם בכל הקשור לניווט בדרכים – שילוט לא ברור, דרכים צדדיות לא נעימות וסיפורי מטיילים שהסתבכו בדרכים עשו את שלהם.
 

טיסות הפנים בקוסטה ריקה הן הפתרון המהיר והטוב ביותר, אם כי לא תמיד הזול ביותר. בטיסה קצרה של 30 דקות אתם יכולים לחסוך שעות ארוכות של נסיעה על הכבישים.  אותו מסלול בנהיגה או בנסיעה בתחבורה הציבורית יכול לקחת גם שמונה שעות ואפילו יותר ולחשוף אתכם לסכנות הכבישים הלא מפותחים של קוסטה ריקה. 
 

הזמנת טיסות פנים – איך זה עובד?

בכל הקשור להזמנת טיסות פנים בקוסטה ריקה יש לכם שתי כתובות עיקריות. חברת התעופה סנסה (Sansa) וחברת התעופה Nature Air. שתי החברות האלו מספקות קווי תעופה שיוצאים בעיקר מסן חוזה ומשדות תעופה באיזור העיר למגוון רחב של יעדים ברחבי קוסטה ריקה.
 

חברת סנסה מציעה טיסות בין סן חוזה לבין יעדים כמו: טמבור, הסמוכה למונטזומה, טמרינדו, פוארטו חימנז, טורטוגרו, סומרה ועוד. רוב שדות התעופה בה נוחתות הטיסות של סנסה הם שדות תעופה קטנים שנמצאים במרחק של כחצי שעה נסיעה מהעיירות התיירותיות והאטרקציות של האיזור.
 

חברת Nature Airמציעה גם היא טיסות לכל היעדים האלו ולהרבה אחרים. לשתי החברות יש אתרי אינטרנט שמפרטים טיסות פנים בקוסטה ריקה ודרכם אפשר להזמין את המקומות על הטיסה. החברות מציעות טיסות מספר פעמים ביום, תלוי ביעד ותלוי בעונה. בעונות השיא טיסות יוצאות נונסטופ לאורך רוב שעות היממה. מחירי הטיסות נעים בין 40-60 דולר לרוב היעדים בתוך המדינה.
 

טיסות מיוחדות בהזמנה אישית

אם יש לכם תקציב מנופח ואתם רוצים להנות משירותי טיסות פנים בקוסטה ריקה לכל מקום, שתי החברות מציעות שירות של טיסה בהזמנה אישית במטוסים קטנים. הטיסות האלו עולות בממוצע כ-350 דולרים, תלוי ביעד, בשעה ובעונת התיירות.
 

טיפים להזמנת טיסות פנים בקוסטה ריקה

למרות ששתי החברות האלו הן הכתובת הטובה ביותר להזמנת טיסות פנים בקוסטה ריקה, יש הרבה מאד חברות שירצו לתווך ביניכם ובין החברות האלו.

הטיפ הראשון הוא לנסות להזמין את הטיסות מראש דרך אתר האינטרנט של החברות, בעיקר אם אתם יודעים מה יהיה המסלול שלכם בתוך קוסטה ריקה. כך תוכלו לחסוך דמי תיווך ולרכוש את הכרטיס ישירות מהחברה, דבר שיכול להוזיל את מחיר הכרטיס.
 

במידה והגעתם לקוסטה ריקה ורק לאחר מכן החלטתם לנסוע ממקום למקום באמצעות טיסות, תוכלו להזמין טיסות גם ברגע האחרון – אבל קחו בחשבון שהמחיר יכול להשתנות ולקפוץ מעלה.
 

גם את אתם מזמינים טיסות פנים בקוסטה ריקה ברגע האחרון, חשוב לבדוק מה אומר ההסכם שעליו אתם חותמים בעת ההזמנה. מזג אוויר לא יציב, בעיות טכניות, עומס בטיסות ועוד כל מיני גורמים יכולים להשפיע על הטיסות שיוצאות מספר פעמים ביום משדות התעופה הגדולים של המדינה ולכן כדאי לוודא שהכסף יוחזר לכם אם יש שינוי והטיסה לא יוצאת.